SEVILJA SRUŠILA I MURINJA: Roma pala posle PENALA, KRALJEVI Lige Evrope osvojili i SEDMI trofej nakon SPEKTAKLA u Budimpešti

budimpešta

Specijalni izveštač iz Budimpešte: Aleksandar Knežević

Fudbaleri Sevilje osvojili su Ligu Evrope.

Sevilja je u velikom finalu savladala Romu posle penala rezultatom 1:1 (4:1).

U prvom poluvremenu gledali smo tvrdu utakmicu i veliku bitku na terenu.

Roma je vodeći pogodak postigla u 34. minuta preko Paula Dibale.

Prethodno je u 12. minutu sjajnu šansu imao Spinacola, ali je šutirao pravo u Bona.

Najbolju šansu Sevillja je imala u nadoknadi prvog poluvremena kada je Rakitić sjajno šutirao i pogodio stativu.

U nastavku meča inicijativa Sevilje od starta.

To se isplatilo već u 54. minutu, kada je nakon centaršuta Navasa, Mansini nesretno postigao autogol.

Roma se brzo oporavila od šoka i posle pravog karanbola propustila veliku šansu u 67. minutu

U 75. minutu sudija Antoni Tejlor je pokazao na penal za Sevilju, ali je je nakon VAR intervencije i pogledanog snimka preinačio svoju odluku.

Potom je Roma tražila penal zbog igranja rukom igrača Sevilje, ali je Tejlor samo odmahnuo rukom.

Do kraja meča, bilo je uzbuđenja, ali bez golova i utakmica je otišla u produžetke.

U produžecima nije bilo golova i pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

Tu se Sevilja mnogo bolje snašla i realizovala sva četiri penala. Kod Rome su promašili Manćini i Ibanjez.

Sevilja je tako i po sedmi put osvojila Ligu Evrope!

1 / 18 Foto: Kurir

PENALI:

3:1 - Patrisio brani šut Montijela, drama se nastavlja. Međutim penal se ponavlja Patrisio se nepropisno kretao. Montijel ne greši, SEVULJA JE PONOVO OSVOJILA LIGU EVROPE!

3:1 - Ibanjez pogađa stativu, velika prednost za Sevilju

3:1 - Rakitić vara Patrisia

2:1 - Bono brani udarac Mančinija, nogom je odbranio šut po sredini gola

2:1 - Lamela siguran, Patrisio nemoćan

1:1 - Kristante siguran, Bono je pogodio stranu, ali udarac je bio sjajan.

1:0 - Pogađa Okampos, prednost za Sevilju

finale

Drugi produžetak:

- Gledaćemo penale!

120 +11 - Inicijativa Rome, Smoling pogađa prečku nakon prekida.

120 +5. minut - Gudelj se povredio i izlazi iz igre.

120 +2. minut - Velika šansa za Sevilju, El Nesiri nije najbolje zahvatio loptu.

120. minut - Zbog mnogo prekida utakmica je produžena šest minuta.

119. minut - Srpski fudbaler Nemanja Matić,nema više snage, napušta igru.

117. minut - Sevilja više želi pobedu u produžecima, iscrpljni igrači Rome, kao da čekaju na penale.

112. minut - Roma pokušava da prebaci pritisak na polovinu Sevilje

107. minut - Dobar pokušaj Gudelja iz daljine zamalo pored gola.

106. minut - Počeo je i drugi produžetak.

Sevilja

Prvi produžetak:

105 . minut - Završen je prvi produžetak

101. minut - Mnogo prekida i nervoze na terenu.

97. minut - Inicijativa Sevilje u prvom produžetku

91. minut - Utakmica je nastavljena

Sevilja

Drugo poluvreme:

- Gledaćemo produžetke!

90 +5 - Kakva šansa za Sevilju, pravi rikošet, na kraju lopta odlazi pored gola

90 + 2 minut - Odličan pokušaj glavom El Nezirija zamalo preko gola

90. minut - Utakmica je produžena za 6. minuta

87. minut - I jedni i drugi žele pobedu u regularnom delu

82. minut- Sjajna akcija Rome, Beloti iz pada nije uspeo da pogodi mrežu Bona.

80. minut - Velika nervoza na terenu, sada je i Roma tražila penal

75. minut - Sudija Tejlor pokazao je na penal za Sevilju, ali je nakon VAR intervencije i pogledanog snimka preinalio svoju odluku

71. minut - Novi pokušaj odličnog Telesa, ali je u poslednji čas izblokiran.

67. minut - Kakva šansa za Romu, pravi karambol u šesnaestercu Španaca, prosto je čudo kao lopta nije završila u golu.

63. minut - Roma je došla sebi i krenula ka golu Sevilje, par opasnih situacija pred golom rivala.

Sevilja

58. minut - Sevilja je nastavila sa napadima nakon izjednačujućeg gola, Rimljani u šoku.

54. minut - GOL, 1:1, Sevilja je izjednačila autogolom Mansinija nakon centaršuta Navasa sa desne strane. Lopta je prevarila golmana Patrisija

52. minut - Odlična akcija Sevilje, šutira Teles iz punog trka preko gola

50. miinut - Očekivana inicijativa Sevilje u nastavku, nemaju više šta da čekaju.

- Dvostruka izmena u Sevilji u igri su Lamela i Suso umesto Gila i Toresa

46. minut - Nastavljena je utakmica u Budimpešti

Roma

Prvo poluvreme:

45 + 5 minut - Sjajan šut Rakitića sa nekih 20 metara, mnogo sreće za Romu, stativa spašava Patrisija.

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za čak 7. minuta

42. minut - Dobra akcija Sevilja po levoj strani, od svega korner. Nakon toga velika šansa za Rakitića koji šutira preko gola.

38. minut - Pokušao je Neziri glavom, siguran Patrisio

- Murinjo nakon gola u razgovoru sa srspkim reprezentativcem Dmitrovićem rezervnim golmanom Sevilje

Murinjo

34. minut - GOL, 0:1, DIBALA - Roma je povela, Mansini je sjajno izbacio Dibalu u prostor, koji rutinski vara Bona

28. minut - Sada je Roma preuzela inicijativu na terenu

24 minut - Sevilja ima veći posed lopte, ali jalova inicijativa, Roma je konkretnija iz kontre.

21. minut - Matić je dobio žuti karton zbog neopreznog starta.

17. minut - Mnogo prekida i nervoze u ovim momentima.

12. minut - Prva velika šansa za na utakmici i to za Romu. Sjajno je Dibala uposlio Spinacolu koji sa penaltika šutira pravo u Bona.

8. minut - Sevilja polako preuzima inicijativu na terenu, Roma čeka grešku rivala.

4. minut - Dinamičan početak utakmice, bez pravih prilika za sada.

1. minut - Počelo je veliko finale u Budimpešti

Sevilja

Poznati su sastavi za večerašnje finale:

Sevilja: Bono, Navas, Bade, Gudelj, Teles, Fernando, Rakitić, Okampos, Tores, Hil i En Nisiri.

Roma: Patrisio, Ibanjez, Man, Smoling, Spinacola, Kristante, Matić, Čelik, Pelegrini, Dibala i Abraham.

1 / 4 Foto: Kurir

- Neverovatna statistika Sevilje i Žozea Murinja uoči finala.

- U Budimpešti kao na bojnom polju

- Ovo su sastavi za večerašnje finale

finale

- Velika tuča navijaća na ulicama Budimpešte

- Nekadašnji as Partizana, Danko Lazović, nalazi se u Budimpešti gde će posmatrati finalni meč!

- Navijači Sevilje okupirali su ulice Budimpešte.

00:34

Navijači Sevilje u Budimpešti

- Fudbaleri Sevilje žele da pobede za srpskog reprezentativca Nemanju Gudelja koji je nedavno izgubio bebu.

Sevilja - Roma (21.00, TV Arena sport, RTS)

Budimpešta. Stadion: Puškaš arena. Kapacitet: 67.215. Sudija: Entoni Tejlor (Engleska).

Pomoćnici: Geri Bisvik i Adam Nan (Engleska).

Potencijalni sastavi:

Sevilja (4-2-3-1): Bono - Navas, Bade, Gudelj, Teles - Fernando, Rakitić - Okampos, Tores, Hil - En Neziri. Trener: Hoze Luis Mendilibar

Roma (3-4-2-1): Patrisio - Mančini, Smoling, Ibanjez - Čelik, Kristante, Matić, Spinacola - Pelegrini, Dibala - Abraham. Trener: Žoze Murinjo.

Po dva Srbina na obe strane, hoće li se u Budimpešti (21.00) radovati Sevilja s Gudeljom i Dmitrovićem ili Roma Matića i Svilara

Četiri Srbina boriće se za titulu osvajača Lige Evrope. Nemanja Gudelj i Marko Dmitrović u dresu Sevilje, a Nemanja Matić i Mile Svilar u Romi. Utakmica između Sevilje i Rome biće odigrana večeras (21.00) u Budimpešti, na stadionu Puškaš arena, a sudiće je engleski arbitar Entoni Tejlor

Sevilja

.

Pritajeni favorit u ovom dule jeste španski klub, pošto su najuspešniji u ovom takmičenju.

Egzaktno, Sevilja ima šest osvojenih Liga Evrope i apsolutni je rekorder takmičenja (2005/06, 2006/07, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2019/20).

Nemanja Gudelj ima evropski trofej sa Seviljom jer je bio u ekipi pre tri godine, dok bi golman Marko Dmitrović stigao do prvog pehara u karijeri.

Od dolaska trenera Hozea Luisa Mendilibara Sevilja igra jednostavno, fokus je na brzini i tranziciji i sve se vrti oko Lukasa Okamposa. Ključni igrač je napadač Jusef En Neziri, koji je golovima izbacio Mančester junajted i Juventus.

Žoze Murinjo

Roma se uzda u trenera Žozea Murinja, koji je prošle godine klubu doneo trofej Lige konferencije.

Bivši srpski reprezentativac Nemanja Matić sigurno će biti u startnih 11, dok će Mile Svilar utakmicu početi s klupe.

Rimljani igraju lukavo, u sistemu 3-4-2-1, gde je osovina tima po bokovima preko Paola Dibale i Lorenca Pelegrinija. Argentinac je srce i duša "vučice", Dibala je tehnički najdarovitiji fudbaler u timu, a pored tačnog pasa poseduje i razoran udarac, pa je konstantna pretnja po gol protivnika.

Nikad u finalu nekog evrokupa nisu igrala čak četvorica srpskih fudbalera! I to je još jedan razlog zašto je ovaj meč istorijski za naš fudbal.

Problem za Špance

Ne igra Markos Akunja

Sevilja će biti vidno oslabljena u finalu jer neće moći da računa na Markosa Akunju. Sjajni Argentinac i svetski šampion iz Katara propustiće završnicu zbog žutih kartona.

Isto tako, za Sevilju ne može da igra Markao, dok će Roma biti bez Rika Kardsorpa i Maraša Kambule.