PEŠIĆ POSLE RASPADA U ATINI: Odigrali smo dve različite utakmice, povreda Jovića uticala

Kvalifikacije za Mundobasket

Košarkaši Srbije gotovo 35 minuta su držali konce utakmice u Atini u svojim rukama, ali su dozvolili Grčkoj da se u finišu meča potpuno vrati u meč, prvo izbori produžetak, a zatim i trijumfuje sa 97:92.

Time su Orlovi ispustili priliku da sami kolo pre kraja izbore plasman na Svetsko prvenstvo. No, prilike još uvek ima.

Selektor Svetislav Pešić je uzroke poraza ovako objasnio.

Ovo su bile dve različite utakmice. U prvih 20 minuta kontrolisali smo skok, odbranu, tranziciju. U drugom poluvremenu, počeli su da igraju vrlo agresivno, ne samo u odbrani, već i u napadu. Imali su mnogo šuteva posle prodora ka košu. Treće četvrtina je uvek važna, a oni su počeli da igraju novu utakmicu. Mi smo izgubili Jovića u kojem imamo iskustvo. Nismo zaustavili njihov prodor ka košu, povratne pasove i dozvolili smo im da vrate samopouzdanje. To je razlog zašto smo ovako završil meč.Čestitam Grčkoj na pobedi jer je pokazala karakter, a mi nismo našli rešenja da ih zaustavimo.