PARTIZAN NASTAVLJA SA DOMINACIJOM! Crno-beli PROTUTNJALI kroz Kragujevac i pobegli Zvezdi na PLUS SEDAM!

super liga srbije

Fudbaleri Partizana savladali su Radnički u Kragujevcu rezultatom 4:0 u odloženom meču četvrtog kola Super lige Srbije.

Crno-beli su slavili ubedljivo, ali igra izabranika Igora Duljaja nije bila toliko blistava, posebno u prvih 45 minuta. Ipak, jedan propust odbrane Radničkog iskoristio je Aldo Kalulu i u 34. minutu doneo je prednost Partizanu.

U drugom poluvremenu Kragujevčani su krenuli po izjednačenje Džofri Činedu promašio je fenomenalnu šansu u 59. minutu i kazna je brzo stigla. Nemanja Nikolić ušao je u igru u 62. minutu, a samo minut kasnije pogodio je za 2:0 u prvom kontaktu sa loptom.

Kasnije je Mitrović dobio crveni karton i Radnički je ostao sa igračem manje, a to su iskoristili Saldanja i Nikolić koji su do kraja meča postigli golove za konačnih Radnički - Partizan 0:4.

Partizan je i dalje prvi na tabeli Super lige Srbije i sada izabranici Igora Duljaja imaju sedam bodova više u odnosu na Crvenu zvezdu - crno-beli su na 31, a ekipa sa Marakane na 24 uz utakmicu manje.

Radnički Kragujevac - Partizan 0:4 (0:1)

Strelci: Aldo Kalulu 34. minut, Nemanja Nikolić 63. i 87. minut i Mateuš Saldanja

Sastavi:

Radnički Kragujevac: Leković, Adžić, Antoni, Bevis, Čolović, Žofri, Gluščević, Mitrović, Ristić, Sahli i Simović

Partizan: Jovanović, Antić, Ilić, Marković, Stojković, Natho, Šćekić, Zahid, Menig, Kalulu i Saldanja

DRUGO POLUVREME:

Kraj utakmice - Partizan je nastavio sa dominacijom, upisao još jednu pobedu i pobegao Zvezdi na plus sedam!

87. minut - Nemanja Nikolić postiže još jedan pogodak za Radnički - Partizan 0:4.

82. minut - Baždar i Stjepanović ulaze umesto Saldanje i Meniga u timu Partizana, a Vidakov umesto Činedua kod Radničkog

81. minut - Goooool! Mateuš Saldanja potvrđuje pobedu Partizana!

78. minut - Žuti karton za Izučukvua.

75. minut - Aleksić je zamenio Gluščevića u timu Radničkog.

73. minut - Pokušaj Čolovića završio je visoko preko gola.

70. minut - Saldanja postiže pogodak koji je poništen zbog ofsajda. Gledao se VAR, ali je odluka ostala na snazi.

69. minut - Mitrović dobija drugi žuti karton i Radnički ostaje sa igračem manje.

63. minut - Nemanja Nikolić je ušao u igru i u prvom kontaktu sa loptom postigao je gol za 2:0.

62. minut - Vidović je dobio žuti karton, a Nemanja Nikolić je zamenio Bibarsa Natha.

59. minut - Džofri Činedu imao je strašnu šansu, ali je glavom šutirao pored gola.

53. minut - Severina je zamenio Kalulua.

50. minut - Mitrović dobija žuti karton.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme i Radnički je izvršio dve izmene. Umesto Sahlija ušao je Vidović, a Vidosavljević je zamenio Ristića.

PRVO POLUVREME:

Kraj prvog poluvremena - Partizan nije bio bolji rival, ali je gol Kalulua tas na vagi koji pravi razliku. Radnički je imao više pokušaja, ali niti jedan nije bio dovoljno opasan da ugrozi Jovanovića. Sa druge strane, crno-beli su jedinu šansu pretvorili u gol.

45+1. minut - Mlak pokušaj Saldanje glavom, ostaje 0:1.

43. minut - Nova šansa za Kragujevčane, ali nema gola posle pokušaja glavom Žofrija.

41. minut - Pokušaj Sahlija, ali visoko preko gola Jovanovića.

34. minut - GOOOOOL! Kalulu je odlično završio kontru Partizana i pocepao mrežu Radničkog za 1:0!

25. minut - Novi pokušaj Gluščevića i još jedna odbrana Jovanovića. Radnički je trenutno bolji rival od Partizana.

21. minut - Mladi defanzivac Partizana, Mihajlo Ilić, završio je na travi posle jednog duela i ukazala mu se lekarska pomoć. Ipak, povreda nije ozbiljnija i on će nastaviti meč.

17. minut - Nova pretnja Radničkog, ali Jovanović zaustavlja pokušaj Bevisa.

15. minut - Preti Radnički iz kontre, ali nema gola. Kasnije se ispostavilo i da je Žofri bio u ofsajdu.

4. minut - Prvi korner za Partizan. Izveo ga je Bibars Natho, ali nije bilo opasnosti. Usledio je i drugi korner, Saldanja je imao šansu i loše je reagovao.

3. minut - Gluščević je imao šansu za Radnički, ali ostalo je 0:0.

14.05 - Utakmica je počela uz malo zakašnjenjem, a u prvoj postavi Partizana nalazi se i Kvinsi Menig, i pored toga što je imao incident sa Igorom Duljajem u prošlom kolu. Grobari su pred ovaj meč pružili podršku treneru njihovog kluba.

Sastavi:

UOČI MEČA:

Susret između Radničkog i Partizana u Kragujevcu biće odložena utakmica četvrtog kola Super lige Srbije. Pred ovaj meč Kragujevčani se nalaze na 13. mestu sa devet osvojenih bodova, dok su crno-beli lideri šampionata sa 28 bodova.

Trener Partizana, Igor Duljaj, istakao je da zna šta čeka njegovu ekipu na predstojećem duelu:

Igor Duljaj

- Igramo protiv tima koji je u pet utakmica upisao tri pobede. Čak su i protiv Crvene zvezde odigrali odličnu paritju. Nadam se da će donekle uspeti da srede teren, jer podloga u takvom stanju više odgovara domaćinu. Sa druge strane, mi imamo cilj da pokušamo da nastavimo niz, iako sve ima početak i kraj. Potrudićemo se da uradimo sve što je do nas. Igrači rade odlično, žele da igraju fudbal, a trener koji je došao, Feđa Dudić, odlično radi posao - rekao je Duljaj.