PARTIZAN JE PRVI POLUFINALISTA KUPA RADIVOJA KORAĆA! Crno-beli demonstrirali silu u Čairu, ubedljiva pobeda Parnog valjka!

kup radivoj korać

KK Partizan uspešno je preskočio prvu prepreku u Nišu, pošto je u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća pobedio Spartak iz Subotice ubedljivim rezultatom 91:69.

Tim Željka Obradovića u ovu utakmicu ušao je kao apsolutni favorit, i tu ulogu crno-beli su opravdali na najbolji mogući način. Subotičani su maksimalno motivisano ušli u meč, tokom prve deonice uspešno su parirali Beograđanima, ali je Partizan u drugoj deonici stekao rezultatsku prednost koju je čuvao do kraja meča.

Partizan je veoma dobro izgledao na terenu, košarkaši beogradskog tima sjajno su delovali na obe strane terena, i nisu dozvolili da Spartak napravi senzacionalno iznenađenje. Crno-beli su rutinski priveli meč kraju, i opšti utisak je takav da je večeras u Čairu ipak kvalitet presudio.

Željko Obradović je podelio minutažu svojim izabranicima na "ravne časti", a posebno se istakao Matijas Lesor sa 17 poena. Po 14 su postigli Zek Ledej i Danilo Anđušić, dok je Aleksa Avramović utakmicu završio sa 13 poena.

U timu Spartaka najbolji je bio Andrija Bojić sa 17 poena, dva poena manje je ubacio Aleksandar Danilović, dok je Aleksa Jugović postigao 13 poena.

U drugom meču četvrfinala sastaće se Mega i Vojvodina, a ta utakmica je na programu večeras od 21 sat.

Uživo,

Partizan - Spartak Subotica: 91:69

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica.

8. minut - Trifunović je promašio dva slobodna bacanja

6. minut - Vukčević je poentirao uz faul, a potom pogodio sa penala 86:62

5. minut - Anđušić poistiže trojku, crno-beli imaju +19

3. minut - Hardi poentira posle ofanzivnog skoka 78:57

1. minut - Dante Eksum stiže do novih poena, Spartaku je potrebno pravo čudo kako bi se vratio u igru 77:55

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina.

9. minut - Ledej siguran sa linije za slobodna bacanja 69:52

8. minut - Lesor je sa 15 postignutih poena najefikasniji u timu Partizana 66:52

7. minut - Lesor je poentirao uz faul. Potom je pogodio i slobodno bacanje 64:49

6. minut - Milisavljević se prošetao kroz reket Partizana i lepo poentirao 61:49

4. minut - Anđušić postiže trojku na isteku napada, on sada ima 11 poena na svom kontu 59:45

3. minut - Danilović postiže treću trojku na današnjoj utakmici 56:43

1. minut - Andrija Bojić je prvi dvocifreni igrač u ekipi Spartaka 53:36

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme.

9. minut - Aleksa Avramović je već dvocifren, nova trojku je postigao plej crno-belih, Parni valjak ima +19

8. minut - Bojić lako poentira, Željko Obradović je zatražio tajm-aut 42:27

7. minut - Džejm Naneli pogađa trojku, prednost Partizana se povećava 42:23

- Navijači Partizana su u jednom trenutku na ružan način skandirali supruzi Nebojše Čovića, zbog čega su reagovale sudije i zapretile da će prekinuti meč.

4. minut - Naneli pogađa trojku 34:21

3. minut - Ledej pogađa pod faulom, potom je promašio slobodno bacanje 29:21

2. minut - Manjak koncentracije kod igrača Spartaka iskoristio je Matijas Lesor, koji lako dolazi do novih poena

1. minut - Jugović pogađa na jednoj, a Ledej na drugoj strani 25:18

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina.

9. minut - Matijas Lesor snažno zakucava, Partizan ponovo ima +5

7. minut - Posle Pantera, trojku je pogodio i Zek Ledej 17:13

6. minut - Jugović je ostao sam na trojci, i pogodio 11:11

5. minut - Anđušić je promašio ceo koš, ali je Vukčević došao do lopte i zakucao. Tristan je tom prilikom loše doskočio, i ostao da leži na zemlji 11:8

4. minut - Bojić stiže do lakih poena 9:8

3. minut - Posle trojke Anđušića, beogradski tim ima +6

2. minut - Danilo Anđušić je fauliran prilikom šuta za tri poena, potom je uspešno realizovao tri slobodna bacanja 6:3

1. minut - Aleksa Avramović trojkom otvara današnju utakmicu 3:0 Spartak uzvraća istom merom 3:3

Uoči meča:

Deca iz hora "Čarobna nota" iz Niša izvela himnu pred start Kupa Radivoja Koraća

00:59

Dečica iz hora Čarobna nota iz Niša izvela himnu pred start Kupa Radivoja Koraća

"Čair" ispunjen do poslednjeg mesta

- Veliko je interesovanje vladalo za Kup Radivoja Koraća u Nišu, pa je "Čair" ispunjen do poslednjeg mesta.

Partizan

Pred ovu utakmicu, trener Partizana Željko Obradović je rekao da njegova ekipa mora u današnju utakmicu da uđe sa maksimalnom koncentracijom.

- Kup je specifično takmičenje i treba mu pristupiti sa maksimalnim oprezom. Meni je pre svega drago da ću imati priliku da budem na istoj utakmici sa mojim dragim prijateljem, Željko Lukajićem. Nadam se da ćemo imati vremena i pre te utakmice da se vidimo i da proćaskamo. Što se pripreme utakmice tiče, sinoćni trening, danas trening u Nišu i to je to. Maksimalno poštovanje protivnika, maksimalna koncentracija i da porobamo da i u tom takmičenju krenemo sa pobedom - poručio je Obradović.

Danilo Anđušić, osvajač i MVP Kupa Radivoj Korać 2012. godine, sada se nakon 11 godina ponovo u dresu Partizana bori za "Žućkovu levicu".

- U Nišu sam osvojio prvi trofej u seniorskoj konkurenciji. Vraćam se posle 11 godina, apetiti su isti i nadam se da će se sve završiti na isti način. Čeka nas Spartak, oni će doći motivisani da odigraju najbolju utakmicu u sezoni protiv nas. Imali smo sinoć trening i večeras da se pripremimo za tu utakmicu, da uđemo maksimalno spremni, motivisani i da što bolje uđemo u meč, ostavimo pobedu i onda razmišljamo o narednim koracima - istakao je Anđušić.

Jasno je da Parni valjak u ovu utakmicu ulazi kao apsolutni favorit, pa bi svaki ishod meča osim pobede Partizana bila prava senzacija.