GROBARI, RADUJTE SE! Partizan je ZVANIČNO u TOP 8 - Parni valjak pobedio Monako posle OGROMNE DRAME i ostvario VELIKI USPEH!

evroliga

Znali su košarkaši Partizana od kolike važnosti im je večerašnji duel u Monaku, znali su da će ukoliko pobede i definitvno obezbediti plasman u TOP 8 Evrolige, pa više neće morati da gledaju u "tuđe dvorište" i prate ostale rezultate.

I uspeli su! Partizan je obezbedio plasman u najboljih osam ekipa Evrolige, pošto je večeras pobedio Monako rezultatom 88:84.

Možda su crno-beli izgoreli u velikoj želji, pa su zato nešto lošije otvorili meč, i dopustili Monaku da povede sa 10:1. Ipak, veoma brzo se konsolidovala četa Željka Obradovića i uspela da se vrati u meč, a u timu Partizana prednjačio je fenomenalni Aleksa Avramović, koji je blistao, kako u napadu tako i u odbrani.

Nakon prve četvrtine Monako je vodio sa 22:18, ali u drugoj deonici crno-beli su dodali gas, i uspeli da preokrenu meč. Posle prvih 20 minuta igre, na semaforu je stajao rezultat 35:42.

U trećoj četvrtini gledali smo spektakularnu košarku, crno-beli su u jednom momentu imali velikih +15, ali Monako se nije predavao, već se ubrzo vratio u meč te je ponovo bilo neizvesno. Rezultatski egal viđen je u tim momentima, a Željko Obradović od svojih miljenika tražio je smirenost u igri, i pamet u napadu.

A onda, u poslednjoj deonici domaćini su se apsolutno vratili u meč, koristili su neke neshvatljive greške Parnog valjka i uspeli da u potpunosti unesu neizvesnost. Monako je u jednom momentu vodio 76:75, a u samoj završnici viđena je rezultatska klackalica. Čas su vodili jedni, čas drugi.

A onda, 17 sekundi pre kraja meča, Panter je pogodio trojku i tada odlučio pobednika u večerašnjem meču! Usledila je penal serija, Ledej je bio precizan i svom timu doneo veliku pobedu!

Najefikasniji u timu Partizana bili su Avramović i Ledej sa 22 poena, dok su Naneli i Smailagić imali po 12 poena. U timu Monaka, istakao se Okobo sa 23 poena!

Uživo,

Monako - Partizan: 84:88

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica!

10. minut - Kevin Panter pogađa vrlo bitnu trojku u prelomnim trenucima 80:84

9. minut - Zek Ledej pogađa dva slobodna bacanja 78:79

8. minut - Posle poena Lesora, i Džejms postiže lake poene 78:77

7. minut - Motiejunas pogađa trojku, Monako ponovo vodi 76:75 Posle p

6. minut - Okobo je postigao lake poene, velika drama je u Kneževini 73:75

5. minut - Naneli pogađa dva slobodna bacanja 68:72 A onda i veoma bitnu trojku postiže Naneli 68:75

4. minut - Ponovo Hol postiže lake poene, crno-beli imaju +4. Željko Obradović besni pored terena 68:70

3. minut - Papapetru pogađa trojku, a na drugoj strani lake poene je postigao Hol 64:70

2. minut - Avramović pogađa bitnu trojku iz ćoška 59:67

1. minut - Smailagić poentira na otvaranju poslednje deonice 56:64

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina!

10. minut - Novi poeni za Ledeja, beogradski tim ima +9! Lojd pogađa uz faul, a onda i slobodno bacanje 56:62

9. minut - Novi poeni za Lojda 53:55 Bitnu trojku postiže Zek Ledej 53:58

8. minut - Lojd precizan van linije 6,75, Monako je ponovo u igri. Željko Obradović tajm-autom želi da prekine seriju domaćeg tima

7. minut - Okobo pogađa uz faul, pogodio je i bacanje 46:53 Željko Obradović je nezadovoljan kako njegova ekipa igra u ovim momentima

6. minut - Diolo je pogodio trojku, ponovo Partizan ima +10

5. minut - Laki poeni za Motiejunasa 40:53

4. minut - Ledej poentira u kontri, i još je tom prilikom fauliran. A onda je promašio slobodno bacanje 38:53

3. minut - Nakon Smailagićevog faula, Džejms je stao na liniju za slobodna bacanja. Prvo je promašio a drugo pogodio 38:46 Kevin Panter pogađa trojku, crno-beli imaju +11

2. minut - Novi poeni za Pantera 37:46

1. minut - Braun lakim poenima otvara drugo poluvreme 37:42 Na drugoj strani Smailagić "popravlja" Madarov promašaj 37:44

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme!

10. minut - Okobo pogađa trojku 35:42

9. minut - Ponovo trojku pogađa Avramović 32:40 Novi poeni za Lesora, crno-beli imaju dvocifrenu prednost

7. minut - Naneli je fauliran pri šutu za tri poena. Potom je pogodio sva tri slobodna bacanja 30:37

6. minut - Druga trojka Alena Smailagića, crno-beli u Kneževini imaju +6 Dialo pogađa nakon ofanzivnog skoka 30:34

5. minut - Sjajno igra Avramović večeras, on na svom kontu ima već 12 poena

4. minut - Novi poeni za Avramovića 28:26 A onda Avramović pogađa i trojku, Partizan konačno vodi 28:29

3. minut - Avramović se lepo oslobodio čuvara i pogodio sa poludistance 26:24 Lojd uzvraća istom merom 28:24

2. minut - Aleksa Avramović krade loptu i potom poentira 24:20 Zek Ledej 2/2 sa linije za slobodna bacanja 24:22

1. minut - Hol pogađa dva slobodna bacanja 24:18

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina!

10. minut - Sjajna odbrana Parnog valjka, a onda i poeni Nanelija u kontri 20:18

9. minut - Aleksa Avramović pogađa samo jedno slobodno bacanje 20:14 Prvi poeni za Eksuma 20:16 Nakon mini serije Partizana (5:0) Saša Obradović je zatražio tajm-aut

8. minut - Džejms se "prošetao" kroz reket Partizana i pogodio u poslednjoj sekundi napada 20:11

7. minut - Okobo pogađa sa poludistance, ponovo Monako ima +10 Ledej je pogodio uz faul, a onda je pogodio slobodno bacanje 18:11

6. minut - Okobo je sjajno krenuo na ulaz, i uspeo da poentira pored visokog Lesora 16:8

5. minut - Još jedna trojka za Partizan, ovog puta pogađa Joanis Papapetru 14:8

4. minut - Smailagić postiže trojku 12:5

3. minut - Loš početak za crno-bele, domaćin vodi rezultatom 10:1 Željko Obradović je zatražio tajm-aut

2. minut - Outara je ostao sam na trojci, i pogodio 6:1

1. minut - Alen Smailagić je odmah stao na liniju za slobodno bacanja, prvo je promašio, drugo pogodio 0:1 Džejms pogađa uz faul, potom je bio siguran sa penala 3:1

Uoči meča:

- Na tribinama je i najbolji teniser sveta, Novak Đoković

- Crno-beli imaju veliku podršku navijača u Monaku

- Košarkaši Partizana na zagrevanju

- Na večerašnjoj utakmici sudiće Sreten Radović (Hrvatska), Karlos Peruđa (Španija) i Gentian Cici (Albanija).

Uzdali su se crno-beli u rezultate drugih timova, međutim, pošto im tu "nije upalilo", tim Željka Obradovića moraće sam da obezbedi plasman u TOP 8 Evrolige!

Da bi se to desilo, Parni valjka mora večeras da pobedi Monako u utakmici 33. kola Evrolige, a taj meč je na programu od 21 sat.

Saša Obradović sa Monakom radi fenomenalan posao, ovaj klub je već obezbedio plasman u najboljih osam ekipa, a o radu 54-godišnjeg trenera pričao je i strateg Partizana, Željko Obradović.

- Monako je tim koji ima izvanredne pojedince, ali igraju i timski. Ono što smo analizirali jeste da su oni u proseku beležili 86.5 poena, ali njihova igra u tranziciji je veoma bitna. Daju dosta poena na način da na postavljanje odbrane koriste utrčavanje i ono gde su dominantni jeste skok u napadu. Moramo da vodimo računa da probamo da zaustavimo tranziciju da smanjimo sve te brojke, ne bi li na neki način igrali bolju odbranu. Mislim da je to cela suština utakmice. Odličan posao radi Saša Obradović, čestitke njemu na svemu što je do sada uradio u karijeri, pogotovo na ovome što radi sa Monakom - rekao je Željko Obradović.

Željko Obradović

U beogradskoj Štark areni Partizan je sa Monakom bez većih problema izašao na kraj, pošto je beogradski tim tom prilikom slavio rezultatom 100:80.

Jam Madar je svestan da će u Monaku biti veoma teško.

- Biće veoma teška utakmica, mislim da smo se veoma dobro pripremili, idemo tamo da se borimo. Monako je veoma talentovan tim. Moramo da se pripremimo da igramo odbranu, naravno da znamo za šta igramo. Želimo da osiguramo naše mesto ovog puta protiv Monaka, ali igramo i protiv Panatinaikosa. Ključ će biti odbrana - da ih zaustavimo i budemo u mogućnosti da pobedimo. Uradićemo sve što je moguće da pobedimo utakmicu. Ova utakmica nam je veoma važna i može da utiče na naše mesto u plej-fu. Sigurno idemo da se borimo - istakao je Madar.

Jam Madar

Monako se nalazi na četvrtom mestu Evrolige sa 21 pobedom i 11 poraza, dok je Partizan sedmi sa skorom 18/14.