Košarkaši Zvezde poslednji u Sofiji

Pripreme

Izabranici trenera Milivoja Lazića poraženi su u borbi za treće mesto od domaćeg šampiona Lukoila rezultatom 75:85

Košarkaši Crvene zvezde Beograd zauzeli su poslednje mesto na međunarodnom turniru u Sofiji. Izabranici trenera Milivoja Lazića poraženi su u borbi za treće mesto od domaćeg šampiona Lukoila rezultatom 75:85 (20:22, 23:18, 18:25, 14:20). ,

Podsetimo, Zvezda je u petak u polufinalu izgubila od atinskog Panatinaikosa 64:70, dok je Lukoil umalo stigao do iznenađenja protiv Barselone (69:71).

Odlično su Beograđani počeli utakmicu, poveli 13:4. Potom je pet vezanih poena postigao Mohamed Abukar i Lukoil pravi seriju 7:1, kojom dolazi do prednosti od 16:15. Na kraju uvodne deonice Bugari su imali dva poena viška (22:20). Lukoil je sa serijom 6:2 počeo drugi deo meča (28:22), ali je potom Crvena zvezda odigrala sjajan period i serijom 10:0 povela sa 32:27. Na odmor su crveno-beli otišli sa tri poena u svoju korist - 40:43.

Uzbudljiva i neizvesna utakmica nastavljena je u trećoj četvrtini, kada su se timovi smenjivali u vođstvu. Abukar bio je nerešiva enigma za odbranu crveno-belih, pa je posle 30 minuta rezultat glasio 65:61 u korist domaćina. Poslednji period Zvezda je krenula lošom odbranom, Marinov i Stojkov pogodili su nekoliko otvorenih šuteva za 75:68, a meč u korist Lukoila definitivno je prelomio Božidar Avramov trojkom na minut pre kraja za 83:72.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Avramov sa 19 poena, dok je Abukar ubacio 16. Istakao se i Amerikanac Devin Grin sa 15 pogodaka. Kod Crvene zvezde Moris Almond je predvodio strelce sa 15 poena, Raško Katić ga je pratio sa 13, a Igor Rakočević sa 10 poena.

Barselona je u finalu bila bolji od atinskog Panatinaikosa rezultatom 85:80, po četvrtinama 20:19, 20:17, 25:16, 20:28. Najbolji u pobedničkom timu Barselone bio je Džon Ingles sa 18 poena, dok je slovenački internacionalac Erazem Lorbek ubacio 13 poena.

Na drugoj strani, PAO je predvodio Sofoklis Skorcanitis sa 15 poena, koliko je imao i Amerikanac Deruan Kičen. Jonas Mačiulis i Hilton Armstrong dodali su po 14 pogodaka.