REAL DEKLASIRAO BARSELONU: Kraljevski klub 13. put u istoriji osvojio Superkup! Vinisijus upisao het-trik

Borba za prvi trofej u sezoni

Fudbaleri Reala osvojili su Superkup Španije 13. put u istoriji.

Madriđani su u finalu odigranom u Riju savladali Barselonu sa 4:1 (3:1).

Tri gola je postigao Vinisijus, a jedan Rodrigo. Gol za Barselonu je postigao Levandovski.

Real je već u uvodnim minutama iskoristio slabosti Barselone u odbrani i visoki dignut poslednji red. Vinisijus je dva puta matirao odbranu rivala, u 7. i 10. minutu.

Barselona se vratila golom Levandovskog u 33. minutu. Međutim, bio je to tračak nade, pošto je Vinisijus pet minuta kasnije iz penala vratio dva gola prednosti.

Drugo poluvreme nije bilo toliko sadržajno. Real je preko Rodriga u 64. minutu povećao na 4:1 i praktično je tu bio kraj.

Barselona je utakmicu završila sa desetoricom, pošto je u 71. minutu Ronald Arauho dobio drugi žuti karton.

Real je do sada 13 puta osvojio Super kup, a Barselona ima 14 i rekorder je tog takmičenja.

REAL - BARSELONA 4:1 (3:1)

2. POLUVREME

64. minut - GOOOL! Rodrigo je strelac za 4:1. Akcija Reala je išla po desnoj strani, usledio je centaršut, sa leve strane je Vinisijus vratio loptu u sredinu, a tamo se najbolje snašao Rodrigo.

1. POLUVREME

38. minut - GOOOL! Vinisijus sa penala pogađa, njegov het-trik. Real ponovo ima dva gola prednosti - 3:1.

33. minut - GOOOL! Levandovski je strelac za 2:1. Barsa hje plela mrežu oko odbrane Reala, lopta se odbila do Levandovskog koji je poluvolejom zatresao mrežu rivala.

12. minut - Feran pogodio prečku! Mogla je Barselona brzo da se vrati, ali je okvir gola zaustavio nalet Barselone.

10. minut - GOOOL! Vinisijus je postigao svoj drugi gol na meču - 2:0. Sevnula je kontra, Rodrigo je prošao po desnoj strani, uposlio VInisijusa koji je praktično uklizao u gol Barselone sa loptom. Barselona je postavila poslednju liniju odbrane daleko, skoro na centru igrališta, što brzim napadačima Reala odgovara.

7. minut - GOOOL! VInisijus je doveo Real u vođstvo - 1:0. Odbrana Barselone je visoko postavila poslednju odbranu, Brazilac je izbegao ofsajd zamku, krenuo sam ka golu Barselone, zaobišao golmana Penju i poslao loptu u praznu mrežu.

5. minut - Prva velika prilika za Barselonu, Tores nije bio precizan, kao ni Roberto.

2. minut - Prvu šansu na utakmici je propustio Real, tačnije Rodrigo pošto je promašio loptu u izglednoj prilici.

REAL - BARSELONA

Stadion: Alaval, Rijad

REAL: Lunin - Karvahal, Rudiger, Načo, Mendi - Čuameni, Kros - Valverde, Belingem - Rodrigo, Vinisijus. Trener: Karlo Anćeloti.

BARSELONA: Penja - Arauho, Kunde, Kristensen, Balde - De Jong, Gundogan - Serhi Roberto, Pedri - Feran Tores, Levandovski. Trener: Ćavi.

"Alaval" stadion u Rijadu domaćin je finala Superkupa Španije koji je na programu od 20 časova.

U borbi za trofej gledaćemo El klasiko, duel Reala i Barselone za prvi trofej u sezoni.

Favorita u El klasiku nema, bez obzira na trenutnu formu i plasman na tabeli. Obe ekipe imaju problema sa povredama i odsustvima igrača.

Prethodna dva derbija završena su u korist Reala. Madriđani su slavili sa 2:1 i 4:0.

Ovaj meč ima i dodatnu draž. Real je osvojio 100 trofeja do sada, dok Barselona ima jedan manje.

"Alaval" stadion je dom fudbalera Al Nasra, za koji nastupa Kristijano Ronaldo, pa je i njegov dolazak bio očekivan.