NEVEROVATAN PREOKRET SRBIJE ZA FINALE SUPERKUPA: Italijani imali 15 poena viška, a onda je Jokić pokazao zašto je MVP! VIDEO

Superkup u Hamburgu

Košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u finale Superkupa u Nemačkoj.

Izabranici Svetislava Pešića su u dramatičnom polufinalu savladali Italiju rezultatom 90:86 (24:23, 20:30, 22:19, 25:14).

U drugom polufinalu igraju Nemačka i Češka. Srbija će u subotu od 18 časova igrati u finalu protiv pobednika ovog meča.

Nikola Jokić je sa 18 poena bio najefikasniji u timu Srbije. Po 15 poena su postigli kapiten Vladimir Lučić, Vasa Micić i Nikola Milutinov. Po 9 poena su upisali Nikola Kalinić i Ognjen Dobrić.

U timu Italije Fontekio je postigao 25 poena, Meli 17, Manion 16, a Tonut 12.

Italija je vodila većim delom utakmice. Posle izjednačene prve četvrtine Italijani su velikom serijom stekli dvocifrenu prednost na startu druge četvrtine.

To vođstvo su održavali sve do 37. minuta kada je Jokić trojkom iz ugla doveo Srbiju u minimalnu prednost 81:80.

Najveću prednost Italijani su imali su u 27. minutu kada su poveli sa 70:55.

Međutim, ta prednost je počela da se topi kada je sjajni tandem Jokić - Micić preuzeo konce igre u svoje ruke. Srbija je iz minuta u minut topila zaostatak, da bi u finišu meča ušla u egal završnicu.

Uz sjajnu odbranu, Orlovi su počeli i da pogađaju neke bitne šuteve i tako dođu do pobede.

SRBIJA - ITALIJA 90:86 (24:23, 20:30, 22:19, 25:14)

4. ČETVRTINA

40. minut - Kalinić je fauliran 8.1 sekund pre kraja. Precizan je srpski reprezentativac - 90:86.

40. minut - Kalinić pogađa 16.3 sekunde pre kraja - 88:85. Tonut je fauliran 10.1 sekund pre kraja. Precizan je samo jednom - 88:86.

39. minut - Micić pogađa trojku - 84:82. Tonut trojkom vraća prednost Italiji - 84:85. Jokić pogađa za dva, njegovih 18 poena - 86:85.

38. minut - Fontekija vraća prednost Italiji - 81:82.

37. minut - Lučić pogađa trojku - 78:80. Jokić iz ugla za tri, Srbija vodi posle dugo vremena - 81:80.

36. minut - Fontekija pogađa - 75:80.

35. minut - Nova asistencija Jokića, Marinković iz ugla pogađa trojku - 72:76. Manion pogađa za dva - 72:78. Jaramaz postiže prvu trojku - 75:78.

34. minut - Sjajna asistencija Jokića za Jaramaza - 69:74. Manion vraća za dva - 69:76.

33. minut - Jokić jedan na jedan sa Melijem za 67:74. Njegovih 13 poena. Puno izgubljenih lopti Srbije, čak 16 do sada.

32. minut - Manion krade loptu i postiže prve poene u poslednjoj četvrtini - 65:74.

3. ČETVRTINA

30. minut - Jokić pogađa slobodno bacanje posle tehničke greške Fontekija - 65:72.

29. minut - Lep prodor Jokića, njegovih 10 poena - 64:72.

28. minut - Jokić smanjuje preko slobodnih bacanja, njegovih osam poena - 59:70. Ulaz Bilige - 59:72. Micić postiže novu trojku, njegovih 12 poena, a druga trojka - 62:72.

27. minut - Tehnička za Jokića. Fontekio je precizan sa penala - 55:67. Fontekio je posle prekršaja Jokića ponovo na liniji penala, precizan je - 55:70. Najveća prednost Italije u meču. Njegovih 21 poen. Jokić smanjuje na 57:70. Njegovih šest poena.

26. minut - Lučić u kontri pogađa - 55:66. Kapiten upisuje 12. poen.

25. minut - Micić pogađa četvrtu timsku trojku, a svoju prvu - 53:64. Tonut brzo poentira na drugoj strani - 53:66. Poceko dobija tehničku grešku zbog prigovora.

24. minut - Fontekio ponovo za tri, njegovih 17 poena, a peta trojka - 50:61. Meli postiže novu trojku - 50:64. Italijani su ubacili 12 trojki iz 25 pokušaja. Zanimljivo, više su šutirali za tri nego za dva, gde imaju 21 pokušaj.

22. minut - Micić upisuje svoj šesti poen - 48:55. Milutinov je siguran sa linije penala - 50:55. Tonut postiže trojku, njegova prva, a deveta timska - 50:58.

21. minut - Lučić zakucavanjem otvara treću četvrtinu. Deset poena kapitena - 46:53. Meli zakucavanjem postiže prve poene za Italiju u nastavku - 46:55.

2. ČETVRTINA

Milutinov je najefikasniji u srpskom timu sa 13 poena. Dobrić je postigao 9 poena, a Lučić 8.

Kod Italijana, Fontekio je postigao 14, a Meli 12 poena.

Italijani su pogodili osam trojki iz 19 pokušaja, Srbija ima 3 od 10. Srbija ima i 9 izgubljenih lopti.

Rasprava selektora Pešića sa sudijama po završetku druge četvrtine. Nekoliko odluka je prilično iznerviralo srpski tim.

20. minut - Još jednom su srpski košarkaši reagovali na odluku sudija. Milutinov je blokirao Melija, a sudije dosudile faul i penale za Italiju. Meli postiže svoj 12. poen - 42:53. Milutinov na 2 sekunde pre kraja postiže 13. poen - 44:53.

19. minut - Tonut pogađa za dva, Italijani ponovo uvećavaju prednost - 40:51. Miluitinov smanjuje - 42:51. Njegovih 11 poena, prvi dvocifreni igrač kod nas.

18. minut - Milutinov pogađa uz faul - 39:46. Pešić je dobio tehničku, a Milutinov iskoristio dodatno bacanje - 40:46. Devet poena Milutinova. Fontekio pogađa novu trojku, njegovih 14 poena - 40:49.

17. minut - Fontekio vraća trojkom iz ugla - 35:46. Njegovih 11 poena. Lučić smanjuje - 37:46. Osam poena kapitena Srbije.

16. minut - Meli slobodnim bacanjima povećama prednost svoje ekipe - 30:43. Milutinov smanjuje sa penala - 32:43. Prva trojka Dobrića, treća Srbije - 35:43.

15. minut - Fontekio postiže novu trojku - 28:41. Dobrić smanjuje - 30:41.

14. minut - Manion pogađa za dva - 28:35. Manion pogađa za tri - 28:38. Prva dvocifrena prednost Italijana.

Pogibeljni startovi Italijana, kao na hokejaškoj utakmici prilično nerviraju naše igrače. Jokić je u jednom trenutku oštro reagovao, što zbog faula što zbog odluke sudija da ne dosude slobodna bacanja.

13. minut - Trojka Datomea za najveće vođstvo Italije - 28:33.

12. minut - Manion se upisuje u listu strelaca - 26:28. Novi poeni Maniona - 26:30. Dobrić pogađa za dva, njegova četiri poena i tajm-aut za Italiju - 28:30.

11. minut - Rići pogađa treću trojku za Italijane, njegovih sedam poena - 24:26. Micić postiže svoj četvrti poen - 26:26.

1. ČETVRTINA

10. minut - Jokić pogađa posle skoka u napadu, njegovi prvi poeni iz igre - 22:19. Rići smanjuje na 22:21. Dobrić pogađa posle sjajne assistencije Micića - 24:21. Rići smanjuje na 24:23.

9. minut - Prvi poeni Micića, i to za dva - 20:19.

8. minut - Micić je zaradio tehničku zbog prigovora. Datome je promašio bacanje.

7. minut - Kalinić precizan za tri - 18:16. Meli dugom trojkom ponovo donosi Italiji prednost - 18:19.

6. minut - Marinković je precizan samo jednom sa linije penala - 13:14. Srbija je i na meču protiv Slovenije imala dosta problema u šutu sa penala. Lagani poeni za Tonuta - 13:16. Jokić je precizan 2/2, njegovi prvi poeni - 15:16.

5. minut - Meli je iskoristio brzinu i poentirao - 10:14. Kalinić precizan za dva na asistenciju Jaramaza - 12:14.

4. minut - Polonara preko Milutinova pogađa, Italija stiže do najvećeg vođstva - 8:12. Milutinov na drugoj strani pogađa za dva, njegova četiri poena - 10:12. Jokić ulazi u igru.

3. minut - Lepa kombinacija Srbije, Milutinov posle ofanzivnog skoka zakucava - 8:7. Meli pogađa dva plus jedan - 8:10.

2. minut - Fontekio postiže trojku za 3:5, Lučić vraća trojku na trojku - 6:5. Spisu siguran za dva - 6:7.

1. minut - Fontekio zakucava za prve poene na meču - 0:2. Lučić vraća za dva, uz prekršaj - 2:2. Kapiten Srbije je precizan, prvo vođstvo Srbije - 3:2.

Pešić meč počinje sa petorkom Jaramaz, Marinković, Lučić, Kalinić, Milutinov. Poceko sa petorkom Spisu, Tonut, Meli, Fontekio, Polonara.

Košarkaška reprezentacija Srbije igra protiv selekcije Italije na otvaranju DBB Superkupa u Nemačkoj.

SRBIJA - ITALIJA

Hamburg. Dvorana: Barklis arena. Kapacitet: 13.000.

Sudije: Zulfikar Oruzgani (Nemačka), Anastasios Kardaris (Grčka), Armin Mutapčić (Nemačka)

SRBIJA: Filip Petrušev, Dejan Davidovac, Vanja Marinković, Nikola Kalinić, Vladimir Lučić, Ognjen Dobrić, Dušan Ristić, Nikola Jokić, Marko Jagodić-Kuridža, Vasilije Micić, Marko Gudurić, Ognjen Jaramaz, Boriša Simanić, Nikola Milutinov.

Selektor: Svetislav Pešić

ITALIJA: Marko Spisu, Nikolo Manion, Paul Bilinja, Stefano Tonut, Nikolo Meli, Simone Fontekio, Amedeo Tesitori, Đampaolo Rici, Tomazo Baldaso, Ahile Polonara, Alesandro Pajola, Luiđi Datome.

Selektor: Đanmarko Poceko

Utakmica u Hamburgu počinje u 18 časova.

U drugoj utakmici od 20.30 sastaju se Nemačka i Češka. U subotu su na programu utakmice za prvo i treće mesto.

Meč za treće mesto je u 16.00, a finale od 18.30 časova.

– Ogromna su očekivanja od turnira u Nemačkoj, nismo puno igrali i to će nam biti kao kec na veliku desetku. Baš nam trebaju te dve utakmice, dolaze u pravo vreme. Italija, Nemačka i Češka, sve su to dobre ekipe. Ova ekipa dugo nije bila zajedno, nismo kao Slovenci koji liče kao na ekipu iz iste ulice, zajedno su svuda i uvek. Nama trebaju utakmice… Radili smo sjajno i sada treba da se pripremimo za Grčku u Beogradu i za meč protiv Turske u Istanbulu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo – rekao je selektor Svetislav Pešić.

Biće ovo poslednje provere čete Svetislava Pešića pred nastavak kvalifikacija za Mundobasket. Srbija će u četvrtak 25. avgusta ugostiti Grčku, a tri dana kasnije gostovati Turskoj.

Posle Istanbula sledi put u Prag, gde 2. septembra naš nacionalni tim igra prvu utakmicu na Evrobasketu.