PLANETA VIDELA VANZEMALJCA HALANDA: Sedmica MOĆNOG Mančester sitija, PETARDA NESTVARNOG Norvežanina, Inter čudesno PREŽIVEO Porto!

Liga šampiona

Fudbaleri Mančester Sitija i Intera plasirali su u četvrtfinale Lige šampiona.

Mančester siti je na svom terenu prosto demolirao Lajpcig sa 7:0, a nestvarnu partiju pružio je Norvežanin Erling Haland.

On je postigao čak 5 golova u 20. 21. 45. 54. i 57 minutu.

Haland je tako sa pet golova izjednačio rekord po broju golova u jednoj utakmici Lige šampiona zajedno sa Adrijanom i Leo Mesijem.

Moguće da bi i oborio rekord ali ga je trener "građana" Pep Gvardiola zamenio u 62. minutu, naravno uz ovacije celog stadiona.

Norvežanin je svih pet golova postigao za samo 37 minuta!

Pogodak za domaće postigli su i Gundogan u 49., kao i De Brujne u 90 minutu

Siti se tako ukupnim rezultatom 8:1 u velikom stilu plasirao među osam najboljih.

Mančester Siti

U drugom meču Porto i Inter odigrali su nerešeno 0:0, što je bilo dovoljno italijanskom predstavniku za plasman u četvrtfinale.

Inter je imao mnogo sreće u ovom meču jer se domaćin propisno ispromašivao, au nadoknadi je dva puta pogodio prečku

Podsetimo Inter je prvi meč dobio minimalnim rezultatom 1:0.

Preostale dve utakmice osmine finala igraju se u sredu, Real dočekuje LiverpuL, a Napoli Ajntraht.

Žreb za četrtfinale na programu je u petak.

1 / 9 Foto: Jonathan Moscrop / imago sportfotodienst / Profimedia

KRAJ MEČEVA:

MANČESTER SITI - LAJPCIG 7:0

PORTO - INTER 0:0

Drugo poluvreme:

- Završeno je u Portu, Inter je uz mnogo sreće u četvrtfinalu

90. minut- Neverovatno koliko sreće za Inter u Porto, domaćin je u jednom napadu pogodio dve prečke.

- Kraj u Mančesteru, Siti se u velikom stilu plasirao u četvrtfinale

90. minut - GOL, 7:0, Kevin De Brujne, fantastičan pogodak u samo rašlje.

86. minut - Završnica meča u Portu domaćin pokušava svim silama, do gola i produžetka.

Porto

80. minut - Inter čuva rezultat koji ga vodi četvrtfinale Lige šampiona.

- Haland je sa pet golova izjednačio rekord po broju golova u jednoj utakmici Lige šampiona zajedno sa Adrijanom i Leo Mesijem

67. minut - U Mančesteru je odavno sve jasno, ali zato je u Portu vrlo neizvesno, Inter i dalje ima prednost iz Milana, ali Porto napada sve jače.

62. minut - Haland napušta teren ispraćen ovacijama!

57. minut - Neverovatni Haland postiže i peti gol 6:0! Potpuna katastrofa gostiju i nestvarni Norvežanin!

54. minut - GOL 5:0, puče petarda, ponovo neverovatni Haland! Najpre je glavom šutirao, golman Lajpciga odbranio a onda iz odbitka zatresao mrežu, njegov četvrti pogodak

51. minut - Na drugoj utakmici Porto sve više steže obruč oko gola Intera

49. minut - GOL 4:0, u Mančesteru, Gundogan je strelac, Siti je u četvrtfinalu već se može reći

46. minut - Nastavljene su utakmice u Portu i Mančesteru

Prvo poluvreme:

- Završeno je poluvreme na oba meča

45 +2 - GOL, 3:0, ponovo sjajni Haland! Nakon kornera i udarca glavom Rodrija, Haland je sa gol linije ubacio loptu u mrežu.

38. minut - Sjajna akcija Sitija posle slobodnog udarca, lopta dolazi do Gundogana koji šutira, ali brani Blasvik

Porto

34. minut - Na utakmici u Portu još uvek nema golova, igra se obostrano otvoreno.

24. minut - GOL 2:0, ponovo Haland. Tek što je Lajpcig krenuo sa centra, Siti uzima loptu, koja dolazi do De Brujne. Fantastično je šutirao Belgijanac, lopta pogađa prečku, ali na nju natrčava Haland i glavom je smešta u mrežu.

22. minut - GOL 1:0, Siti je poveo sa penala, Haland je strelac! Nakon intervencije VARA dosuđen je jedanaesterac za "građane" zbog igranja rukom igrača Lajpciga.

19. minut - Velika inicijativa Mančester sitija, ređaju se šanse pred golom gostiju

11. minut - Nova velika šansa za Siti. Duga lopta Akea za Halanda, koji izbija sam ispred golmana Lajpcig,a ali Blasvič, odlično reaguje.

3. minut - Prva šansa u Mančesteru, centrirao je De Brujne, Gundogan iz sjajne pozicije šutira preko gola, nije dobro zahvatio loptu.

1. minut - Počele su utakmice u Portu i Mančesteru

MANČESTER SITI (4-1-4-1) Ederson - Ake, Dijas, Akanđi, Stouns - Rodri, Gindogan, De Brujne - Griliš, Silva - Holand

LAJPCIG (4-3-2-1) Blasvič - Raum, Gvardiol, Orban, Henriks - Hajdara, Kampl, Lajmer - Soboslai, Forsberg - Verner

PORTO (4-4-2) Kosta - Pepe, Kardoso, Markano, Zaidu - Galeano Grujić, Uridbe, Eustakio - Taremi, Evanilson

INTER (3-5-2) Onana - Darmijan, Aćerbi, Bastoni - Dimarko, Mkitarijan, Čalhanoglu, Barela, Damfris - Martinez, Džeko

U utorak uveče nastavljaju se revanš mečevi osmine finala Lige šampiona.

Prošle nedelje dobila smo prva četiri učesnika četvrtfinala, a to su Benfika, Čelsi, Bajern i Milan

Mančester siti na svom terenu dočekujeLajpcig, nakon 1:1 u prvoj utakmici i favorit je za prolaz dalje.

Pep Gvardiola menadžer popularnih "građana" izjavio je da su on i njegovi igrači pod ogromnim pritiskom da osvoje Ligu šampiona.

"Osvajanje Lige šampiona odredilo bi moj staž u Mančester sitiju u očima javnosti, ali ja se ne slažem sa tim. Nama se sudi prema rezultatima u tom takmičenju. Posle moje prve utakmice u Ligi šampiona, pitali su me da li sam došao da osvojim takmičenje. Da sam trener Reala, shvatio bih to. Koliki god napredak da napravimo, neće se promeniti očekivanja ljudi", rekao je Gvardiola pred revanš sa Lajpcigom.

Inter

U drugom meču Porto nakon minimalnog poraza (0:1)u Milanu dočekuje Inter i očekuje se velika bitka za prolaz u četvrtfinale.

U Interu je prilično poljuljana atmosfera zbog promenljivih rezultata i šuška se da je trener Simone Inzagi pred otkazom i da mu sudbina zavisi od ove utakmice.

"Fudbaleri Intera ne veruju treneru, a prvi put je poljuljano poverenje igrača u Inzagija, pošto Inter prošle sezone nije osvojio Skudeto, iako je za to imao velike šanse. Odnosi između igrača su se naglo pogoršali. Naročito je pod sumnjom odnos Romelua Lukakua i Lautara Martinesa, a Marcelo Brozović, koji se smatrao ključnim igračem, ne oseća se komotno nakon pošto je izgubio mesto u startnoj postavi od Hakana Čalhanolua", pišu italijanski mediji.