Neverovatan preokret Intera, Viola grabi ka Evropi!

Serija A

Katanija i Inter odigrali su sjajan meč, gosti su golom Palasia u 91. minutu došli do pobede

Fudbaleri Intera savladali su na Siciliji nakon velikog preokreta ekipu Katanije rezultatom 3:2, u 27. kolu italijanske Serije A.Domaći tim je posle dvetnaest minuta igre vodio sa 2:0 golovima Bergesia i Marćesea. Međutim, ulaskom Dejana Stankovića i Palasia u drugom delu utakmice, Inter je zaigra znatno agresivnije.Prvo je Alvarez u 52. minutu samnjio na 2:1, da bi Palasio u 70. golavom doneo izjednačenje svom timu. U samom finišu isti igrač je postigao gol za veliki preokret InteraIzuzetno važnu pobedu u borbi za Evropu ostvarila je i Fiorentina. Viola je na svom terenu savladala Kijevo rezultatom 2:1.

Serija A, rezultati:Petak:Napoli - Juventus 1:1 (1:1)(Inler 43 - Kjelini 10)Subota:Milan - Lacio 3:0 (2:0)(Pacini 40, 60, Boateng 44)Nedelja:Torino - Palermo 0:0Sijena - Atalanta 0:2 (0:1)(Bonaventura 3, 68)Bolonja - Kaljari 3:0 (2:0)(Taider 5, Dijamanti 19, Paskvato 90+2)Fiorentina - Kjevo 2:1 (1:1)(Paskval 4, Larondo 78 - Kofi 38)Katanija - Inter 2:3 (2:0)(Bergesio 7, Markeze 19 - Alvarez 52, Palasio 70, 90+2)Sampdorija - Parma 1:0 (0:0)(Ikardi 58)Peskara - Udineze 0:1 (0:1)(Di Natale 8)20:45 Roma - Đenova