PORAZ ZVEZDE OD BUDUĆNOSTI U ATMOSFERI LINČA! Crveno-beli prokockali veliku prednost u paklu Morače i propustili prvu meč loptu za titulu! (KURIR TV)

finale aba lige

Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da iskoriste prvu meč loptu u Morači za titulu šampiona regionalne ABA lige. Crveno-beli su u skandaloznoj atmosferi poraženi od Budućnosti rezultatom 80:72 (18:25, 27:25, 21:8, 14:14).

Specijalni izveštač Kurira u Podgorici - Miloš Bjelinić

Aktuelni šampion regionalnog takmičenja uspeo je da smanji prednost u finalnoj seriji na 2:1, a Zvezda će već u petak (19 časova) imati novu šansu da završi posao u Podgorici.

Zvezda je igrala sjajno u prvom poluvremenu, u jednom momentu izabranici trenera Tomića imali su i 12 poena prednosti. Međutim, u nastavku je usledio veliki pad u igri. Budućnost pravi preokret u trećoj deonici i u poslednjem periodu igre rutinski privodi meč kraju. Koliko je Zvezda bila očajna u napadu u drugom delu meča najbolje govori činjenica da izabranici trenera Milana Tomića devet minuta nisu uspeli da postignu koš iz igre.

Najzaslužniji za pobedu Budućnosti bio je Noris Kol sa 20 poena, Korti Klark je ubacio 14, a dvocifren učinak imao je i Bel koji je meč završio sa 10 postignutih poena. U ekipi Zvezde Kej Si Rivers je ubacio 19 poena, dok su Čović i Cirbes postigli po 10.

Treba istaći da je atmosfera u dvorani je bila skandalozna, pritisak sa tribina je bio nepodnošljiv. Navijači su gađali igrače Zvezde tokom celog meča raznim predmetima, pljuvali su ih i prostački vređali.

KRAJ UTAKMICE

Četvrta četvrtina

10. minut - 80:72 za Budućnost. Beron pogađa trojku.

10. minut - 80:69 za Budućnost. Četiri vezana poena sjajnog Kola, Budućnost juriša ka prvom trijumfu.

9. minut - 76:69 za Budućnost. Klark pogađa jedno slobodno bacanje, s druge strane Faje zakucava i smanjuje prednost.

8. minut 75:67 za Budućnost. Faje je siguran sa linije penala.

8. minut - 75:65 za Budućnost. Džekson pogađa trojku za veliku prednost Podgoričana u finišu meča.

5. minut - 71:63 za Budućnost. Čović pogađa samo jedno slobodno bacanje.

5. minut - 71:62 za Budućnost. Dobrić sa penala smanjuje prednost, ali sa druge strane Bel pogađa trojku.

4. minut - Milan Tomić koristi i treći tajm-aut.

3. minut - 68:60 za Budućnost. Kol od linije do linije, dva poena Amerikanca.

3. minut - 66:60 za Budućnost. Zakucavanje Fajea, Zvezda posle devet minuta postiže poene iz igre.

2. minut - Greške i promašaji na obe strane. Bez poena u poslednjoj deonici.

Kraj treće deonice

10. minut - Cirbes sa linije penala prekida veliku seriju domaćina.

10. minut - Kol za dvocifrenu prednost Budućnosti 66:56!

10. minut - Zvezda pet minuta bez poena!

9. minut - 64:56 za Budućnost. Edin Džekson koristi oba slobodna bacanja.

9. minut - Zvezda ponovo gubi loptu, Beron pravi nesportski faul!

9. minut - 62:56 za Budućnost. Kol nastavlja seriju domaćina.

8. minut - 60:56 za Budućnost. Veliki preokret Podgoričana. Serija 10:1 za domaćina.

7. minut - 57:56 za Budućnost. Domaćin posle dugo vremena dolazi do prednosti

7. minut - Nekoliko promašaja na obe strane.

7. minut - Ozbiljan problem za Zvezdu, Čović je napravio svoju četvrtu ličnu grešku.

6. minut - 56:56 izjednačenje! Budućnost zahvaljujući Klarku dolazi do izjednačenja. Tomić je primoran da zatraži tajm-aut.

4. minut - 55:50 za Zvezdu! Faje trojkom prekida nalet domaćina!

3. minut 52:50 za Zvezdu! Klark u kontri pogađa uz faul i koristi dodatno bacanje, Budućnost je u naletu.

3. minut - 52:47 za Zvezdu! Barović nakon pika polaže loptu u koš, Budućnost smanjuje prednost.

1. minut - 52:45 za Zvezdu! Cirbes postiže prve poene za Zvezdu u drugom poluvremenu.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Budućnost - Crvena zvezda 45:50

Druga četvrtina

INCIDENT U MORAČI: NAVIJAČI POKUŠALI DA LINČUJU KOŠARKAŠE ZVEZDE

10. minut - 50:45 za Zvezdu! Beron pogađa jedno slobodno bacanje.

10. minut - 49:45 za Zvezdu! Dva bacanja pogađa Rivers, ali Klark je bio precizan uz faul i ubacuje dodatno bacanje.

8. minut - 47:42 za Zvezdu! Nastavlja se serija domaćina, Klark pogađa jedno bacanje.

8. minut - 47:41 za Zvezdu! Barović i Džekson postižu poene za Budućnost, Tomić je primoran da zatraži tajm-aut.

7. minut - 47:37 za Zvezdu! Kol pravi treći faul, Dobrić pogađa jedno bacanje.

7. minut - 46:37 za Zvezdu! 10. poen za raspoloženog Kola, Budućnost smanjuje prednost.

6. minut - 46:34 za Zvezdu! Dva poena Lazića i trojka Bilija Berona! Repaša je primoran da zatraži tajm-aut.

5. minut - 41:34 za Zvezdu! Rivers koristi tri bacanja.

5. minut - Nesportska lična greška za Bitadzea i tehnička greška za klupu Budućnosti.

5. minut - 38:34 za Zvezdu! Kol i Bitadze postižu poene i smanjuju prednost gostiju.

5. minut - 38:30 za Zvezdu! Rivers je nezaustavljiv: dvojka pa trojka za novu prednost domaćina.

4. minut - 33:30 za Zvezdu! Kol za seriju Budućnosti 7:0!

3. minut - 33:28 za Zvezdu! Trojka Danila Nikolića.

2. minut - 33:25 za Zvezdu! Gordić je bio precizan sa linije penala.

2. minut - 33:23 za Zvezdu! Rivers je nezaustavljiv! Nova trojka Amerikanca, njegov deseti poen na meču.

2. minut - 30:23 za Zvezdu! Igra se koš za koš!

1. minut - 28:18 za Zvezdu! Trojka Riversa!

Prva četvrtina

10. minut - 25:18 za Zvezdu! Rivers postiže poene u poslednjoj sekundi prve četvrtine

10. minut - 23:18 za Zvezdu! Mini-serija domaćina u finišu četvrtine.

10. minut - 23:14 za Zvezdu! Rivers postiže prve poene na meču! Najveća prednost gostiju.

9. minut - 21:14 za Zvezda! Trojka Bela, ali sa druge strane uzvraća Filip Čović!

8. minut - 18:11 za Zvezdu! Crveno-beli u seriji 7:0, Odžo je bio precizan sa slobodnih bacanja.

7. minut - 16:11 za Zvezdu! Pet vezanih poena sjajnog Filipa Čovića!

6. minut - 11:11 izjednačenje! Džekson pogađa trojku u kontri Budućnosti!

6. minut - 11:8 za Zvezdu! Novi poeni Cirbesa posle sjajne asistencije Čovića.

5. minut - 9:8 za Zvezdu! Barović i Klark prekidaju nalet Beograđana.

4. minut - 9:4 za Zvezdu! Cirbes postiže nove poene za goste.

3. minut - 7:4 za Zvezdu! Mini-serija Crvene zvezde! Posle poena Berona sa linije penala, Branko Lazić postiže trojku!

3. minut - 4:2 za Budućnost. Nakon zakucavanja Cirbesa, Kol postiže nove poene za domaćina.

2. minut - 2:0 za Budućnost! Nakon nekoliko promašaja sa obe strane Kol postiže prve poene na meču.

Utakmica je počela

18:35 - SKANDALOZNA ATMOSFERA U MORAČI: Navijači pljuju, gađaju i vređaju košarkaše Crvene zvezde!

18:27 - Ludnica u dvorani: Niko ne sme da sedi, svi moraju da prate Varvare!

Pola sata pred start meča Morača je skoro krcata, ima više od 4.000 navijača na tribinama!

Zvanični spiker poručuje: "Niko ne sme u dvorani da sedi, svi pratite Varvare"

18:12 - Varvari se oglasili povodom hapšenja i prebijanja svog vođe

18:06 - Napeto od starta: Varvari ometali zagrevanje Zvezde! Počelo i skandalozno skandiranje!

18.00 - Redari na svojim pozicijama - Sve je spremno za novi košarkaški spektakl!

Košarkaše Zvezde čeka pakao

Jasno je da crveno-bele očekuje paklena atmosfera u Morači, ali ono što najavljuju najvernije pristalice Podgoričana prosto je jezivo.

Srbin deli pravdu

Odlučeno je da sudije na ovom meču budu Marko Juras iz Srbije, Tomislav Hordov iz Hrvatske i Slovenac Mario Majkić.

"Dobrodošlica" za košarkaše Zvezde

Huligani Budućnosti došli su veče pred utakmicu blizu hotela u kome odsedaju košarkaši Zvezde kako bi im pred važan meč finalne serije ABA lige remetili mir.

Tomić: Kao da je 0:0 u seriji

Tim Milana Tomića u Crnu Goru je poneo dva ubedljiva trijumfa, pa bi u slučaju novog ponovo preuzeo tron na Jadranu posle godinu dana pauze, upravo od Budućnosti.

Problem crveno-belima, koji su ranije ostali bez Džoa Reglanda zbog povrede, to što iz istog razloga neće igrati ni ključni igrač Stratos Perperoglu.

"Očekujem potpuno drugačiju utakmicu, razlike kojima smo dobijali prethodne utakmice uopšte nisu faktor, niti igraju ulogu pred treći meč. Budućost će sigurno reagovati nakon dva poraza i igraće pred svojim navijačima. Zato ćemo morati da odigramo još jače, pametnije i da držimo koncentraciju tokom celog toka utakmice. Ponavljam, kao da je 0:0 u finalnoj seriji i tako gledamo i treci meč", rekao je Tomić.

Repeša: U domaćinskoj atmosferi do pobede

Trener Budućnosti Jasmin Repeša uveren je da se večeras neće završiti finalna serija.

"Uveren sam da u domaćinskoj atmosferi možemo do pobede. Ekipa mora da pokaže reakciju, trebaju mi osobe, a ne igrači. Potrebno je da se pokaže imidž i ponos. Ko nema reakciju u ovom trenutku nema ni ponos, ne može nigde da igra na svetu", izjavio je Repeša, koji je priznao i da je bio uveren u jedan brejk u Beogradu.