BUNDESLIGA: Bajer Leverkuzen slavio nad Darmštatom - pobede Bajerna, Štutgarta i Verdera

BUNDESLIGA

Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobedili su u gostima ekipu Darmštata sa 2:0, u utakmici 20. kola nemačke Bundeslige.

Dvostruki strelac za pobednički tim bio je Natan Tela, u 33. i 52. minutu.

Bajer je upisao 16. pobedu od početka šampionata i prvi je na tabeli sa 52 boda, odnosno ima dva boda više od drugoplasiranog Bajerna iz Minhena koji je na svom terenu pobedio Borusiju Menhengladbah sa 3:1.

Menhengladbah je poveo u 35. minutu pogotkom Nika Elvedija, ali je Bajern preokrenuo rezultat golovima Aleksandra Pavlovića u 45, Harija Kejna u 70. i Matajsa de Lihta u 86. minutu.

Fudbaleri Štutgarta su u gostima slavili protiv Frajburga sa 3:1.

Deniz Undav u trećem i Kris Furih u sedmom doneli su Štutgartu prednost od 2:0, Lukas Kubler je u 11. minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena smanjio na 2:1, a konačan rezultat postavio je Maksimilijan Mitelštet u 74. minutu.

Štutgart je treći na tabeli nemačkog šampionata sa 40 bodova, dok je Frajburg sedmi sa 28.

U preostala dva meča odigrana u terminu od 15.30, Bohum i Augsburg su odigrali nerešeno 1:1, dok je Verder u gostima savladao Majnc sa 1:0.