ENGLEZI SE PROVUKLI U SKOPLJU: Hari Kejn sprečio iznenađenje na stadionu Toše Proeski

Kvalifikacije za EP

Fudbalske reprezentacije Severne Makedonije i Engleske odigrale su nerešeno 1:1 (1:0) u poslednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024.

Utakmica je odigrana na stadionu "Toše Proeski" u Skoplju.

Obe ekipe su igrale bez većeg rezultatskog imperativa. Engleska je ranije obezbedila prvo mesto u grupi C i plasman, dok su Makedonci ostali bez šanse.

Domaćin je poveo u 41. minutu golom Enesa Bardija. Reprezentativac Severne Makedonije je promašio penal, a onda smestio loptu u mrežu.

Englezi su do boda stigli u 59. minutu golom Harija Kejna. Napadač Bajerna i najbolji strelac Engleske u igru je ušao tek nekoliko desetina sekundi ranije.

Iz grupe je kao drugoplasirana otišla selekcija Italije koja je odigrala 0:0 sa Ukrajinom i zbog boljeg međusobnog odnosa prošla dalje.