REAL UZ MNOGO SREĆE PREŽIVEO LAJPCIG: Kraljevi se PROVUKLI, De Brujne DIRIGOVAO, prvak Evrope slavio u Kopenhagenu!

liga šampiona

U utorak uveče odigrane su prve dve utakmice osmine finala Lige šampiona.

Mančester siti pobedio je Kopenhagen na gostovanju rezultatom 3:1

Vodećin gol za "građane" postigao je Kevin De Brujne u 11 . minutu. Izjednačio je Matson u 34. minutu sjanim golom.

Pobedu aktuelnom prvaku Evrope doneli su Bernardo Silva u 45. minutu meča i Fil Foden u nadoknadi vremena drugog poluvremena. Oba gola postignuta su na asistenciju sjajnog De Brujnea.

Real Madrid

Real Madrid slavio je u Lajpcigu sa 1:0.

Pobednosni gol postigao je Brahim Dijaz u 49. minutu nakon fenomalnog udarca.

Utakmicu je obeležio sporan detalj kada je Lajpcigu nakon intervencije VAR tehnologije poništen, čini se regularan gol Šeška 2. minutu.

Lajpcig je imao nekoliko fantastičnih prilika na ovo meču, ali je sjajno branio golman Reala Lunin.

Revanš utakmice na programu su 6. marta.

Osmina finala Lige šampiona nastavlja se u sredu utakmicama PSŽ - Sosijedad i Lacio -Bajern.

KOPENHAGEN - MANČESTER SITI 1:3

LAJPCIG - REAL MADRID 0:1

TOK MEČEVA:

Drugo poluvreme:

90. minut - Završene su utakmice na oba stadiona pobedama gostiju.

90+3 minut - 1:3 - Foden na asistenciju sjajnog De Brujnea stavlja tačku na meč u Danskoj.

84. minut - Golman Reala Lunin heroj je ove utakmice, odbranio je barem tri sigurna gola.

Real Madrid

71. minut - Sada je Real propustio fantastičnu priliku, Vinijus Žunior pogađa stativu.

62. minut - Sjajna prilika za Dani Olma i neverovatan promašaj.

49. minut - 0:1 - Real je kaznio promašaje Lajpciga. Fantastičan gol Brahima Dijaza, šutirao je iskosa sa ivice šesnaesterca u dalji ugao, pod samu prečku nemoćnog golmana Gulađija.

46. minut - Nastavljeni su mečevi u Lajpcigu i Kopenhagenu.

Real Madrid

Prvo poluvreme:

- Završeno je prvo poluvreme na oba stadiona.

45. minut - 1:2 - Mančester siti ponovo vodi, Bernardo Silva je strelac. Lopta se srećno odbila do njega, a ona se sjajno snašao.

34. minut - 1:1 - Kopenhagen je ni iz čega izjednačio u Danskoj sjajan šut, Matsona iz daljine u same rašlje, Ederson je samo pogledom ispratio loptu.

21. minut - Hendikep za Mančester siti umesto povređenog Griliša u igri je Doku.

11. minut - 0:1- Mančester siti je poveo u Danskoj. Foden je sjajno izbacio De Brujnea koji rutinski matira golmana Kopenhagena.

2. minut - Odmah sporan detalj, Lajpcig je preko Šeška postigao vodeći gol, ali on je nakon intervencije VAR- a poništen.

1. minut - Počele su utakmice u Lajpcigu i Kopenhagenu.

U utorak veče počinje nokaut faza Lige šampiona.

Na programu su prve dve utakmice osmine finala.

Zanimljivo da će na teren oba rivala Crvene zvezde iz grupne faze.

Aktuelni prvak Evrope Mančester siti gostuje u Danskoj Kopenhagenu.

U drugoj utakmici Lajpcig na svom terenu dočekuje Real Madrid.

Real Madrid

Mančester siti i Real bili su silni u grupnoj fazi takmičenja i zabeležili maksimalnih šest pobeda.

Lajpcig je pobedama nad Jang Bojsom i Crvenom zvezdom izborio drugo mesto u grupi G sa 12 bodova.

Kopenhagen je najprijatnije iznenađenje ovogodišnjeg ciklusa. Danski predstavnik je senzaciolno izborio drugo mesto u grupi sa Bajernom, Galatasarajem i Mančester junajtedom.