PRIPREME ZA KINU

ORLOVI UBEDLJIVI U ZRENJANINU: Košarkaši Srbije u prepunoj Kristalnoj dvorani PREGAZILI Fince i poslali poruku Amerima! (KURIR TV)

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je večeras Finsku u Zrenjaninu sa 95:75 (28:25, 26:11, 24:24, 17:15) u prvoj pripremnoj utakmici za Svetsko prvenstvo u Kini.

Selektor Aleksandar Djordjević na meču protiv Finske nije mogao da računa na Nikolu Jokića, Marka Gudurića, Vasilija Micića, Nemanju Bjelicu i Bogdana Bogdanovića, a svi ostali koji su dobili priliku upisali su se u strelce.

Najefikasniji u selekciji Srbije bili su Boban Marjanović i Stefan Jović sa po 12 poena, dok su po 11 dodali Dragan Milosavljević i Marko Simonović.

U selekciji Finske istakli su se Topias Palmi i Elias Valtonen.

Srbija je na momente igrala brzo i lepršavao, ali bilo je i trenutaka kada nisu mogli da zaustave nalete podmladjenog sastava Finske.

Skandinavci su najveći nalet imali početkom treće deonice, kada su napravili seriju 12:0, ali je brzo usledio odgovor ekipe Aleksandra Djordjevića.

U finišu treće deonice Srbija je došla do 20 poena prednosti, koju je bez ikakvih problema sačuvala u poslednjoj četvrtini.

SRBIJA: Teodosić 7 (7as), Simonović 11, Vučić 9, Milosavljević 11, Raduljica 8, Birčević 10, Todorović 2, Milutinov 8 (11sk), Jović 12 (6as), Avramović 2, Jovanović 3, Marjanović 12.

FINSKA: Kanervo 8, Koivisto 6, Haf 6, Koti 9, Jantunen 7, Vaitonen 12, Mahuni 1, Linbom -, Alanen 2, Nenonen -, Pola 6, Gustavson 6, Sepala 6, Palmi 6.

Srbija će naredni meč igrati u subotu u Beogradskoj areni protiv Litvanije od 21.00.

1 / 20 Foto: Starsport

Četvrta četvrtina:

40. minut - 95:75 - Kraj!

38. minut - 95:73 - Finci igraju ceo napad kako Orlovi ne bi došli do 100 poena i ubedljive pobede. Čuvaju obraz u Zrenjaninu.

37. minut - 92:68 - Nikola Jovanović sjajno zakucava na asistenciju Todorovića za ovacije u prepunoj dvorani.

36. minut - 86:68 - Sjajnu akciju Orlova završava lako Birčević

35. minut - 84:67 - Nižu se greške na sve strane. Finci fizičkli padaju, Orlovi igraju koliko im je potrebno i čuvaju se povreda.

33. minut - 80:62 - Srbija polako obara tempo igre i čuva prednost.

Četvrta četvrtina

30. minut 78:60 - Dobro deluje saradnja Teodosića i Marjanovića, koga Finci ne mogu da zaustave

27. minut 70:56 - U strelce se upisao i Boban Marjanović

27. minut 67:56 - Trojka na trojku, pa na drugoj strani za tri poena Teodosić! Šuterski obračun u poslednja dva minuta

24. minut 57:48 - Posle 3 minuta i 46 sekundi pogođena je trojka, Jović

24. minut 54:48 - Srbija još nije poentirala u nastavku! Finska je u seriji 12:0

22. minut 43:55 - Finci su serijom od 7:0 naterali Đorđevića da zatraži minut odmora

U zrenjeninskoj dvorani je 3.055 gledalaca

Treća četvrtina

20. minut 54:36 - Posle slabije odbrane u prvoj četvrtini u drugih deset minuta odbrana je bila daleko čvršća, Finci su prestali da toliko pogađaju sa distance, ubacili su svega 11 poena. Iz odbrane je došao i napad, koji je u prvom kvartalu ubacio 28, a u drugom 26 poena

20. minut - 49:34 - Serija Srbije traje, a posle dva bacanja Raduljice je 15:0.

17 minut 43:34 - Đorđević je do sada u igru uvodio desetoricu igrača. Na tajm-autu je tražio da se ako treba uđe i u "tuču" sa protivnikom

17. minut 43:34 - Sa devet poena Milosavljević je najefikasniji u oba tima

16. minut 41:34 - Treća trojka Srbije, sada je pogodio Simonović

16. minut 38:34 - Bilo je 36:30, ali su Finci sa 4 vezana oena ponovo zapretili

13. minut 33:27 - Nova trojka Birčevića

Druga četvrtina

10. minut 28:25 - Mnogo problema nam Finci prave u odbrani, koja nije dovoljno agresivna, što se delom, može objasniti i činjenicom da je ekipa tek pre tri dana sišla sa Kopaonika i završila bazične pripreme. Sa druge strane Finci su ubacili već šest trojki

7. minut 21:23 - Finci su poveli posle mini serije, pa je Đorđević vrlo ljutito zatražio minut odmora i od igrača traži da naprave spektakl, ali igrom u odbrani

6. minut 17:14 - Igra se veoma brzo. Na jednoj strani dominira Nikola Milutinov, koji ima već šest poena i jednu rampu, dok su Finci pogodili samo jednu dvojku

3. minut 9:6 - Trojka Birčevića

2. minut 4:0 - Dobra kontra Jovića

2. minut 2:0 - Zakucavanje Nikole Milutinova

Prva četvrtina

Na tribinama ''Kristalne dvorane'' su i Dejan Tomašević i Predrag Danilović.

Svi reprezentativci sa spiska, osim Nikole Jokića su u ''Kristalnoj dvorani'' u Zrenjaninu.

Na klupi za rezervne igrače su Bogdanović, Bjelica, Jokić ,Micić i Gudurić.

Počelo je zagrevanje igrača.

Svi prisutni koji su ušli u dvoranu su dobili papire na kojima ima detalja o košarci u ovom gradu.

Publika se polako skuplja ispred ''Kristalne dvorane'' u Zrenjaninu.

- Kada god imamo priliku, sa velikim zadovoljstvom, pripremne utakmice igramo van Beograda. Ovaj put red je došao na Zrenjanin i činjenica da su sve ulaznice rasprodate i da vlada veliko interesovanje za našu utakmicu sa Finskom, čini nas posebno radosnim. Drago mi je što će reprezentacija posle dužeg vremena igrati u Zrenjaninu i verujem da ćemo se na pravi način odužiti ljubiteljima košarke koji dođu da nas podrže – kaže selektor reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević.

Pred našom selekcijom je niz mečeva u okviru priprema, a poslednji u Srbiji igraće u beogradskoj Štark areni u subotu od 21 sat, sa selekcijom Litvanije. Do meča sa Litvancima ekipi bi trebalo da se pridruže Nikola Jokić i Marko Gudurić.

Protiv istog tima Đorđevićevi izabranici će igrati dva dana kasnije u Kaunasu, a potom putuju na Akropolis kup, koji će se igrati od 16. do 18. avgusta, a rivali će im biti Grčka, Italija i Turska.

Ekspedicija Srbije 20. avgusta putuje u Kinu, gde će poslednje tri provere imati u Šenjangu, gde će im rivali biti Italija, Novi Zeland i Francuska.

Svetsko prvenstvo u Kini na programu je od 31. avgusta do 15. septembra.

Prvu utakmicu na Svetskom kupu Srbija igra u Fošanu, gde se 31. avgusta od 9.30 po našem vremenu sastaje sa Angolom.

Meč reprezentacija Srbije i Finske u „Kristalnoj dvorani“ u Zrenjaninu počinje u 21.00.