RAPSODIJA PARTIZANA KAKVA SE RETKO VIĐA! Crno-beli u NBA modu "rasturili" Zadrane, Grobari su jedva čekali baš ovakvog Avramovića!

aba liga

Partizan je u 2023. godinu ušao na najbolji mogući način, pošto je pred svojim navijačima u okviru 13. kola ABA lige pobedio Zadar ubedljivim rezultatom 114:77.

Crno-beli su veoma raspoloženo ušli u današnju utakmicu, pa su vrlo rano uspeli da steknu prednost koju su održavali gotovo tokom svih 40 minuta.

Energija kod igrača Partizana bila je na zavidnom nivou, što se posebno dopalo treneru Željku Obradoviću, ali mu je zasmetala odbrana kod svojih pulena, s obzirom da je Partizan u prvom poluvremenu primio čak 49 poena.

Žoc je u ovom meču mogao da računa i na Balšu Koprivicu koji se oporavio od povrede, a sjajno je igrao "roviti" Aleksa Avramović koji je u prvom poluvremenu postigao čak 15 poena.

Sjajno su crno-beli šutirali za tri poena, pre svega pomenuti Avramović kao i Tristan Vukčević, dok su sa druge strane Božić i Jordano održavali svoj tim u životu.

I u drugom poluvremenu crno-beli su igrali sjajno, nisu želeli da se opuštaju već da utakmicu sigurno privedu kraju.

Fenomenalno su šutirali igači Partizana, za tri poena su šutirali 13/23, što je daleko iznad proseka u odnosu na prethodne mečeve.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Tristan Vukčević koji je meč završio sa 25 poena, a pratio ga je Aleksa Avramović sa 16 i Balša Koprivica sa 14 poena. U poraženoj ekipi, istakao se Božić sa 19 poena, dok je Jordano na svom kontu imao 13 poena.

Uživo,

Partizan - Zadar: 114:77

Tok utakmice:

Završena je utakmica.

Četvrta četvrtina:

10. minut - Smailagić promašuje, ali Koprivica naleće na loptu i snažno zakucava 112:77

8. minut - Trojku postiže i Alen Smailagić, crno-beli rasturaju Zadrane 109:75

6. minut - Fenomenalan alej-up za Tristana Vukčevića, koji igra najbolju utakmicu u ovoj sezoni 104:73

KK Partizan

5. minut - Koprivica sjajnim zakucavanjem podiže publiku na noge 100:68

4. minut - Brodžianski postiže svoje prve poene na današnjem meču 98:68

2. minut - Sjajno danas igra Tristan Vukčević. On je postigao novu trojku, a trenutno ima 19 poena na svom kontu 96:67

Završena je treća četvrtina.

Treća četvrtina:

10. minut - Sjajno igraju košarkaši Partizana u ovim momentima, vidno je raspoložena četa Željka Obradovića na današnjoj utakmici 90:62

7. minut - Novu trojku postiže Naneli, gosti su velikom problemu 84:58

6. minut - Loši momenti za gostujuću ekipu. Zadar dosta greši u napadu, što crno-beli koriste i uvećavaju prednost 77:56

4. minut - Rafalna paljba, i sa jedne i sa druge strane. Najpre Jordano pogađa trojku, a potom i Naneli uzvraća istom merom 73:56

2. minut - Madar postiže lake poene za svoj tim 67:51 Zek Ledej tek sada postiže prvi koš iz igre 70:51

Završeno je prvo poluvreme.

Druga četvrtina:

10. minut - Egzum je sjajno uposlio Koprivicu, koji je postigao nove poene 61:49

9. minut - Tristan Vukčević je fauliran pri šutu za tri poena, imaće tri slobodna bacanja 57:47

7. minut - Uspeva Zadar da priđe na deset poena zaostatka, što je nateralo Željka Obradovića da zatraži tajm-aut 52:42 Egzum postiže trojku 55:42

6. minut - Božić se sjajno snašao i postigao lake poene za Zadar 52:38

KK Partizan

4. minut - Fenomenalno šutiraju danas košarkaši Partizana, Avramović je postigao novu trojku 52:34

3. minut - Sjajni Vukčević postiže koš uz faul 47:29

2. minut - Panter se povredio nakon jednog duela sa protivničkim igračem, ali je na svu sreću uspeo da ustane i odšeta do klupe

1. minut - Sjajno igra Avramović danas, postiže novu trojku za Partizan 37:27 I Vukčević siguran van linije 6,75

Završena je prva četvrtina.

Prva četvrtina:

10. minut - Jordano postiže trojku i vraća Zadar u život na ovom meču 29:23 Panter pogađa trojku iz ugla 32:25

8. minut - Novi, laki poeni za Aleksu Avramovića. Trener Zadra je zatražio tajm-aut 27:18

7. minut - Tristan Vukčević pogađa trojku 19:17 Panter promašuje, ali Vukčević stiže do lopte i poentira 21:17 Lakić pogađa samo jedno bacanje 23:18

6. minut - Papapetru trojkom donosi izjednačenje Partizanu 14:14

Janis Papapetru

5. minut - Papapetru je sjajnim zakucavanjem podigao publiku na noge 9:10

4. minut - Drežnjak pogađa uz faul, potom je siguran i sa linije za slobodna bacanja 7:7

- U sastavu Partizana na večerašnjem meču je i centar Balša Koprivica, koji se oporavio od povrede.

3. minut - Nakon lošijeg starta na početku meča, gosti stižu do prvih poena, a sa druge strane ponovo pogađa Panter 5:2

1. minut - Panter postiže prve poene na meču 2:0

Uoči meča:

Posle 12 kola u regionalnom takmičenju Partizan ima 10 pobeda i dva poraza, a Zadar sedam pobeda i pet poraza.

Trener košarkaša Partizana Željko Obradović rekao je juče da njegova ekipa treba da bude oprezna u predstojećoj utakmici ABA lige protiv Zadra uz podsećanje da je hrvatski tim pobedio Crvenu zvezdu.

"Mi smo srećni što je kalendar takmičenja ispao takav da smo za ove novogodišnje i božićne praznike u Beogradu. To treba da nam pomogne da treniramo malo bolje i da probamo da uključimo ove igrače koji su van tima, da bi se igrači koji su u ritmu da igraju dosta minuta, malo odmorili. Kada razmišljamo o Zadru, ne treba nam ništa drugo da kažemo nego da su u Beogradu napravili veliko iznenađenje kada su pobedili ekipu Crvene zvezde", rekao je Obradović.

Centar Partizana Alen Smailagić rekao je da je Zadar ekipa koja svima može da napravi probleme.

"Imali su do sada pobede protiv Zvezde i FMP-a, pobedili su Igokeu u gostima, ali su i gubili neke utakmice u kojima su bili favoriti. Božić, Jordano i još nekoliko igrača umeju da budu jako opasni kada uđu u svoj ritam i moramo da budemo maksimalno koncentrisani od početka do kraja utakmice", naveo je on.

"Nadam se i voleo bih da publika kao u engleskom fudbalu dolazi na ove praznične utakmice u velikom broju i da zajedno uđemo u 2023. godinu na najbolji način", dodao je Smailagić.