(VIDEO) ŠAMPION BRANI TITULU: Crvena zvezda opet pobedila Megu i plasirala se u finale plej-ofa

Isključen Dejan Milojević

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Mega Leks u Sremskoj Mitrovici i rezultatom 2:0 u polufinalnoj seriji plasirali se u finale plej-ofa Superlige Srbije - 64:74 (13:14, 25:23, 17:18, 9:19).

Aktuelni šampion Srbije je u petak u prvom meču serije kao domaćin u dvorani "Aleksandar Nikolić" pobedio 77:66.Ova večerašnja je bila 16. uzastopna pobeda crveno-belih nad Megom, sedma ove sezone.

Zanimljivo, crveno-beli su imali čak 22 izgubljene lopte i 12 promašenih slobodnih bacanja, ali i čak 25 ofanzivnih, od ukupno 44 skoka!

Stefan Jović je blistao - pored 18 ubačenih poena imao je i devet asistencija. U finišu je Jović stao, pa ga je sa 20 poena "pretekao" Luka Mitrović, koji je imao sedam skokova.

Ipak, najviše poena ubacio je igrač Mege Janković - 23, Ivanović je dodao 16.

Drugi polufinalni par čine Partizan i FMP. Crno-beli su pobedili u prvom susretu 82:63, a drugi je na programu sutra."U kratkom periodu odigrali smo dosta utakmica protiv Mege. Ono što sam rekao pre neki dan, u Mitrovici je uvek velika borba. Dobro smo počeli meč, međutim tokom prve četvrtine ušli smo u jedan duži period igre koja nije bila dobra. Omogućili smo Megi da postiže lake poene i stekne prednost. Dugo smo se tražili, ali uspeli smo u poslednjoj četrvtini da odigramo na rezultat gradeći poen po poen da bismo ostvarili ono zbog čega smo i došli i što smo želeli. Hvala navijačima koji su nas bodrili, jako nam je značila njihova podrška", rekao je trener Zvezde Dejan Radonjić.

"Čestitao bih Zvezdi na pobedi i plasmanu u finale. Utakmica je što se tiče nas bila energetski mnogo bolja nego ona prva koju smo igrali u Pioniru. Ali jednostavno njihov skok u napadu bio je taj koji doneo prevagu. Možda smo bili i previše nervozni, a loše smo šutirali i slobodna bacanja. Okrećemo se borbi za treće mesto", rekao je pomoćni trener Mege Srđan Flajs.

Kraj utakmice - 64:74:

39. minut - 62:72 - Zvezda prvi put ima dvocifrenu prednost.

36. minut - 60:69 - Trojka Lazića za maksimalnu razliku u dosadašnjem delu meča.

35. minut - 59:66 - Mitrović poentira, Zvezda se odlepila na "plus sedam".

33. minut - 59:60 - Nikolić je dao trojku pod faulom! Onda je pogodio i slobodno bacanje.

32. minut - 55:60 - Poslednja deonica počela je Zvezdinom serijom 5:0.

32. minut - Milojević je isključen! Trener Mege dobio je dve tehničke greške zbog protesta, jednu za drugom.

31. minut - Zagorac je za manje od minut dobio četvrtu i petu ličnu grešku, pa je završio meč.

Kraj treće četvrtine - 55:55:

30. minut - 55:55 - Dugo nije bilo koševa, a onda je Lazić ubacio trojku.

28. minut - 55:52 - Kada je Rašić pogodio za "plus tri", Radonjić je tražio tajm-aut.

27. minut - 51:52 - Rezultat je na klackalici.

25. minut - 50:48 - Blista i Janković iz Mege - dao je već 18 poena.

Trener Mege Dejan Milojević je pobesneo...

24. minut - 44:47 - Jović blista, ubacio je već 16 poena, uz pet asistencija.

21. minut - 40:41 - Jović je prošao kroz domaću odbranu i položio za vođstvo Zvezde.

Kraj druge četvrtine - 38:27

18. minut - 34:29 - Igra se u serijama. Zvezda je prestigla Megu (29:27), ali je onda domaćin vezao sedam poena.

16. minut - 27:27 - Brzo je Zvezda izjednačila, serijom 6:0. Reagovao je Milojević i tražio minut odmora.

15. minut - 27:21 - Ivanović je vezao pet poena! Ubacio je trojku, a onda je iskoristio veliku grešku Zvezdinih igrača prilikom ubacivanja lopte u igru.

14. minut - 22:21 - Evo i prve trojke za Zvezdu, posle pet promašaja, pogodio je Gudurić.

13. minut - 20:16 - Precizan je i Janković za dva poena, Mega je u seriji, pa je Radonjić zatražio tajm-aut.

13. minut - 18:16 - Prva trojka na meču! Pogodio je Ivanović.

11. minut -15:14 - Prvo vođstvo Mege! Janković je prvi strelac u drugoj deonici.

Kraj prve četvrtine - 13:14

10. minut - 13:14 - Domaćin prilazi na samo poen zaostatka pogotkom Zupca.

8. minut - 9:13 - Zagorac je sa tri vezana poena, uz jedno promašeno slobodno bacanje, smanjio je prednost gostiju na tri poena.

6. minut - 4:11 - Zvezda od starta ima prednost, koju konstantno uvećava.

2. minut - 0:2 - Skoro dva minuta nije bilo koševa, a onda je pogodio Jović.

1. minut - Meč je počeo.

19:45 - Trener Zvezde Dejan Radonjić posle prvog meča je izjavio:"Ostvarili smo ono što smo želeli, odbranili smo svoj teren. Sve naše utakmice sa Megom su teške. Svestan sam da nas čeka još teži duel u Mitrovici, oni su kod kuće uvek dobri".

19:40 - Trener Mega Leksa Dejan Milojević:"Prvu utakmicu protiv Zvezde morali smo brzo da zaboravimo. Pokušaćemo da vratimo seriju u Beograd. Moramo da imamo daleko više vere da možemo da pobedimo Zvezdu nego što je to bilo u prvom meču".

19:35 - Pobeda u petak je bila 15. uzastopna Zvezdina nad Megom! Ove sezone sastajali su se šest puta.