MILIONERI SRUŠILI ČELSI, BENFIKA BLIZU ČEVRTFINALA: Borusija kaznila promašaje "plavaca", Briž nemoćan protiv lisabonskih "orlova"

Liga šampiona

Odigrane su još dve utakmice osmine finala Lige šampiona.

Fudbaleri Benfike pobedili su na gostovanju ekipu Klub Briža sa 2:0, u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Prvu priliku na meču imao je domaći tim u petom minutu. Sam pred golmana Benfike izašao je Tejdžon Bjukenen, ali je odličnu intervenciju upisao Odisejas Vlahodimos.

Usledila je bolja igra lisabonskog kluba, koji je u 30. minutu bio blizu golu, kada je Rafa Silva pogodio mesto gde se spajaju stativa i prečka.

Klub Briž je u 45. minutu zatresao mrežu rivala, ali je gol Denisa Odoija poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Drugo poluvreme bolje je započela Benfika, koja u 50. minutu dolazi do penala, nakon što je Džek Hendri u kaznenom prostoru Klub Briža oborio igrača gostiju Gonsala Ramoša.

Minut kasnije loptu je na "belu tačku" stavio Žoao Mario, a ona potom od prečke ulazi u gol.

Posle velike greške igrača Klub Briža Bjorna Mejera konačan rezultat u 88. minutu postavlja David Neres.

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su na svom terenu ekipu Čelsija sa 1:0, u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Čelsi je mogao do vođstva u 16. minutu, ali je prilikom skoka Tijago Silva loptu u mrežu rivala poslao rukom, zbog čega je brazilski igrač dobio žuti karton.

Nemački tim je prvu ozbiljniju priliku imao u 27. minutu. Julijan Brant je loptu poslao u šesnaesterac ka Sebastijanu Aleu, koji pogađa spoljni deo mreže.

Do kraja poluvremena Čelsi je pretio preko Žoaa Feliksa. Portugalac je prvo u 32. minutu šutirao preko gola, da bi šest minuta kasnije iz blizine pogodio prečku.

Dve dobre prilike u drugom poluvremenu imao je igrač Čelsija Ris Džejms.

Prvi put šutirao je direktno iz slobodnog udarca u 55. minutu, kada se odlično bacio golman Borusije Gregor Kobel.

Novu šansu Džejms je imao u 62. minutu, ali je Kobel još jednom intervencijom poslao loptu iznad gola.

Minut kasnije usledio je korner za goste, posle kojeg nemačka ekipa kreće u kontru.

Loptu je iz kaznenog prostora izbacio Rafael Gerero, a nju na svojoj polovini terena prima Karim Adejemi, koji zatim velikom brzinom prelazi oko 64 metra i zatim lako postiže pobednički gol.

Čelsi je najbolju priliku za izjednačenje imao u 78. minutu, kada je iz kaznenog prostora udarac uputio Kalidu Kulibali.

Tom prilikom nesiguran je bio golman Borusije Dortmund, pa je loptu sa gol-linije izbacio Emre Džan.

Pokušavao je Čelsi do kraja da dođe do pogotka, ali je golman Kobel sačuvao svoju mrežu.

Revanš utakmice na programu su 7. marta

TOK MEČEVA:

BORUSIJA DORTMUND - ČELSI 1:0

BRIŽ - BENFIKA 0:2

Drugo poluvreme:

88. minut - GOOL, 0:2 - Benfika je duplirala prednostm Neres je strelac. Čini se da je Benfika jako blizu četvrtfinala.

78. minut - Nema promena rezultata, minimalna prednost Dortmunda i Benfike

63. minut - GOOL 1:0, Borusija je povela prreko Adejemija i tako kaznila silne promqašaje gostiju

51. minut - GOOL 0:1, Benfika je povela protiv Briža strelac je Žoao Mario sa penala

46. minut - Utakmice su nastavljene

Benfika

Prvo poluvreme:

45. minut - Završena su prva poluvremena na obe utakmice.

37. minut - Nova šansa za Čečssi, Haverz je uposlio Feliksa, koji pogađa prečku

31. minut - Kakvu priliku je promašio Žoao Feliks, šutirao je preko gola iz sjajne situacije.

18. Tijago Silva je postigao gol za Čelsi, ali je loptu zahvatio rukom i pogodak je opravdano poništen

16. minut - Mreže miruju na oba stadiona

1. minut - Počele su utakmice u Dotmundu i Brižu

Dortmund: Kobel - Volf, Zile, Šloterbek, Gereriro - Džan, Belingem, Ozdžan - Adejemi, Brant, Ale.

Čelsi: Kepa - Džejms, Kulibali, Silva, Čilvel - Loftus-Čik, Fernandez - Ziješ, Feliks, Mudrik - Haverc.

Klub Briž: Minjole - Mata, Mekele, Hendri - Vanaken, Odoi, Onjedika, Mejer, Bakman - Lang, Sova.

Benfika: Vlakodimos - Bah, A. Silva, Otamendi, Grimaldo - Florentino, Čikinjo - Aursens, Žoao Mario, R. Silva - Ramoš.

U sredu uveče nastavlja se Liga šampiona i prve utakmice osmine finala.

Borusija Dortmund dočekuje Čelsi, dok Benfika gostuje Brižu u Belgiji.

Čelsi je u grupnoj fazi zauzeo prvo mesto u grupi sa 13 bodova ispred Milana, dok je Dormund završio sa 9 iza Mančester sitija.

Benfika je završila prva grupi sa 14 bodova zbog bolje gol razlike od PSŽ, dok je Briž najprijatnije iznenađenje sa 11 bodova priošao je grupu iza Porta

Podsetimo u utorak uveče Bajern je na gostovanju savladao PSŽ sa 1:0, a istim rezultatom Milan je na svom terenu savladao Totenhem.