NEMCI REŠETAJU MREŽE OD STARTA: Bajer savladao Lajpcig, osam golova u remiju Augsburga i Menhengladbaha

BUNDESLIGA

Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobedili su danas na svom terenu Lajpcig sa 3:2, u utakmici prvog kola Bundeslige.

Domaći tim je u vođstvo doveo Džeremi Frimpong u 24. minutu, dok je rezultat 11 minuta kasnije povećao Džonatan Tah.

Do kraja poluvremena Lajpcig je smanjio preko Danija Olma u 39. minutu.

Bajer u 64. minutu ponovo stiže do dva gola prednosti, pošto se u strelce upisao Florijan Virc, da bi konačan rezultat u 71. minutu postavio Luis Openda.

U sledećem kolu Bajer gostuje Borusiji Menhengladbah, dok Lajpcig dočekuje Štutgart.

Augsburg i Borusija Menhengladbah odigrali su nerešeno 4:4.

Gosti iz Menhengladbaha su poveli u 13. minutu golom Japanca Ko Itakure, a drugi gol za Borusiju postiže Tomaš Čvančara u 27. minutu.

Augsburg dva minuta kasnije smanjuje preko Elvisa Redžbečaja, da bi gosti do trećeg pogotka stigli u 37. minutu, kada se u strelce upisao Natan Ngumu.

Domaća ekipa je do poluvremena izjednačila golovima Maksimlijana Bauera u 41. i Svena Mihela u sedmom minutu nadoknade sa penala.

Augsburg je do potpunog preokreta stigao u 76. minutu golom Rubena Vargasa, a bod gostima sa penala u sedmom minutu nadoknade donosi Čvančara.

Ekipa Augsburga u narednom kolu gostuje minhenskom Bajernu.

Frajburg je na gostovanju savladao Hofenhajm sa 2:1.

Gosti su poveli autogolom Atile Salaja u 39. minutu, dok je u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena drugi gol za Frajburg postigao Roland Šalaj.

Hofenhajm je u nastavku uspeo samo da ublaži poraz, pogotkom Ozana Kabaka u 51. minutu.

Frajburg u sledećem kolu dočekuje Verder, a Hofenhajm gostuje novom bundesligašu Hajdenhajmu.

Štutgart je na domaćem terenu sa ubedljivih 5:0 pobedio Bohum.

Seru Girasi je postigao vodeći gol za Štutgart u 18. minutu, dok je 20 minuta kasnije strelac bio Dan-Aksel Zagadu.

U 60. i 67. minutu golove beleži Silas Katompa Mvumpa, a konačnih 5:0 postavlja Girasi svojim drugim pogotkom u 77. minutu.

Srpski fudbaler Erhan Mašović odigrao je ceo meč za Bohum, dok je Jovan Milošević za domaći tim igrao od 83. minuta.

Bohum sledeći meč igra na svom terenu protiv Borusije Dortmund.

Volfsburg je na svom terenu savladao Hajdenhajm sa 2:0.

Oba gola za domaću ekipu postigao je danski fudbaler Jonas Vind u šestom i 27. minutu.