"KRALJ" JE PONIŽEN U ARENI! Crno-beli "STOTKOM" RAZBILI Real i otvorili vrata TOP 8 - Baskonija "pokvarila" slavlje Grobarima!

evroliga

Više puta tokom ove sezone košarkaši Partizana su pokazali da kod kuće mogu da pobede apsolutno svakog, čak i kada je rival favorit na papiru, to u Areni jednostavno ne važi!

Večeras, u paklu Arene, izabranici Željka Obradovića pobedili su Real Madrid rezultatom 104:90 u okviru 32. kola Evrolige.

Navijači Partizana poznati su svuda u svetu kao "autori" najboljih atmosfera, a to su večeras potvrdili i po ko zna koji put. Noćas je u beogradskoj "Štark Areni" oboren novi rekord, pošto je čak 20.068 navijača došlo da bodri crno-bele u meču od ogromne važnosti!

Znali su crno-beli da bi eventualnom pobedom nad Realom ostvarili ogroman, možda i ključan korak ka TOP 8, a da bi samo jedna pobeda bila dovoljna za veliki uspeh, mnogo toga zavisi i od ostalih rezultata. Parnom valjku je bilo potrebno da pored svoje pobede, Žalgiris izgubi od Valensije, ili Baskonija od Fenerbahčea. Ipak, Žalgiris je večeras slavio, a Baskonija je rezultatom 92:69 pobedila Fenerbahče. Bez obzira na to, šanse Partizana za plasman u osam najboljih su i dalje ogromne!

Crno-beli su vrlo motivisano ušli u utakmicu, sa velikom podrškom sa tribina, koja ih je nosila do ogromnog trijumfa nad slavnim Real Madridu.

Žestoka borba je viđena od samog starta na parketu, izabranici najtrofejnijeg košarkaškog trenera u Evropi su solidno otvorili meč, ali gosti su pokazali zbog čega su jedni od favorita za osvajanje Evrolige, pa je nakon prvih 10 minuta na semaforu viđen rezultat 21:23.

1 / 20 Foto: Nenad Kostić

U drugoj četvrtini viđena je potpuno druga slika na parketu, crno-beli su blistali na obe strane terena, sjajno igrali i lako preokrenuli rezultat, pa su na poluvreme u svlačionicu otišli sa +11.

Atmosfera je bila sjajna, a košarkaši Partizana nastavili su sa sjajnom partijom i u drugom poluvremenu, bili su veoma sigurni, koncentrisani na u odbrani a rezultatska prednost je konstantno rasla!

Ovo je definitivno bila noć košarkaša Partizana, blistali su na terenu, "kraljevski klub" je pokušavao da vrati neizvesnost u meč, ali u tome nije uspeo! Svakako, zaslužena pobeda beogradskog kluba!

Ako Partizan ovako bude igrao i dalje, ogromne su šanse da se obezbedi Top 8, a mnogi misle da crno-beli najlakši zicer imaju upravo protiv Panatinaikosa, u poslednjem kolu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Matijas Lesor i Kevin Panter sa po 16 poena, dok je Dante Eksum ubacio jedan poen manje, a Džejms Naneli završio je meč sa 14 poena.

Nakon večerašnjeg trijumfa, crno-beli zauzimaju 6. poziciju na tabeli sa skorom od 18 pobeda i 14 poraza!

Uživo,

Partizan - Real Madrid: 104:90

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica!

9. minut - Hezonja pogađa trojku iz teške pozicije, crno-beli imaju +15

8. minut - Pukla je stotka u Areni, Lesor je pogodio dva slobodna bacanja 100:80

7. minut - Crno-beli imaju neverovatnih +20, Panter je pogodio trojku iz velike udaljenosti 98:78

6. minut - Ponovo Alen Smailagić pogađa, a onda u kontri zakucava Naneli 94:76

Partizan, Real Madrid

5. minut - Ide troooojkaaa! Alen Smailagić cepa mrežicu 89:76

4. minut - Dek poentira nakon ofanzivnog skoka, ponovo Parni valjak ima +10

3. minut - Lako Eksum stiže do novih poena 86:74

2. minut - Zek Ledej postiže trojku, Arena je eksplodirala 84:72

1. minut - Ponovo je Anđušić fauliran prilikom šuta za tri poena, a onda je pogodio sva tri slobodna bacanja 81:72

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina!

10. minut - Panter siguran sa penala, crno-beli imaju +7 Posle odlične odbrane, poentira i Lesor 78:69

Sudije su izbacile jednog navijača iz Arene!

00:14

Sudije izbacile navijača

9. minut - Danilo Anđušić je fauliran prilikom šuta za tri poena. Iskusni košarkaš pogađa 2/3 sa linije za slobodna bacanja 74:67

Tehničku grešku je dobio Janis Papapetru.

8. minut - Papapetru siguran sa linije za slobodna bacanja 70:59 Nakon nesporazuma Papapetrua i Lesora, Hezonja postiže trojku 70:64

7. minut - Ponovo iz teške pozicije pogađa Janis Papapetru, on na svom kontu večeras ima 8 poena 68:86 Na drugoj strani Hezonja postiže trojku 68:59

6. minut - Eksum pogađa vrlo važnu trojku 64:56

Partizan, Real Madrid, Arena, Štar Arena, Evroliga

5. minut - Lesor brutalnim zakucavanjem diže publiku na noge 61:50

4. minut - Sa mnogo osećaja Naneli pogađa, crno-beli imaju +13

3. minut - Dek poentira nakon ofanzivnog skoka 57:45

2. minut - Panter potom pogađa uz faul, a potom uspešno realizuje i slobodno bacanje 55:41 Papapetru cepa mrežicu iz teške pozicije 57:43

1. minut - Pogađa trojku Aleksa Avramović na otvaranju drugog poluvremena 52:38 Dek na drugoj strani uzvraća istom merom 52:51

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme!

U Areni je potpuna ludnica!

00:27

Ludnica na poluvremenu

10. minut - Sjajna igra Partizana u ovim momentima, crno-beli na poluvreme idu sa +11

9. minut - Sjajna kombinacija Avramovića i Lesora, novi poeni za centra Partizana 45:36 Crno-beli imaju dvocifrenu prednost, Naneli poentira 47:36

8. minut - Džejms Naneli pogađa 2/2 sa penala 41:34

7. minut - Ponovo Panter pogađa iz teške situacije! 37:34

6. minut - Nakon Ledejeve greške u napadu, na drugoj strani košarkaš Reala pogađa trojku. Trener Partizana Željko Obradović veoma je ljut na Ledeja jer žuri u napadu! 35:34

5. minut - Panter pogađa šut za dva poena iz vrlo teške situacije 33:29

4. minut - Zek Ledej siguran sa penala 31:27 Ovo su njegovi prvi poeni na večerašnjoj utakmici

Novi rekord!

Navijači Partizana po ko zna koji put su oborili rekord Evrolige po broju gledalaca, u Areni večeras ima 20.068 navijača!

3. minut - Eksum pogađa uz faul! Plejmejker Partizana potom pogađa i slobodno bacanje 29:27

2. minut - Naneli zakucava u kontri, vode crno-beli posle dužeg vremena 26:25

1. minut - Dante Eksum pogađa trojku i podiže publiku na noge 24:25

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina!

10. minut - Porije je poentirao uz faul, potom je promašio slobodno bacanje 21:

9. minut - Musa pogađa samo jedno slobodno bacanje 19:21

8. minut - Papapetru ponovo pogađa, Real sada ima +1 Musa snažno kreće na obruč Partizana i brutalno zakucava 17:20

7. minut - Prvi poeni za Papapetrua 13:15

6. minut - Kakav potez Smailagića. Centar Partizana se "poigrao" sa Tavaresom, lepo se oslobodio čuvara i lako poentirao, navijači su taj potez pozdravili gromoglasnim aplauzom

5. minut - Druga trojka Hange, gosti vode 7:8 Laki poeni za Avramovića 9:8

4. minut - Tavares pogađa dva slobodna bacanja 6:5 Na drugoj strani, Smailagić postiže samo jedno bacanje 6:6

3. minut - Ponovo odlična odbrana Alekse Avramovića, a potom trojku postiže Uroš Trifunović 6:3

2. minut - Hanga pogađa trojku 2:3 Uroš Trifunović 1/2 sa linije za slobodna bacanja 3:3

1. minut - Prve poene na večerašnjoj utakmici postiže Alen Smailagić 2:0

Uoči meča:

- Navijači Partizana gromoglasnim aplauzom pozdravili svoje miljenike!

00:29

Izlazak košarkaša Partizana

- Navijači Partizana aplauzom su dočekali Hezonju i Musu!

- Atmosfera ispred beogradske "Štark arene" je fenomenalna!

00:22

Atmosfera ispred Arene

Večerašnjoj spektakularnoj utakmici, prethodio je revijalni meč legendi Partizana i Real Madrida.

Meč između veterana Partizana i Reala završen je rezultatom 65:64, a zvanični spiker na toj utakmici bio je čuveni Ljuba Perić koji je nakon 46 godina napustio posao spikera na stadionu u Humskoj ulici.

01:01

Veterani Partizana i Reala

Navijači su ponovo mogli da gledaju legendarne košarkaše dva evropska velikana poput Novice Veličkovića, Milenka Tepića, Saše Pavlovića, Ratka Varde, Felipe Rejesa, Nikole Lončara, Miška Marića i mnogih drugih.

Podsetimo, u prvom meču ove sezone, Partizan je izgubio u Madridu rezultatom 105:97.

Real je trenutno drugi na tabeli sa 22 pobede i devet poraza i obezbedio je plej-of. Partizan (17/14) još to nije učinio, ali bi mogao mogao pobedom protiv Reala, ali uz to da ili Žalgiris ili Baskonija izgube svoje utakmice.

Željko Obradović

Pred večerašnju utakmicu, trener Parnog valjka Željko Obradović govorio je o vrlo teškom rasporedu:

"Četvrta utakmica u sedam dana. Sigurno nije lako, ali tako je kako je. Znali smo taj raspored, da će biti veoma teško. Išli smo iz utakmice u utakmicu, imali smo dva dana, juče trenirali u nešto lakšem ritmu, a danas smo pokušali da odradimo trening kakav inače radimo pred utakmicu. Još juče smo krenuli da pričamo o Real Madridu, timu koji je u toj poziciji kojoj jeste. Pričati o Real Madridu i svemo onome šta on predstavlja u evropskoj košarci, i šta je ove godine sa ovim rosterom, mislim da nema potrebe. Čeka nas teška utakmica i još jedna prilika da damo sve od sebe i da vidimo da li možemo da odigrmo neke minute bolje nego na prethodnoj utakmici protiv Barselone - rekao je Obradović.

Partizan ima prvu meč loptu za plasman u TOP 8!

Kako bi četa Željka Obradovića obezbedila i dalje učestvovala u Evroligi, crno-belima je potrebno da večeras pobede Real Madrid, ali uz uslov da Žalgiris izgubi od Valensije, ili Baskonija od Fenerbahčea.

Nema sumnje da je ovo prilično nezgodno za crno-bele, jer Real Madrid ima možda i najbolju ekipu u Evroligi i jedan su od glavnih favorita za titulu, a istovremeno se bore i za prvo mesto sa Olimpijakosom, pa ima i takmičarski motiv izuzetno jako izražen.

Što se tiče Dantea Eksuma, on je maksimalno motivisan za večerašnji meč:

"Znamo da je pred nama teška utakmica. Imali smo dva slobodna dana da se priremimo, nedelja za nama je bila veoma izazovna, ali trebalo bi da budemo dobri. U svaku ulazim sa željom da dam sve od sebe, ali ključno što želim je pobeda našeg tima - istakao je Eksum.