ZVEZDA KONAČNO OSVOJILA LAKTAŠE: Crveno-beli na krilima Vildoze i Bentila prekinuli neprijatnu tradiciju protiv Igokee!

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Igokeu u Laktašima u utakmici 5. kola ABA lige rezultatom 70:76 (23:18, 18:17, 18:20, 17:15)

Zvezda je tako nakon tri uzastopna poraza na ovom terenu,konačno slavila u Laktašima.

Zvezdu su do pobede predvodili Luka Vildoza sa 19 poena i devet asistencija i Bendžamin Bentil sa 17 poena i sedam skokova, a pratio ih je Filip Petrušev sa 11 poena i osam skokova.

Najbolji kod Igokee bio je Kendrik Rej sa 24 poena, dok su Brajant Kraford i Dešon Stivens postigli po 13 poena.

Zvezda je upisala sve četiri pobede na startu ABA lige, uz meč manje, dok je Igokea zabeležila tri pobede i dva poraza.

U narednom kolu, Zvezda će dočekati Zadar, a Igokea će ugostiti Budućnost.

Zvezda

KRAJ MEČA

Četvrta četvrtina:

40. minut - Nedović sa penala siguran, za verovatnu pobedu Zvezde 68:74

40. minut - Zakucavanje Stivensa nakon odlične akcije domaćih 68:72

38. minut - Sjajni Kendrik Rej, 66:72, njegovih 24 poena.

37. minut - Opet Vildoza, nova trojka 64:70

36. minut - Važna trojka Stefana Markovića 64:67

35. minut - Mnogo nervoze i promašaja u ovim momentima. Prekida trojkom Kendrik Rej, 64:64

34. minut - Kad je teško Vildoza, nova trojka sjajnog Argentinca 61:64

32. minut - Kroford pogađa za novo izjednačenje 59:59

Treća četvrtina

30. minut - Bentil ne greši, nova trojka 55:57, onda Vildoza krade loptu 55:59

29. minut - Nova sjajna asistencija Vildoze za Martina koji pogađa uz faul, ali promašuje dodatno bacanje 55:54

28. minut - Trojka za Igokeu, domaćin ima +5 55:50

26. minut - Marković trojkom prekida seriju domaćina 46:48

25. minut - 11:0 serija domaćina za vođstvo 46:45. Jovanović tajm-aut

24. minut - Igokea preko raspoloženog Stivensa hvata priključak 41:45

22. minut - Petrušev postiže 4 poena na startu drugog poluvremena 35:45

Zvezda

Druga četvrtina

18. minut - Raspoloženi Bentil još jednom 32:39

17. minut- Sjajna asistencija Vildoze sa Bentila koji pogađa uz faul 30:36

16. minut - Petrušev prekida seriju domaćina trojkom 28:33

15. minut - Fantastično zakucavanje Kendrika Reja 26:30

14. minut - Igra se u serijama. Sad Igokea pravi 6:0 i prepolovila je prednost Zvezde 24:30. Jovanović tajm-aut.

12. minut - Zvezda je serijom 7:0, otvorila drugi kvartal 18:30, Bajić ponovo traži tajm-aut.

Prva četvrtina:

10. minut - Igokea se vratila mini serijom 5:0, za 18:23 na kraju prve četvrtine.

8. minut - I Nedović pogađa za tri, a potom i Holand iz kontre 13:23

7. minut - Ponovo Vildoza za tri, 11:16, a onda i asistencija za Petruševa 11:18, Bajić prinuđen da zatraži tajm-aut.

6. minut - Vildoza sa dve trojke vraća prednost Zvezdi 11:13

5. minut - Serija Igokee, sjajni Kendrik Rej za 11:7

3. minut - Trojka raspoloženog Bentila 2:7

2. minut - Rej sa penala postiže prve poene na meču, sa druge strane Bentil 2:2

1. minut - Utakmica je počela

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Igokei u utakmici 5. kola ABA lige.

Trener košarkaša Crvene zvezde Vladimir Jovanović izjavio je da njegov tim "očekuje teška utakmica" protiv Igokee u ABA ligi, posle "iscrplujućeg meča sa Bajernom" u Evroligi.

"Očekuje nas veoma teška utakmica posle iscrpljujućeg meča sa Bajernom. Igokea nas je pobeđivala u poslednje tri utakmice u Laktašima što je još jedna činjenica koji treba da izazove našu reakciju, veliku angažovanost i dodatnu energiju", izjavio je Jovanović, a preno klub.

Jovanović je dodao da je Igokea "izuzetno kvalitetan" tim, "koji posebno dobro igra na svom terenu".

"Menjaju odbrane što će zahtevati našu dodatnu koncentraciju u napadu. Nadam se da ćemo da odigramo dobru utakmicu u paklenom ritmu u kome se nalazimo, ali to je nešto što je sada već svakodnevica", rekao je Jovanović.

Zvezda je do sada zabeležila sve tri pobede, uz odlčožen meč sa Cedevita Olimpijom, dok Igokea ima skor 3:1

Utakmica se igra u Laktašima sa početkom u 18h.