ZVEZDA RAZBILA ASVEL I OSTALA BEZ TOP 8: Crveno-beli SJAJNOM odbranom slavili u Francuskoj, Dobrić HEROJ pobede!

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde Meridian savladali su Asvel na gostovanju u utakmici 32. kola Evrolige rezultatom 60:76

U prvom poluvremenu gledali smo rezultatsku klackalicu, gde su obe ekipe smenjivale u vođstvu.

U nastavku Zvezda je zaigrala sjajnu odbranu i zahvaljujući pre svega raspoloženom Dobriću stigla do ubedljive pobede.

Ognjen Dobrić je bio najefikasniji igrač meča sa 18 poena.

Fakundo Kampaco je ubacio 11 pena, a pratili su ga Luka Vildoza i Bendžamin Bentil sa po 10 poena.

Kod domaćina najefikasniji bio Nando de Kolo sa 14 poena

I pored ove pobede, Zvezda je, zbog rezultata u ostalim mečevima, izgubila šanse za plasman među osam i plej-of Evrolige.

Zvezda je na 11. mestu na tabeli sa 15 pobeda i 17 poraza, a Asvel je na poslednjem, 18. mestu sa skorom 8-24

U narednom kolu, Zvezda će dočekati Olimpijakos, dok će Asvel gostovati Baskoniji.

Ranije večeras, Baskonija je kao domaćin pobedila Fenerbahče sa 92:69, dok je Olimpijakos u atinskom derbiju savladao Panatinaikos sa 81:73.

Crvena zvezda, Zvezda, Fakundo Kampaco, Duško Ivanović

Četvrta četvrtina:

40. minut - Kraj utakmice, na kraju rutinska pobeda Zvezde 60:76

39. minut - Sve je ovde jasno domaćin se predao. Trojku pogađa Kampaco 55:73

37. minut . Dobrić nova trojka 55:70, Zvezda blizu pobede.

36. minut - Dobrić prosto blista, pogađa nakon ofanzivnog skoka 54:67

34. minut - Zvezda u sjajnoj seriji, trojka Dobrića 53:65

33. minut- Zvezda u seriji 53:60, pogađa Dobrić‚.

32. minut - Kampaco sa penala postiće prve poene u poslednjoj deonici 53:58

Luka Vildoza

Treća četvrtina:

30. minut - Tajus pogađa 53:56

29. minut - Malo poena, tvrd meč u Vilerbanu 51:56, pogađa Petrušev

26. minut- Definitivno mnogo bolja igra Zvezde u nastavku u odbrani 48:52, Kampaco je ukrao loptu i poentirao iz kontre.

24. minut- Kratak prekid meča zbog kvara na semaforu

23. minut - Zvezda ponovo vodi, pogađaju Kampaco, Marković trojku, pa Bentil zakucava 44:46

21. minut - Kuzmić postiže prve poene u nastavku 42:39

Druga četvrtina:

20. minut - Poeni Luke Mitrovića 42:35, Vildoza smanjuje prednost domaćina na poluvremenu 42:37

19. minut - Asvel koristi mnogo grešaka u igri Zvezde 41:32, Ivanović besan reaguje tajm-autom

17. minut - Ponovo loši minuti Zvezde serija Asvela 36:30, De Kolo dominira.

15. minut - Dobrić pogađa za tri 28:30. vraća za dva De Kolo 30:30

- Kampaco ponovo u igri, pošto je brzo dobio dve lične greške

14. minut - Fantastično zakucavanje Petruševa nakon asistencije Vildoze 27:27

13. minut - Di Bost novi preokret,pogađa za tri 25:23. Mitrović uzvraća nakon lepe akcije 25:25

12. minut - Nova trojka, Holand 19:23

11. min - Pogađa Vildoza za tri ponovo vodi Zvezda 19:20

Ben Bentil

Prva četvrtina:

10. minut - Veliki pad u igri Zvezde 19:15 za domaćina Vildoza prekida seriju domaćina 19:17

9. minut - Ponovo mini serija Asvela, izjednačenje 15:15, a potom i Tajus za vođstvo domaćina 17:15

8. minut - Hasan Martin pogađa uz faul 11:15

6. minut - Serija Zvezda od 5:0, 9:12, Bentil vrlo zapažen njegov već osmi poen, druga trojka.

Asvel

5. minut - De Kolo raspočožen na početku meča njegov već 7 poen 9:7

4. minut - Vildoza pogađa za prvo vođstvo Zvezde 4:5

3. minut - Bentil postiže prve poene na meču za Zvezdu, pogađa za tri 4:3

2. minut- Domaćin je bolje ušao u meč 4:0

1. minut - Utakmica je počela

Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Asvelu u utakmici 32. kola Evrolige.

Zvezda sa skorom 14-17 i dalje ima teoretske šanse za plej -of, ali je teško i izračunati šta bi sve crveno-belima trebalo da se poklopi.

Sa druge strane Asvel je davno otpisan i nalazi se na poslednjem mestu na tabeli sa skorom 8-23

Prvi preduslov su tri pobede do kraja takmičenja, protiv Asvela u gostima, Olimpijakosa i Fenerbahčea na domaćem terenu.

Duško Ivanović

Trener crveno-belih Duško Ivanović oprezan je pred ovaj meč.

"Asvel je super atletska ekipa. Protiv njih je teško igrati, igraju prilično slično kao Valensija. Međutim, oni su fizički dominantniji u odnosu na Valensiju i uz to imaju visokog centra koji pravi razliku u reketu", rekao je Ivanović, prenosi zvanični sajt kluba.

Argentinski košarkaš Fakundo Kampaco je istakao da Crvena zvezda putuje u Francusku da odigra najbolje što može.

"Ako želimo da pobedimo, moramo da budemo pametni, ali i puni energije, borbenosti... To je jedini način da tamo trijumfujemo", zaključio je Kampaco.

Dva tima sastajali su se do sada sedam puta. Crvena zvezda ima skor 4-3, po dve pobede ostvarila je kod kuće i na strani.