ČARAPANI SLABI ZA LALE: Čumić i Malbašić doneli pobedu Vojvodini, Matić promašio penal u Kruševcu

superliga srbije

Fudbaleri Vojvodine su u Kruševcu savladali Napreda krezultatom 2:0 (1:0) u okviru 16. kola Mozzart Bet Superlige Srbije.

Prelomni detalj utakmice bio je propušteni jedanaesterac bivšeg napadača novosadskog kluba, Bojana Matića, koji je potpuno "dotukao" domaćina.

Izabranici Milana Rastavca su dobro otvorili meč i do vođstva došli već u 19. minutu, kada se letošnje pojačanje, Nikola Čumić, odlično snašao pred protivničkim golom i pogodio za 1:0.

Samo tri minuta kasnije, Napredak je imao šansu da sa bele tačke dođe do izjednačenja. Međutim, iskusni Matić nije uspeo da realizuje penal i Vojvodina je zadržala vođstvo.

Konačan rezultat postavio jeFilip Malbašić pogotkom u 61. minutu.

U narednom kolu Napredak gostuje Voždovcu, dok će Vojvodina na svom terenu dočekati Mladost GAT.