PARTIZAN POTOPIO MORNAR: Crno-beli ubedljivi na teškom gostovanju u Baru! Sjajna uvertira za Žalgiris VIDEO

4. kolo

Košarkaši Partizana nastavili su seriju pobeda u regionalnoj ligi.

Crno-beli su u meču 4. kola slavili na vrućem gostovanju Mornaru u Baru sa 83:62 (24:17, 22:10, 18:20, 19:13). Tim Željka Obradovića je zabeležio četvrtu pobedu, dok je Mornar doživeo drugi poraz.

Ledej je bio najefikasniji u Partizanu sa 18 poena. Anđušić je postigao 16 poena, a Naneli 11. Zanimljivo je da je kapiten Kevin Panter promašio svih 10 šuteva iz igre.

Kod domaćina po 19 poena su postigli Pecarski i Mihailović.

Gosti su u prepunoj hali "Topolica" krenuli sjajno šuterski i trojkama počeli da prave razliku. Ledej i Naneli su vezali pet trojki, a crno-beli su stekli dvocifrenu prednost.

Isti ritam Partizan je nastavio i u drugoj četvrtini. Šuterski je proradio Anđušić, a gosti su prvo poluvreme završili sa 19 poena prednosti.

Mornar je samo u kraćim segmentima uspevao da parira crno-belima. Pecarski i Mihailović su imali periode u kojima su uspevali da vežu serije, a potpuno je podbacio Rasel koji je u prva tri kola imao prosek od skoro 40 poena po meču.

Crno-beli su rutinski u poslednjoj četvrtini održavali visoku prednost i stigli do vredne pobede.

Ekipu Partizana u četvrtak očekuje meč protiv Žalgirisa u Evroligi, a u narednom kolu ABA lige meč sa Megom. Mornar će u narednom kolu dočekati SC Derbi.

MORNAR - PARTIZAN 62:83 (17:24, 10:22, 20:18, 13:19)

4. ČETVRTINA

40. minut - Vukčević zakucava - 62:83.

39. minut - Pecarski pod faulom pogađa - 60:79. Trifunović upisuje nova dva poena - 60:81. Pecarski zakcuava - 62:81.

38. minut - Koprivica zakucava na dodavanje Madara - 57:79.

37. minut - Pecarski smanjuje - 57:74. Ledej je precizan - 57:77.

36. minut - Pecarski smanjuje na 55:71. Trojka Trifunovića - 55:74.

35. minut - Koprivica vraća 20 poena prednosti Partizanu - 51:71. Vujačić je precizan za dva - 53:71.

34. minut - Mihailović smanjuje sa penala - 51:69. Njegovih 19 poena, najefikasniji je na meču.

33. minut - Trojka Anđušića iz ugla - 49:69. Sada je najefikasniji igrač Partizana sa 16 poena.

31. minut - Trifunović se upisao u listu strelaca - 49:66.

Mornar, Partizan, ABA liga

3. ČETVRTINA

30. minut - Mornar smanjuje preko Vujačića - 49:61. Papapetru pogađa trojku uz zvuk sirene - 49:64.

29. minut - Papapetru je precizan sa linije penala - 47:61.

28. minut - Još jedna trojka Mihailovića - 47:59.

27. minut - Naneli zakucava u kontri - 41:59. Njegovih 11 poena. Mihailović jedini raspoložen kod domaćina, njegova trojka - 44:59. Ukupno 14 poena.

26. minut - Papapetru je fauliran za sobodna bacanja, precizan je - 39:55. Sjajna kontra Egzuma, zakucavanje - 39:57. Pecarski posle tajm-auta još jednom pogađa za dva - 41:57.

25. minut - Koprivica je ponovo fauliran, precizan je oba puta - 37:53. Mihailović vraća dvojku - 39:53.

24. minut - Pecarski je fauliran u pokušaju da zakuca. Polovičan je - 37:49. Koprivica sa slobodnih bacanja pogađa oba puta - 37:51.

23. minut - Antonio Vranković koristi kontru - 36:49.

22. minut - Mihailović sa linije penala smanjuje dodatno rezultat - 34:49. Postigao je sve poene za domaći tim u trećoj četvrtini.

21. minut - Mihailović je precizan za dva - 29:46. Anđušić nastavlja seriju, 13 njegovih poena - 29:49. Mihailović vraća trojku - 32:49.

2. ČETVRTINA

20. minut - Rasel pogađa jedno od tri slobodna bacanja - 27:41. Ledej ponovo precizan - 27:43. Najveća prednost crno-belih. Sjajna kontra Partizana, trojka Anđušića - 27:46.

19. minut - Naneli pogađa treću svoju trojku - 24:39. Crno-beli imaju 8/16 za tri poena. Ovo je najveća prednost crno-belih u meču. Rasel sa linije penala smanjuje na 26:39. Ledej za svoj 13. poen - 26:41.

18. minut - Egzum koristi kontru i polaže pored Rasela - 22:36. Rasel prekida nalet Partizana 12:0 - 24:36.

17. minut - Lesor je polovičan sa penala - 22:34.

16. minut - Anđušić stiže do sedmog poena - 22:33.

15. minut - Ledej posle ofanzivnog skoka postiže svoj 11. poen - 22:28. Anđušić pogađa trojku, crno-beli u seriji - 22:31.

14. minut - Anđušić sa linije penala postiže prve poene Partizana u drugoj četvrtini. Prošlo je više od četiri minuta - 22:26.

12. minut - Prva trojka za Mornar, Vujačić pogađa za 22:24.

11. minut - Barani dodatno smanjuju rezultat, poeni Mikovića - 19:24.

Partizan, Mornar, Grobari

1. ČETVRTINA

10. minut - Mornar smanjuje preko Vrankovića - 15:24. Sa linije penala Vujačić smanjuje na 17:24.

9. minut - Još jedna trojka za Partizan, Madar je precizan - 13:24.

7. minut - Novi poeni Pecarskog - 11:21. Rasel sa linije penala smanjuje na 13:21.

6. minut - Trojka Ledeja, njegova druga, a četvrta Partizana - 9:16. I još jedna trojka Ledeja - 9:19. Madar krade loptu i pored Rasela polaže - 9:21.

5. minut - Prvi poeni za Rasela - 9:13.

4. minut - Egzum u solo prodoru pogađa - 4:10. Njegova četiri poena. Pecarski pogađa uz faul Lesora - 6:10. Pecarski je precizan - svih sedam poena za Mornar je postigao bivši košarkaš Partizana - 7:10. Naneli postiže novu trojku, njegova druga a treća Partizana - 7:13.

3. minut - Druga vezana trojka crno-belih, Ledej je precizan - 4:8.

2. minut - Još jedno zakucavanje Pecarskog i prvo vođstvo Mornara - 4:2. Naneli postiže prvu trojku na utakmici - 4:5.

1. minut - Egzum je strelac prvih poena na meču, Partizan vodi - 0:2. Pecarski zakucavanjem donosi Mornaru izjednačenje - 2:2.

MORNAR - PARTIZAN

Hala: Topolica, Bar

Sudije: Tomislav Hordov, Milan Nedović, Luka Kardum

MORNAR: Rasel, Mihailović, Pirs, Vranković, M. Kovačević, Marljukić, Pecarski, Miković, Vujačić, Diong, Vranješ, L. Kovačević. Trener: Mihailo Pavićević.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Koprivica, Panter, Papapetru, Egzum, Jovanović, Naneli, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar. Trener: Željko Obradović.

Košarkaši Partizana u utakmici 4. kola ABA lige gostuju Mornaru u Baru.

Meč je na programu od 21 čas u hali "Topolica".

"Idemo da igramo protiv tima koji igra izuzetno ofanzivnu košarku. Zahvaljujući pre svega plejmejkeru kojem je trener dao sva prava i sa pravom je to učinio pošto ima veliki kvalitet. Naravno da ćemo voditi računa i o ostalim igračima. Još jednom ponavljam, imaju izvanredno postavljenu igru u napadu i očekuje nas teška utakmica", poručio je trener crno-belih Željko Obradović.

Joanis Papapetru pred duel sa Mornarom kaže:

"Moramo da zadržimo fokus i nastavimo da unađređujemo našu igru. Mislim da smo napredovali, počeli da igramo bolje, da se borimo. Moramo da zadržimo taj mentalitet, poštujemo protivnika i damo sto posto naših mogućnosti da bi ostvarili pobedu", istakao je Papapetru.

Partizan je u prva tri kola zabeležio isto toliko pobeda, dok je Mornar dva puta slavio i jednom izgubio. Crno-beli su do sada slavili protiv Cibone, MZT-a i SC Derbija, dok je Mornar slavio protiv Igokee i Zadra, a izgubio u prošlom kolu od Cibone.