PARTIZAN STOTKOM SRUŠIO NEMCE: Crno-beli bez milosti protiv Hamburga na startu Evrokupa VIDEO

1. kolo

1 / 8 Foto: KK Partizan

Ako se po jutru dan poznaje onda će ova evrosezona biti uspešna za košarkaše Partizana.

Partizan je na otvaranju sezone u Evrokupu kao gost savladao Hamburg rezultatom 106:97 (28:24, 33:16, 27:26, 18:31).

Bio je ovo ujedno debi Željka Obradovića u Evrokupu.

Kevin Panter je sa 26 poena bio najefikasniji u timu Partizana. Dalas Mur je postigao 17 poena, Smailagić 13 i Madar 13. U domaćem timu Homsli je postigao 21 poen, Džajlton Braun 18, Zakari Braun 15.

Crno-beli će za sedam dana ugostiti turski Turk Telekom iz Ankare.

Partizan je posle izjednačene prve četvrtine u naredne dve demonstrirao silu u Hamburgu. Sevale su trojke sa svih strana, pa su crno-beli imali i 24 poena viška u finišu treće četvrtine (84:60 u 28. minutu).

Crno-beli su u poslednju četvrtinu ušli sa 22 poena viška i činilo se da je potrebno da rutinski privedu meč kraju. Međutim, Nemci su zaigrali mnogo oštrije u odbrani, sudijski kriterijum se promenio, pa su iz minuta u minut smanjivali zaostatak. Prišli su i na jednocifren zaostatak, ali je Partizan uspeo da spreči bilo kakvo iznenađenje.

U okviru grupe A Turk Telekom je savladao Bulonj Metropolitan sa 73:65, a Huventud ekipu Trenta sa 86:56. U sredu u okviru grupe A igraju Lokomotiv Kubanj - Andora i Slask Vroclav - Lietkabelis.

Partizan, Hamburg, Evrokup

4. ČETVRTINA

40. minut - Džejlon Braun smanjuje na 93:102. Dangubić na drugoj strani sa penala povećava na 93:104.

39. minut - Smailagić prekida nalet Nemaca sa linije penala - 91:102.

38. minut - Zekeri Braun sa linije penala smanjuje rezultat - 91:100.

37. minut - Trojka Zeka Lideja posle tajm-auta Obradovića - 86:100. Homsli sa linije penala smanjuje rezultat - 89:100.

36. minut - Smailagić postiže svoj 11. poen - 82:97. Homsli smanjuje rezultat - 84:97. Hinrih unosi dramu - 86:97. Partizan je potpuno zbunjen, Hamburg ima 20:9 u poslednjoj četvrtini.

35. minut - Homsli sa linije penala dodaje dva nova poena - 80:95. Deluju zbunjeno košarkaši Partizana, kao da su se opustili zbog visoke prednosti. Kocar postiže svoj 12. poen - 82:95.

34. minut - Hamburg dodatno smanjuje prednost crno-belih - 76:90. Mur trojkom prekida nalet Nemaca - 76:93. Kocar ponovo pogađa - 78:93. Smailagić postiže osmi i deveti poen sa linije penala - 78:95.

33. minut - Džejlon Braun je precizan za tri - 71:90. Džejlon Braun vezuje dve trojke, njegovih 16 poena - 74:90.

32. minut - Zekeri Braun postiže dva poena, na drugoj strani kontra Partizana i siguran je Avramović - 68:90.

3. ČETVRTINA

30. minut - Džejlom Braun je precizan za dva, dobio je i prekršaj - 63:84. Rade Zagorac sa linije penala postiže svoj peti i šesti poen - 63:86. Koprivica je zalepio monstruoznu blokadu, a zatim je fauliran. Sa linije penala postiže poene - 63:88. Homsli uz zvuk sirene za kraj četvrtine postiže svoju četvrtu trojku, ukupno 14. poen - 66:88.

29. minut - Panter je na liniji penala, precizan je - 60:82. Kevin Panter stiže do 26. poena - 60:84.

28. minut - Braun jedini parira crno-belima, njegova trojka za 58:78. Dileo smanjuje rezultat - 60:78. Koprivica na drugoj strani zakucava - 60:80.

27. minut - Braun je precizan za tri poena - 53:75. Braun dodaje dva poena - 55:75. Lidej postiže svoju prvu trojku - 55:78.

26. minut - Konačno Zek Lidej, njegovi prvi poeni - 50:73. Najlepša akcija na utakmici, Smailagić diže prednost - 50:75.

25. minut - Lukas Majsner je precizan za tri - 46:71. Odmah postiže i nova dva poena - 48:71. Homsli produžuje seriju Nemaca na 7:0 - 50:71.

23. minut - Smailagić je polovičan sa linije penala - 43:68. Dalas Mur postiže svoju četvrtu trojku - 43:71.

22. minut - Braun je precizan za tri poena - 43:64. Panter je precizan za dva, uz dodatno slobodno bacanje - 43:67.

21. minut - Partizan nastavlja tamo gde je stao, Dangubić je precizan za tri, deseta trojka crno-belih - 40:64.

2. ČETVRTINA

Partizan je pogodio devet trojki iz 14 pokušaja, nadskočio je rivala sa čak 11 skokova više. Panter je postigao 19 poena, Madar i Mur po 11 poena.

20. minut - Nezaustavljiv je Kevin Panter, njegovih 17 poena - 40:59. Panter uz zvuk sirene postiže nova dva poena, njegovih 19 poena - 40:61.

19. minut - Panter postiže 15. poen - 35:57. Devet trojki crno-belih iz 13 pokušaja. Holac kažnjava neopreznost Partizana - 37:57. Obradović odmah zove tajm-aut. braun postiže trojku - 40:57.

18. minut - Dalekometna paljba Partizana, Dangubić je precizan za tri - 33:55. Holac smanjuje na 35:55.

17. minut - Braun sa linije penala prekida nalet Partizana - 33:49. Dalas Mur postiže treću uzastopnu trojku - 33:52.

16. minut - Četvrti poena kapitena Radeta Zagorca, 31:49.

15. minut - Kevin Panter stiže do svog 13. poena - 31:43. Smailagić uvećava prednost - 31:45. Zagorac posle skoka u napadu postiže svoj prvi koš - 31:47.

14. minut - Balša Koprivica se upisuje u strelce - 28:41. Homsli postiže svoju treću trojku - 31:41.

13. minut - Dalas Mur trojkom donosi Partizanu prvu dvocifrenu prednost - 26:36. Holcer smanjuje na 28:36, a Mur novom trojkom vraća dvocifrenu prednost - 28:39.

12. minut - Raspucani Madar, njegovih osam poena - 26:30. Trojka Madara, njegovih 11 poena - 26:33.

11. minut - Dileo sa linije penala postiže poene i smanjuje na 26:28.

1. ČETVRTINA

Panter sa 11 poena predvodi Partizan. Madar je postigao šest, a Avramović pet poena. Čeka se Ledej. Crno-beli imaju čak šest izgubljenih lopti i to je nešto što moraju da poprave.

10. minut - Homsli je napravio tehničku grešku 2.6 sekundi pre kraja prve četvrtine. Dangubić je precizan sa linije penala, njegovi prvi poeni - 24:28.

10. minut - Madar sa linije penala postiže sedmi i osmi svoj poen - 24:26.

9. minut - Panter sa linije penala postiže nova dva poena, ukupno 11 njegovih poena - 20:21. Dileo na drugoj strani kažnjava lošu odbranu Partizana - 22:21. Madar vezuje dve trojke - 22:24. Majsner vraća odmah za dva - 24:24.

8. minut - Neverovatna trojka Hmslija, njegova druga vezana, i to sa velike udaljenosti uz zvuk sirene za istek napada - 20:16. Madar vraća trojku - 20:19.

7. minut - Homsli trojkom ponovo vraća prednost Hamburgu - 17:16. Domaćini u seriji 7:0.

4. minut - Dve lake kontre Hambruga i već je 14:16. Hinrih i Braun su strelci. Lako su crno-beli ispustili prednost.

6. minut - Kontra Partizana, Panter je precizan uz prekršaj. Siguran je i sa linije penala - 10:16. Sedam vezanih poena Pantera.

5. minut - Hinrih dodaje nova dva poena svom timu - 10:9. Panter postiže tri poena uz prekršaj! Precizan je Panter, četiri poena u jednom napadu za Partizan - 10:13.

4. minut - Hinrih smanjuje za 6:7, a Kocar donosi Hamburgu prvo vođstvo na meču - 8:7. Avramović vraća prednost crno-belima - 8:9.

2. minut - Avramović postiže prvu trojku na utakmici - 2:7. Kocar smanjuje prednost crno-belih - 4:7.

1. minut - Smailagić otvara utakmicu pogotkom za dva poena, Panter uvećava prednost na 0:4. Holac postiže prve poene za domaći tim - 2:4.

Partizan će u Nemačkoj imati podršku sa tribina. Verni grobari su našli način da stignu na sever ove zemlje.

Partizan, grobari, navijači

Košarkaši Partizana započinju nastup u Evrokupu gostovanjem u Nemačkoj, protiv ekipe Hamburg Tauersa.

Duel crno-belih i nemačkog predstavnika igra se danas od 19.30 časova.

00:12

PARTIZAN SA ŽELJKOM OBRADOVIĆEM KREĆE U POHOD NA EVROKUP: Crno-beli odradili trening u Hamburgu

Hamburg je jedini debitant u ovogodišnjem izdanju Evrokupa koji će se igrati u novom sistemu.

Oformljene su dve grupe sa po 10 timova. Svaki tim će odigrati 18 utakmica u regularnom delu, po devet kod kuće i na strani. Po osam najboljih ekipa iz svake grupe ide u osminu finala, a tu se prilično komplikuje sistem. Praktično, već od osmine finala počinje nokaut faza, i to samo sa jednom utakmicom na terenu bolje plasirane ekipe. Neće biti revanša, a pravo domaćinstva će se određivati po uspehu u grupi.

Pored Partizana u grupi A se nalaze: Andora, Lokomotiva Kubanj, Huventud, Lijetkabelis, Trento, Metropilitan, Ankara, Vroclav i Hamburg.

Osvajač Evrokupa obezbediće mesto u Evroligi sledeće sezone, dok će taj put čekati i finalistu ukoliko Monako i Uniks ne pronađu mesto među najboljih osam posle ligaškog dela Evrolige.

Crno-beli će u drugom kolu 27. oktobra igrati na svom terenu protiv Turk Telekoma, a u trećem kolu 3. novembra biće domaćini Huventudu u reprizi čuvenog finala iz Istanbula 1992. godine kada se Partizan popeo na krov Evrope.

Partizan je trenutno prvi favorit za osvajanje Evrokupa. Dobre šanse se daju i Virtusu iz Bolonje i Valensiji.