ČUDO OD DETETA ISPISALO ISTORIJU Jovića zamenio klinac koji će POKORITI FUDBALSKI SVET: Ima 15 godina, a dao je više od 500 GOLOVA

dijamant milana

Fudbaler Milana Frančesko Kamarda postao je najmlađi debitant u istoriji Serije A pošto je u pobedi protiv Fjorentine 1:0 upisao prve minute za "rosonere".

Kamarda je u Seriji A zaigrao sa svega 15 godina, osam meseci i 15 dana.

Mladi Italijan je u 83. minutu zamenio srpskog internacionalca Luku Jovića, čime je ispisao istoriju italijanskog fudbala.

Frančesko Kamarada

Ovaj supertalentovani 15-godišnjak svoim fudbalskim umećem raspametio je ceo svet.

Za mlađe selekcije Milana postigao je više od 500 golova, a ove sezone je oborio brojne rekorde. Dao je gol za U-19 tim Milana u meču protiv Sasuola i prvi je 15-godišnjak kome je to pošlo za rukom u Primaveri, a sa samo 15 godina upisao je i prve golove u omladinskoj Ligi šampiona. Kamarda je najmlađi igrač u istoriji koji je bio strelac u sva tri takmičenja za igrače do 19 godina.

U mlađim selekcijama postizao neverovatnih 5,5 golova po utakmici. U tom uzrastu takav učinak nisu mogli da sanjaju ni danas najbolji svetski napadači.

Na 87 odigranih mečeva postigao je 483 gola!

2017/2018: 247 golova na 40 utakmica

2018/2019: 172 gola na 31 utakmici

2019/2020: 64 gola na 16 utakmica

Skauti širom sveta uvereni su da je mladi as Milana trenutno najperspektivniji napadač na planeti i budućnost italijanskog fudbala.