Svonsi razbio Đukićevu Valensiju, Černomorec šokirao Dinamo

Liga Evrope

Srpski stručnjak u ozbiljnim problemima na klupi španskog tima

Fudbaleri PAOK-a savladali su Šahtjor iz Karagandija sa 2:1 (0:1) u utakmici prvog kola L grupe Lige Evrope, a pobednički gol za ekipu iz Soluna postigao je srpski internacionalac Zvonimr Vukić.Vukić je u igru ušao u 85. minutu i u nadoknadi sudijskog vremena doneo svojoj ekipi sva tri boda.Gosti su vodili sve do 75. minuta kada je izjednačio Atanasijadis, a trijumf crno-belima doneo je bivši fudbaler Partizana, koji je na asistenciju Lina postigao gol u 92. minutu.Valensija je doživela novi poraz ove sezone, ovaj put od Svonsija koji sa 3:0 na Mestalji deklasirao ekipu Miroslava Đukića.Golove za engleskog premijerligaša postigli su Vilfred Boni u 15, Miču u 58. i De Guzman u 62. minutu.Domaćin je veći deo utakmice imao igrača manje, pošto je defanzivac Adil Rami u 10. minutu morao da napusti teren zbog direktnog crvenog kartona.Zanimljivo je bilo u Zagrebu gde je Černomorec posle preokreta došao do pobede protiv Dinama (1:2).Dinamo je na poluvremenu vodio golom Žuniora Fernandesa, koji je u 43. minutu iskoristo jedinu šansu domaćina, a ceo plen ekipi iz Odese doneli su Antonov i Đa Đeđe.Iznenađanje kola priredio je Ludogorec, koji je golovima Bezjaka u 60. i Misiđan u 74. minutu savladao PSV rezultatom 2:0 i to u Ajndhovenu.

U grupi E Fiorentina je zabeležila sigurnu pobedu protiv portugalske Fereire (3:0), dok je srpski reprezentativac Nenad Tomović odigrao svih 90 minuta za tim iz Firence.Totenhem je sa 3:0 pobedio Tromso uz dva gola Džermejna Defoa (21, 29) i jedna Eriksena, dok je u grupi I ubedljivu pobedu ostvario i portugalski Gimaraeš, koji se sa 4:0 deklasirao Rijeku.U derbiju te grupe Betis i Lion odigrali su bez golova (0:0).

Rezultati i strelci 1.kola Liga Evrope

Grupa ASent Galen - Kuban 2:0 (Karanović 56, 76)Valensija - Svonsi 0:3 (Vilfred 15, Miču 58, De Guzman 62)Grupa BDinamo Zagreb - Černomorec 1:2 (Fernandes 43 - Antonov 62, Đa Đeđe 65)PSV - Ludogorec 0:2 (Bezjak 60, Misiđan 74)Grupa CSalcburg - Elfsborg 4:0 (Alan 36, Sorijano 45. penal, 69, 79)Standard - Esbjerg 1:2 (Mujangi 74 - Van Buren 63, Bakenga 90+5)Grupa DMaribor - Rubin 2:5 (Mileč 35, Fajić 73 - Karadeniz 23, Marsano 27, Eremenko 69, Rondon 90, Razancev 90+3)Varegem - Vigan 0:0Grupa EFiorentina - Pasoš Fereira 3:0 (Rodriguez 30, Matos 67, Rosi 76)Panduri - Dnjepar 0:1 (Rotan 38)Grupa FAjntraht Frankfurt - Bordo 3:0 (Kadlec 4, Rus 16, Đakpa 52)Makabi Tel Aviv - APOEL 0:0Grupa GDinamo Kijev - Genk 0:1 (Žoru 62)Tun - Rapid Beč 1:0 (Šnojvli 35)Grupa HEštoril - Sevilja 1:2 (Migel 61 - Mašin 59, Gameiro 77)Frajburg - Liberec 2:2 (Šuster 22. penal, Mehmedi 35 - Kalitvincev 64, Rabušić 74)Grupa IBetis - Olimpik Lion 0:0Gimaraeš - Rijeka 4:0 (Abdulaji 36, Planhe 48, Mazu 68. penal, Andre 81)Grupa JApolon - Trabzon 1:2 (Sangoj 18. penal - Maluda 20, Erdogan 86)Lacio - Legija 1:0 (Ernanes 53)Grupa KŠerif - Anži 0:0Totenhem - Tromso 3:0 (Defo 21, 29, Eriksen 86)Grupa LMakabi Haifa - AZ Alkmar 0:1 (Gudmundson 71)PAOK - Šahtjor Karagandi 2:1 (Atanasijadis 75, Vukić 90+2 - Kanas 20. penal).