KRALJEVI SU NEUNIŠTIVI, BARSA PROŠLA KAO PARTIZAN: Neverovatni Real okrenuo najvećeg rivala kao i srpski klub! DOKTORI KOŠARKE

EVROLIGA

Košarkaši Real Madrida i Olimpijakosa sastaće se u finalu Evrolige u Kaunasu.

Real je u polufinalu savladao Barselonu rezultatom 78:66

Prvo poluvreme obeležio je rafal trojki Barselone sa jedne strane i dominacija Tavaresa kod Reala sa druge.

Katalonci su pogodili čak devet trojki, od toga Abrines tri, Kalinić i Kjurik po dve.

Sa druge strane dominanntni centar Reala Valter Tavares postigao je 10 poena i držao Madriđane u igri.

U trećoj četvrtini Barselonu je u potpunosti stao šut, što je Real iskoristio i preko raspoloženih Tavaresa i Gosa preokrenuo rezultat.

U poslednjoj četvrtini prava drama i velika nervoza na terenu.

A onda je na scenu stupio ko drugi, nego Serhio Ćaćo Rodrigez i doneo Realu nedostižnu prednost.

Najbolji igrač na meču bio je Valter Tavares sa 20 poena, 15 skokova, . Pored njega, odličnu utakmicu odigrao je Serhio Rodrigez koji je ubacio 12 poena, devet od njih u prelmnom delu meča, dok je Mario Hezonja imao dva poena više.

Potpuno je večeras podbacio Nikola Mirotić koji je meč završio sa svega tri poena. Najefikasniji u Barsi bio je Aleks Abrines sa 16 poena, 12 je ubacio Nikolas Laprovitola, a NIkola Kalinić utakmicu završio sa 6 poena.

Real će se u nedelju u finalu sastati sa Olimpijakosom.

U borbi za treće mesto Barselona će igrati protiv Monaka.

1 / 9 Foto: PETRAS MALUKAS / AFP / Profimedia

Četvrta četvrtina:

39. minut - Abrines vraća nadu Kataloncima trojkom, 66:73

38. minut - Tavareš polovičan sa penala 63:71

37. minut - Tavareš pogađa, vraća Mirotić 63:69

36. minut - Sjajni Serhio Ćaćo Rodrigez blista kao i protiv Partizana 60:67

35. minut - Serhio Rodrigez vezuje 4 poena u najvažnijim momentima 58:62

34. minut - Serija promašaja sa obe strane, velika nervoza na terenu.

32. minut - Trojka Laprovitole za izjednačenje 58:58

Real, Barselona

30. minut - Kraj treće četvrtine Real je preokrenuo rezultat čeka nas neizvesna završnica 55:58

29. minut - Barsa konačno pogađa za tri, Kjurik je strelac, onda Gos za dva 52:56

28. minut - Gos pogađa trojku, Veseli prekida seriju Reala 49:54

26. minut - Serija Reala, Barselonu je potpuno stao šut, Kraljevi posle dužeg vremena vode 47:49

25. minut - Tavareš pogađa sa linije penala, Real na -2, 47:45

- Igrači Reala su ponovo započeli kavgu, Hanga je pokušao da isprovocira Veselog,nesportski faul

22. minut - Sjajni Abrines postiže prve poene za Barsu u nastavku 44:39

21. minut - Utakmica je nastavljena

Sa druge strane dominanntni centar Reala Valter Tavares postigao je 10 poena i drži Madriđane u igri.

Druga četvrtina:

20. minut - Serija Barse, maksimalnih +9, 40:31. Onda mini serija Reala, trojka Ljulja iz teške pozicije za 42:36 na poluvremenu.

18. minut - Laprovitola sada pogađa za tri uz faul, promašuje bacanje 36:29

17. minut - Barselona u blagom vođstvu 33:27

15. minut - Ćaćo za tri, vraća ponovo Kjurik 30:25

14. minut - Kjurik nastavlja Barsin rafal za tri poena, 25:22

12. minut - Prvi poen Barselone na meču za dva, Jakubaitis 20:20

Prva četvrtina:

10. minut - Ponovo trojka, druga Kalinića, neverovatno je da Barsa nije jiš postigla koš za dva poena. Sa druge strane Tavares dominira, njegovih 10 poena, 18:18

8. minut - Peta trojka Barselone, treća Abrinesa, vraća Gos, 15:14

7. minut - Kalinić trojka za prvo vođstvo Barselone 12:11

6. minut - Mini serija Barselona, dve vezane trojke 9:10

4. minut - Tavares dominira na početku, njegovih već šest poena, 3:10

3. minut - Abrines postiže prve poene za Barsu, trojka, 3:6

2. minut - Bolji start Reala, 0:4, nervozan početak Barselone

1. minut - Počeo je polufinalni obračun španskih velikana

Stigli smo do vikenda odluke u Evroligi.

Najbolje četiri evropske ekipe u Kaunasu igraju za titulu novog prvaka Evrope, pošto se dvostruki uzastopni šampion Evrope Efes nije ni plasirao u četvrtfinale, a kamoli na završni turnir.

U polufinalnim duelima sastaju se:

Olimpijakos - Monako

Real Madrid - Barselona

U prvom duelu Olimpijakos je nakon neverovatnog preokreta savladao Monako rezultatom 76:62

U drugom meču na programu je čuveni "El klasiko" Barselona - Real Madrid

Nikola Kalinić

Barselona je po mnogima glavni favorit da se domogne trofeja. Međutim takva situacija bila je i tri godine unazad pa klub iz Katalonije nije dolazio do pehara.

Barselona je regularni deo završila na drugom mestu a u četvrtfinalu počistila Žalgiris sa 3:0.

Za Barselonu će u ovom meču nastupiti srpski reprezentativac Nikola Kalinić.

Real Madrid

Sa druge strane Real je posle neverovatnog preokreta nažalost svih ljubitelja košarke u Srbiji, naročito pristalica crno-bele boje izbacio Partizan sa 3:2 i na volšeban način izborio plasman u Kaunas.

Utakmica počinje u 20 časova.

Pobednik će se u nedelju od 20 časova sastati sa Olimpijakosom u velikom finalu.