BENFIKA ŠOKIRALA VLAHOVIĆA I KOSTIĆA: Juventus pred ELIMINACIJOM, Makabi video Mesija, Haland presudio svojima! VIDEO

liga šampiona

Odigrano je preostalih sedam utakmica 2. kola Lige šampiona.

U derbi meču Benfika je u Torinu savladala Juventus rezultatom 2:1.

Juventus je poveo golom Milika u 4. minutu, ali su gosti preko Žoaa Marija iz penala u 43. i Neresa u 55. minutu preokrenuli rezultat.

Leo Mesi

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su večeras u Haifi domaći Makabi sa 3:1, u utakmici drugog kola Grupe H u Ligi šampiona.Makabi je poveo u 24. minutu golom Tjarona Čerija, koji je dobro reagovao posle dobrog centaršuta Doleva Haziza na peterac.

Pariska ekipa izjednačila je golom Lionela Mesija u 37. minutu, nakon što mu je asistirao Kilijan Mbape. Mbape je postigao drugi gol u 69. minutu, na dodavanje Mesija, a konačan rezultat postavio je Nejmar pogotkom u 88. minutu kada ga je uposlio Marko Verati

Posle dva kola Pari Sen Žermen i Benfika imaju po šest bodova, a Juventus i Makabi su bez bodova.

U trećem kolu 5. oktobra, Benfika će dočekati Pari Sen Žermen, a Juventus će u Torinu igrati protiv Makabija.

Leo Mesi

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su večeras na svom terenu posle preokreta Borusiju iz Dortmunda sa 2:1, u utakmici drugog kola Grupe G u Ligi šampiona.

Borusija Dortmund je povela golom koji je postigao Džud Belingem u 56. minutu na asistenciju Marka Rojsa. Domaći su u završnici utakmice, u razmaku od četiri minuta, postigli dva gola i pobedili. Džon Stons izjednačio je u 80. minutu, a pobedonosni gol postigao je Erling Haland u 84. minutu.

Haland je odigrao gotovo čitavu utakmicu protiv nekadašnjeg kluba, iz kojeg je ovog leta došao u Englesku.

U drugoj utakmici u toj grupi Kopenhagen je na svom terenu odigrao nerešeno 0:0 protiv Sevilje.

Posle dva kola Siti ima maksimalnih šest bodova, Borusija Dortmund ima tri, a Kopenhagen i Sevilja po jedan bod.

U trećem kolu 5. oktobra, Sevilja će dočekati Borusiju iz Dortmunda, a Mančester siti će biti domaćin Kopenhagenu.

Real Madrid

Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras na svom terenu ekipu Lajpciga sa 2:0, u utakmici drugog kola Grupe F Lige šampiona.Real je upisao i drugu pobedu i prvi je na tabeli sa šest bodova, dok je Lajpcig i dalje bez bodova.

Sve do 80. minuta nije bilo golova, a tada je prvo Federiko Valverde doneo vodjstvo Realu, da bi pobedu domaćeg tima sjajnim golom potvrdio Marko Asensio u 91. minutu.

Ranije danas su Šahtjor i Seltik odigrali nerešeno 1:1.

Real Madrid će u narednom kolu dočekati Šahtjor, dok će Lajpcig dočekati Seltik.

Napoli

Fudbaleri Napolija slavili su u Glazgovu protiv Rendžersa sa 3:0, u meču drugog kola Grupe A i tako upisali i drugu pobedu.

Ni na ovom meču nije bilo golova u prvom poluvremenu, ali je drugo počelo sa uzbudjenjima.

Prvo je Džejms Sands dobio drugi žuti karton u 55. minutu i skrivio penal. Udarac Pjotra Zelinskog je odbranio golman Rendžersa, ali je Mateo Politano natrčao na odbijenu loptu i poslao je u mrežu.

Međutim, taj gol je poništen pošto je Politano pre vremena ušao u kazneni prostor. Sudija je ponovio penal, ponovo je šutirao Zelinski i ponovo je Alan Mekgregor odbranio.

Napoli je ipak u 68. minutu stigao do vođstva kada je novi penal sigurno izveo Politano. U finišu meča, italijanski tim je potvrdio pobedu golovima Djakoma Raspadorija i Tangija Ndombelea.

U prvom meču ove grupe, Liverpul je juče pobedio Ajaks sa 2:1.

Napoli će u narednom kolu gostovati Ajaksu, dok će Rendžers u goste Liverpulu.

Čelsi

U drugom kolu Grupe E, Čelsi i Salcburg su odigrali nerešeno 1:1. ;Domaći tim je poveo u 48. minutu pogotkom Rahima Sterlinga, a izjednačenje i bod Salcburgu doneo je Noa Okafor u 75. minutu.

Posle poraza u prvom kolu, Čelsi je upisao prvi bod u novoj sezoni Lige šampiona, dok je Salcburg stigao do drugog boda.

Ranije danas, Milan je na svom terenu slavio protiv zagrebačkog Dinama sa 3:1.

Čelsi će u trećem kolu dočekati Milan, dok će Salcburg ugostiti Dinamo.

Drugo poluvreme:

90. minut - Ndombele za ubedljivu pobedu Napolija, 0:3

90. minut - Asensio potvrđuje pobedu Reala 2:0

88. minut - Nejmar potvrđuje pobedu Parižana u Izraelu, 1:3

85. minut - Napoli potvrđuje pobedu u Glazgovu, 0:2, Raspadori je strelac

Leo Mesi

84. minut - Haland za preokret Sitija, 2:1, postigao je gol svom doskorašnjem klubu

80. minutu. Real je u Madridu poveo golom Valverdea, 1:0

80. minut - Mančester siti je izjednačio, Džon Stones je strelac 1:1

75. minut - Salcburg je izjednačio u Londonu, Okafor je strelac 1:0

Leo Mesi

69. minut - Mesi dvostruki strelac za potpun preokret PSŽ u Izraelu, 1:2

68. minut - Napoli je poveo iz drugog penala na utakmici. Poltano je siguran

Napoli

58. minut - Napoli je promašio penal u Glazgovu, Zjelinski je šutirao, MekGregor odbranio. Rendžers ostaje sa igračem manje isključen je Sands.

56. minut- Šok i u Mančesteru Borusija vodi Belingem je strelac 0:1

55. minut - Šok u Torinu, potpuni preokret, Neres dovodi Benfiku u vođstvo 1:2

Čelsi

48. minut - Čelsi je poveo u Londonu, strelac je je Rahim Sterling

- Utakmice su nastavljene

Leo Mesi

Prvo poluvreme:

42. minut - Benfika je izjednačila sa penala, strelac Žoao Mario silovit udarac pod prečku 1:1

37. minut - PSŽ je izjednačio u Haifi, Mesi jer strelac 1:1

24. minut - Iznenađujući rezultat stiže iz Izraela, Makabi koji je izbacio Crvenu zvezdu u plej ofu za Ligu šampiona poveo je protiv skupocenog PSŽ sa 1:0 golom Čerija

Makabi

- Prosto neverovatno ali za sada je na 7 utakmica pao samo jedan gol

4. minut - Prvi gol, pao je upravo u Torinu, Milik je načeo Portugalce, 1:0 za Juventus

1. minut - Počele su utakmice na svih sedam stadiona

U terminu od 21h na programu su sedam preostalih utakmica 2. kola Lige šampiona.

U centru pažnje derbi meč grupe H u Torinu između Juventusa i Benfike za koju nastupaju srspki reprezentativci Dušan Vlahović i Filip Kostić

Juventus

Juventus nakon poraza u Parizu nema pravo na kiks i pod imperativom je pobede.

U drugom meču Makabi dočekuje PSŽ.

U grupi A Glazgov Rendžers dočekuje Napoli. Ovaj meč trebalo je da se igra u utorak ali je pomeren zbog organizacije sahrane kraljice Elizabete.

Liverpul je nakon debakla u Napulju teškom mukom savladao Ajaks sa 2:1

U grupi E Čelsi dočekuje Salcburg. Plavci sa novim trenerom Poterom nemaju pravo na kiks posle senazacionalnog poraza u Zagrebu.

U drugoj utakmici ove grupe Milan je na svom terenu savladao Dinamo sa 3:1.

U grupi F Real u Madridu dočekuje Lajpcig, dok su prvom meču dana Šahtjor i Seltik remizirali 1:1.

U grupi G Mančester siti dočekuje Borusiju Dortmund. Ovaj meč biće zanimljiv zbog Erlinga Halanda koji je do ove sezone branio boje "milionera".