Kolarov i Ivanović vladaju Ostrvom

Premijer liga

Reprezentativci Srbije Aleksandar Kolarov i Branislav Ivanović postigli su golove u pobedama Sitija i Čelsija protiv Sanderlenda (3:0), odnosno Noriča 4:1

Fudbalski reprezentativci Srbije Aleksandar Kolarov i Branislav Ivanović postigli su golove u pobedama svojih timova u sedmom kolu engleske Premijer lige.

Mančester Siti je sa 3:0 (1:0) pobedio Sanderlend, a prednost domaćinu doneo je Kolarov u petom minutu sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca. Isti igrač je u 60. minutu odlično asistirao rezervisti Agueru, kome nije bilo teško da loptu smesti u bliži ugao protivničkog gola. Konačan rezultat postavio je Džejms Milner u 89. minutu.

Gol i asistencija za pobedu Mančester sitija nad Sanderlendom (3:0) bilo je više nego dovoljno da Aleksandar Kolarov ponese eiptet igrača utakmice.

Srpski reprezentativac, koji se pre izvođenja slobodnog udarca nešto domunđavao sa Marijom Balotelijem, prenosi kako je preoteo loptu Italijanu.“Znao sam gde želim da šutiram… Rekao sam Mariju da će, ukoliko on šutira, biti teško da postigne gol zbog pozicije, tako da sam rekao ’možda ako ja pokušam mogu da postignem gol’ i uspeo sam da ga dam. To je bila normalna konverzacija”, prepričao je Kolarov.

Građani su imali još nekoliko šansi i mogli su da nanesu Sanderlendu još teži poraz.

“Možda smo mogli da postignemo još golova, ali najvažnije je bilo da pobedimo u ovoj utakmicu”, zaključio je Kolarov.

Fudbaleri Čelsija pobedili su na „Stamford bridžu“ ekipu Noriča sa 4:1 (3:1) i zadržali liderski poziciju.Norič je poveo u 11. minutu preko Holta, ali je domaćin brzo sredio redove, pa je golovima Toresa, Lamparda i Azara preokrenuo rezultat.

Srpski reprezentativac Branislav Ivanović asistirao je Toresu kod izjednačujućeg gola, a sjajnu partiju krunisao je u 75. minutu, kada je zatresao mrežu i postavio konačan rezultat.

Everton je išcupao bod protiv domaćeg Vigana. Reding je bio na dobrom putu da zabeleži prvu pobedu u šampionatu i to na gostovanju protiv Svonsija, ali nije uspeo da sačuva vođstvo od 2:0.