VUČICA SLAVILA U 90. MINUTU: Pobede Bolonje i Rome u Seriji A

SERIJA A

Fudbaleri Bolonje pobedili su danas na svom terenu Frosinone sa 2:1, u utakmici devetog kola Serije A.

Bolonja je povela golom Luisa Fergusona u 19. minutu, a tri minuta kasnije prednost je udvostručio Lorenco De Silvestri. Konačan rezultat postavio je Matijas Sule golom iz jedanaesterca u 63. minutu.

Bolonja je ostvarila treću pobedu i sedma je na tabeli sa 14 bodova.

Frosinone ima 12 bodova na 12. mestu na tabeli.

Fudbaleri Rome pobedili su na svom stadionu Moncu sa 1:0 i ostvarili treću uzastopnu pobedu.

Jedini gol postigao je Stefan El Šaravi u 90. minutu.

Trener rimske ekipe Žoze Morinjo isključen je u nadoknadi vremena zbog nedoličnog ponašanja.

Monca je od 41. minuta igrala sa desetoricom, nakon što je Danilo D'Ambrozio dobio drugi žuti karton.

Posle četvrte pobede u ligi Roma se popela na šesto mesto na tabeli sa 14 bodova.

Monca je prekinula niz od dve pobede i sa 12 bodova zauzima 11. mesto na tabeli.

Fudbaleri Salernitane odigrali su na svom terenu nerešeno 2:2 protiv Kaljarija, a kasnije igraju Atalanta - Đenova i Milan - Juventus.