FANTASTIČNI NEDOVIĆ SRUŠIO ZVEZDU: Crveno-beli posle DRAME izgubili od Panatinaikosa i ponovo umanjili šanse u borbi za top 8

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Panatinaikosa u utakmici 27. kola Evrolige rezultatom 79:73(23:17, 18:25, 18:17, 14:20)

Bolji od ostalih u ekipi Zvezde bio je Aron Vajt, koji je ostvario dabl-dabl sa 14 poena i 12 skokova, Ostin Hoilins je postigao poen manje, dok je Nikola Kalinić upisao 12 poena, uz sedam skokova i šest asistencija.

U domaćem timu najefikasniji je bio srpski igrač Nemanja Nedović sa 25 poena i pet asistencija, a pored njega jedini sa dvocifrenim učinkom bio je Vasilis Kavadas sa 17 poena i šest skokova.

Zvezda je tokom cele prve četvrtine bila u vodjstvu, uz najveću prednost od osam poena razlike (23:15).

Grčki tim je uspeo da u drugoj deonici prvo izjednači, a zatim i povede i na poluvreme ode sa prednošću 41:42.

Gosti su zaigrali bolje u trećem delu i u dva navrata su vodili sa plus devet, ali je Panatinaikos u završnici došao do preokreta (57:59), da bi na pauzu igrači otišli sa nerešenim rezultatom 59:59.

Meč je odlučen u finišu, kada je domaći tim uspeo da napravi seriju (2:8).

Zvezda na 13. mestu Evrolige ima devet pobeda i 15 poraza, dok je Panatinaikos na 16. mestu sa sedam pobeda i 17 poraza.

Naredni meč Zvezda igra na svom terenu protiv Fenerbahčea, a Panatinaikos dočekuje Žalgiris.

Nemanja Nedović

KRAJ MEČA

Četvrta četvrtina:

40. minut - Posle silnih promašaja Zvezde, kazna, naravno Nedović 75:71

39. minut - Davidovac promašio oba bacanja, 73:71

38. minut - Sjajan potez i poeni Kalinića 71:71

38. minut - Trojka Sent Rosa, 71:69

37. minut - Velika nervoza na parketu

35. minut - Volters pogađa za vođstvo Zvezde 65:67, Nedović poravnava 67:67

34. minut - Trojka Vajta, 65:65

33. minut - Kavadas zakucavanje, uzvraća Holins iz prodora 63:62

32. minut - Zvezda loše izvodi bacanja Kalinić samo polovičan sa penala 59:60

Treća četvrtina:

30. minut - Serija Panatinaikosa 11:0 , prekida je Lazić sa penala 59.59

28. minut - Opet Nedović, drži PAO u igri, nova trojka 54:57

27. minut - Vajt još jednom sjajan 48:57

26. minut - Kalinić pogađa uz faul 46:55

25. minut - Nedović nastavlja gde je stao, 15 poen, 46:50

24. minut - Sjajno zakucavanje Holinsa, a potom nakon kontre pogađa i Vajt 44:50

22. minut - Vajt sa penala za novu prednost Zvezde 44:46

Druga četvrtina:

20. minut - Holins nova trojka 39:41, pa Nedović opet trojka 42:41

20. minut - Nedović pogađa za tri, uzvraća Kalinić, pa Barzukas 39:38

19. minut - Zvezda opet un vođstvu, poentira Davidovac 34:36

18. minut - Panatinaikos je poveo sa penala 32:30, Vajt polovičan 32:31

16. minut - Serija Panatinaikosa, svega poen prednosti za Zvezdu. Srećom Mitrović opet 27:30

14. minut - Mini serija Kavadasa, četiri vezana poena 23:28

12. minut - Nova trojka Dobrića 17:26

Prva četvrtina:

10. minut - Trojka Dobrića, 15:23, opet Nedović za PAO 17:23

8. minut - Sjajna asistencija Dobrića za Mitrovića 15:20

6. minut - Sjajna pirueta u reketu Luke Mitrovića, uzvraća Nedović 11:14

4. minut - Zakucavanje Evansa na asistenciju Nedovića 7:10

2. minut - Raspoloženi Holins nova trojka, 2:6

1. minut - Ostin Holins postiže prve poene na meču, trojka, 0:3

1. minut - Utakmica je počela

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je u najavi meča da njegov tim čeka teško gostovanje protiv Panatinaikosa u Atini, ali da će uraditi sve da odigraju dobar meč.

"Čeka nas izuzetno težak raspored u narednom periodu, a sve pocinje gostovanjem Panatinaikosu. Na nama je sada da uradimo sve što je moguće, kako bismo što spremniji dočekali duel sa Panatinaikosom”, rekao je Radonjić novinarima pred polazak u Atinu".

Crvena zvezda je na svom parketu u novembru ubedljivo savladala grčku ekipu 81:48, a Radonjić je istakao da očekuje drugačiji meč.

Očekujemo sigurno drugačiji mec. Oni su u odnosu na taj duel napravili određene promene, nekoliko igrača je došlo, nekoliko otišlo. Panatinaikos ima kvalitet, ima fizički kapacitet i sada igramo u Atini. Istorija Panatinaikosa je za ogroman respekt. Potrudićemo se da što bolje odigramo meč”, rekao je Radonjić i dodao da Majk Cirbes nece putovati u Atinu sa ekipom.