SVILAR ČINIO ČUDA, ALI UZALUD - LEVERKUZEN ODBIJA DA IZGUBI: Ludnica u Atini - Olimpijakos u finalu, Atalanta ubedljiva!

POLUFINALE lE I LK

Poznati su finalisti Lige Evrope i Lige konferencija nakon revanš mečeva polufinala u oba takmičenja.

U finalu Lige Evrope 22. maja u Dablinu sastaće se Bajer Leverkuzen i Atalanta

Leverkuzen je odigrao nerešeno protiv Rome 2:2, ali je u prvom meču u Rimu slavio sa 2:0.

Roma je golovima Paredesa sa penala u 43. minutu i 66 minutu anulirala minus iz Rima.

Prednost Rimljana prepolovio je Mansini autogolom u 83. minutu, a remi i nastavak nestvarne serije mečeva bez poraza Leverkuzenu je doneo Stanišić u sedmom minutu nadoknade vremena.

Sjajno je branio srpski golman Mile Svilar koji je maltene začarao mrežu Rome, ali nije bilo dovoljno za fantastični nemački klub.

Atalanta je savladala Marsej rezultatom 3:0 nakon 1:1 u prvom meču.

Strelci su bili Lukman u 30., Ruđeri u 52. minutu i Ture u 90 . minutu.

Roma

U finalu Lige konferencija 29. maja u Atini sastaće Olimpijakos i Fiorentina

Olimpijakos je u Atini savladao Aston Vilu sa 2:0. U prvom meču grčki klub je slavio sa 4:2 u Birmingemu.

Vodeći gol postigao je El Kabou 10. minutu, a isti igrač potvrdio je pobedu u 81. minutu.

Drugi finalista je Fjorentina koja je dan ranije odigrala 1:1 protiv Briža. Prvi meč u Firenci Viola je dobila sa 3:2.

Olimpijakos

Drugo poluvreme:

90 + 7. minut - LEVERKUZEN - 2:2

Stanišić postiže izjednačujuči gol za nastavak nestvarne sezone Leverkuzena bez poraza i overu plasmana u finale.

90. minut - BERGAMO - 3:0

Ture potvrđuje pobedu Atalante, veliko slavlje u Bergamu!

83. minut - LEVERKUZEN 1:2

Leverkuzen se vraća. Mansini je nakon kornera postigao autogol i prevario Svilara

81. minut - ATINA - 2:0

Ponovo El Kabi, rešava sve dileme, Olimpijakos ide u finale.

Roma

66. minut - LEVERKUSEN - 0:2

Novi penal za Romu, nakon VAR intervencije zbog igranja rukom u šesnaestercu domaćina. Paredes ponovo ne greši. Potpuna drama, ukupan rezultat je izjednačen

52. minut - BERGAMO - 2:0

Sjajan gol sa distance Ruđerija, Atalanta na korak od finala.

46. minut - Utakmice su nastavljene

Bajer Leverkusen

Prvo poluvreme:

43. minut - LEVERKUZEN - 0:1

U jeku velike inicijative domaćina dosuđen je penal za Romu. Paredes je siguran. Roma je prepolovila minus iz Rima.

38 minut - LEVERKUZEN

Sjajno brani Mile Svilar srpski golman na golu Rome. Leverkuzen žestoko napada, iako ima prednost iz prvog meča

30. minut - BERGAMO - 1:0

Lukman dovodi Atalantu u vođstvo, domaćin je sada bliži finalu.

Atalanta

10. minut - ATINA - 1:0

Olimpijakos je poveo u jeku inicijative Aston Vile, brza kontra i realizacija El Kabija.

1. minut - Počele su utakmice u Leverkuzenu, Bergamu i Atini.

LIGA EVROPE:

LEVERKUZEN : ROMA 1:2 (2:0)

ATALANTA - MARSEJ 3:0 (1:1)

LIGA KONFERENCIJA:

OLIMPIJAKOS - ASTON VILA 2:0 (4:2)

U četvrtak uveče na programu su revanš mečevi polufinala Lige Evrope i Lige konferencija.

Jedan finalista u Ligi konferencija je već poznat to je italijanska Fjorentina koja je remijem 1:1 protiv Briža izborila plasman u finale. Prvi meč u Firenci Viola je dobila sa 3:2.

Protivnik Fjorentine biće bolji iz duela Olimpijakos - Aston Vila. Prvi meč potpuno izneđujuće grčki klub je dobio sa 4:2 u Birmingemu i blizu je istorijskog uspeha.

Finalni meč na programu je upravo u Atini 29. maja.

U Ligi Evrope na programu su oba revanš duela.

Leverkuzen koji igra sezonu iz snova dočekuje Romu nakon 2:0 u Rimu i očekuje se da na svom terenu potvrdi plasman u finale.

U drugom meču Atalanta dočekuje Marsej nakon 1:1 u Francuskoj i blagi je favorit za plasman u finale.

Finale je na programu 22. maja u Dablinu.

Sve tri utakmice na programu su od 21 čas.