UKRAJINCI ZAUSTAVILI REAL: Šampion Evrope izbegao poraz u NADOKNADI, PSŽ ne može bez Mesija, Čelsi ponovo KOBAN po Milan! VIDEO

liga šampiona

Odigrano je prestalih šest utakmica Lige šampiona koje su bile na programu u utorak.

Fudbaleri Šahtjora i Real Madrida odigrali su večeras u Varšavi nerešeno 1:1, u meču četvrtog kola Grupe F Lige šampiona.Strelac gola za Šahtjor bio je Oleksandr Zubkov u 46. minutu, nakon asistencije Bogdana Mihaljčenka.

Izjednačenje Realu doneo je Antonio Ridiger golom u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

U istoj grupi, Lajpcig je u gostima pobedio Seltik sa 2:0.

Timo Verner je u 77. minutu iskoristio asistenciju Andre Silve, i postigao vodeći gol na za Lajpcig.

Konačan rezultat postavio je Emil Forsberg golom u 84. minutu, nakon asistencije Vernera.

Real je na prvom mestu u grupi sa 10 bodova, Lajpcig drugi sa šest, Šahtjor treći sa pet, a Seltik je na poslednjem, četvrtom mestu sa jednim bodom.

U sledećem kolu, Šahtjor će gostovati Seltiku, dok će Lajpcig dočekati Real Madrid.

Real

Fudbaleri Borusije odigrali su u Dortmundu nerešeno 1:1 protiv Sevilje, u utakmici četvrtog kola Grupe G u Ligi šampiona.

Sevilja je povela u 18. minutu golom koji je postigao Tangi Njanzu, a izjednačio je Džud Belingem pogotkom u 35. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi ranije danas Kopenhagen je kao domaćin odigrao nerešeno 0:0 protiv Mančester sitija.

Engleska ekipa se plasirala u osminu finala.

Posle četiri kola Mančester siti je prvi na tabeli sa 10 bodova, Borusija Dortmund ima sedam, a Sevilja i Kopenhagen imaju po dva boda.

U petom kolu 25. oktobra, Sevilja će igrati na svom terenu protiv Kopenhagena, a Borusija će u Dortmundu dočekati Mančester siti

Liga šampiona

Fudbaleri Čelsija pobedili su na gostujućem terenu u Italiji Milan sa 2:0, u utakmici četvrtog kola Grupe E u Ligi šampiona.Londonska ekipa povela je u 21. minutu golom Žoržinja iz jedanaesterca, a prednost je udvostručio Pjer-Emerik Obamejang pogotkom u 34. minutu.

Milan je od 18. minuta igrao sa desetoricom, pošto je crveni karton zbog prekršaja dobio Fikajo Tomori.

U drugoj utakmici u toj grupi u Zagrebu, Dinamo je odigrao nerešeno 1:1 protiv Salcburga.

Salcburg je poveo u 12. minutu golom Nikolasa Zajvalda, a izjednačio je Robert Ljubičić pogotkom u 40. minutu.

Posle četiri kola Čelsi je prvi na tabeli sa sedam bodova, Salcburg ima šest, a Milan i Dinamo po četiri boda.

U petom kolu 25. oktobra Salcburg će dočekati Čelsi, a Dinamo će u Zagrebu igrati protiv Milana.

Fudbaleri Pari Sen Žermena i Benfike odigrali su u Parizu nerešeno 1:1, u meču četvrtog kola Grupe H Lige šampiona.Poveo je PSŽ golom Kilijena Mbapea iz penala u 40. minutu, nakon što je Antonio Silva nepropisno startovao u šesnaestercu.

Benfika je do izjednačenja stigla u 62. minutu golom Žoaa Maria iz penala. Rafa Silva je oboren u šesnaestercu, a sudija Majkl Oliver je nakon gledanja VAR-a dosudio penal.

Ranije danas, u istoj grupi, Makabi iz Haife je kao domaćin pobedio Juventu sa 2:0.

PSŽ i Benfika su na deobi prvog mesta sa po osam bodova, dok su Juventus i Makabi osvojili po tri boda.

U narednom kolu, PSŽ će dočekati Makabi, dok će Benfika ugostiti Juventus.

Drugo poluvreme:

90 +5 - Real je izjednačio u Varšavi, Rudiger je strelac. Madriđani su se ponovo vošebno izvukli po ko zna koji put.

84. minut - Novi gol u Glazgovu, Lajpcog pred pobedom, Forsberg je strelac

75. minut - Poveo je Lajpcig u Glazgovu, Timo Verner je strelac

62. minut - Opet penal u Parizu, ovog puta za Benfiku. Žoao Mario ne greši 1:1

46. minut - Odmah gol, Šahtjor je poveo protiv Reala, strelac je bio Zubkov.

46. minut - Utakmice su nastavljene

Prvo poluvreme:

45. minut - Završena su prva poluvremena na svih šest mečeva

41. minut - Izjednačio je Dinamo u Zagrebu golom Ljubičića

40. minut - Poveo je PSŽ, Mbape je strelac sa penala

35. minut - Borusija jer izjednačila protiv Sevilje golom Belingema

34. minut - Obamejang duplira prednost Čelsija u Milanu.

20. minut - Tomori je dobio crveni karton, zbog prekršaja nad Mauntom, bio je poslednji igrač odbrane. Milan ostaje sa igračem manje. Penal za Čelsi, Žoržinjo dovodi goste u vođstvo

18. minut - Sevilja je povela u Dortmundu, Nianzu je strelac.

12. minut - Prvi gol u večernjem terminu pao je u Zagrebu, Salcburg je poveo protiv Dinama, Sejvald je strelac

1. minut - Počele su utakmice na svih šest stadiona

U večernjem programu 4. kola grupne faze Lige šampiona na programu je još šest utakmica.

Milan

U grupi E Milan u derbiju večeri dočekuje Čelsi. Pre šest dana Čelsi je ubedljivo slavio u Londonu sa 3:0 i ovo je prilika "rosonerima" za popravni

U drugom meču Dinamo Zagreb dočekuje Salcburg

U ovoj grupi je vrlo neizvesna situacija. Nakon 3. odigrana kola prvi je Salcburg sa 5 bodova, Čelsi i Milan imaju po 4, a Dinamo 3 boda.

Real Madrid

U grupi F Šahtjor na neutralnom terenju u Varšavi dočekuje Real, dok u drugom meču u Glazgovu Seltik dočekuje Lajpcig.

U ovoj grupi Real je neprikosnoven sa svih 9 bodova, drugi je Šahtjor sa 4, Lajpcig ima 3, a Seltik 1 bod.

U grupi G Borusija Dormund dočekuje Sevilju.

U prvoj utakmici ove grupe Kopenhagen i Mančester siti odigrali su nerešeno 0:0

PSŽ

U grupi H u takođe jednom od derbija večeri PSŽ bez povređenog Lea Mesija dočekuje Benfiku.

U utakmici popodnevnog programa Makabi je na svom terenu savladao Juventus sa 2:0.