RASPAD PARTIZANA U STOŽICAMA! Cedevita RAZBILA Parni valjak i izborila majstoricu, mogu li crno-beli da se probude iz "nokdauna"?

aba liga

Izabranici Željka Obradovića izgubili su u Stožicama od Cedevita Olimpije rezultatom 95:83, pa će se "karta" za finale ABA lige dodeliti nakon majstorice, koja je na programu narednog utorka u beogradskoj "Štark Areni".

Košarkaši Partizana stigli su do prednosti u polufinalnoj seriji ABA lige pošto su u prvoj utakmici pobedili Cedevita Olimpiju rezultatom 85:70.

Crno-beli želeli su da večeras reše posao i overe plasman u finale, gde je svoje mesto već obezbedila Crvena zvezda. Ipak, to se nije desilo pošto je domaći tim uspeo da napravi pravo čudo, i baci Parni valjak na kolena.

Nakon eliminacije iz Evrolige, igra Parnog valjka je u velikom padu, izabranici Željka Obradovića u poslednje vreme ne liče na sebe, a večeras su crno-beli prikazali još jedno bledo izdanje.

1 / 8 Foto: Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Partizan je bolje otvorio meč, ali su se domaćini vrlo brzo "probudili" i u potpunosti vratili u utakmicu, pa su nakon prvih 20 minuta vodili rezultatom 51:41.

Željko Obradović besneo je na svoje izabranike zbog loših odluka u napadu i manjka koncentracije u odbrani, a ni njegovi žustri tajm-auti nisu urodili plodom.

Kad god su crno-beli pokušali da se vrate u meč, domaćini su glatko odbijali te nalete i iskuno privodili meč kraju, a onda i zasluženo slavili!

U poraženom sastavu istakao se Kevin Panter sa 24 poena, 16 je upisao Dante Egzum, dok je Džejms Naneli dodao 14 poena.

Na drugoj strani najefikasniji bio je Jogi Ferel, koji je na svom kontu imao 21 poen, a dvoicfreni su bili još Zoran Dragić sa 12, kao i Edo Murić i Alen Omić sa deset poena.

Uživo,

Cedevita Olimpija - Partizan: 95:83

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica!

40. minut - Murić pogađa trojku i stavlja tačku na ovu utakmicu 95:81

39. minut - Dante Egzum pogađa dva slobodna bacanja 89:81

Partizan, Cedevita Olimpija

38. minut - Panter sada pogađa vrlo bitnu trojku za Partizan, uspeli su ponovo crno-beli da spuste ispod 10 poena zaostatka 87:79

37. minut - Madar je pogodio trojku 81:74

36. minut - Ponovo Ferel pogađa sa poludistance, opet je +16 za domaći tim

34. minut - Murić precizan sa poludistance, a na drugoj strani Panter je pogodio trojku 82:69

33. minut - Papapetru tek sada postiže prve poene na današnjem meču 78:66

32. minut - Nakon nove trojke Rebeca, domaći tim ponovo ima +13

31. minut - Lesor je pogodio uz faul, a potom uspešno realizovao i dodatno slobodno bacanje 73:63

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina!

30. minut - Mulalić je pogodio trojku pod faulom, da bi potom promašio slobodno bacanje! Posle lošeg napada Partizana, Rebec pogađa i sada Cedevita ima velikih +14

29. minut - Jeremić je prošao sa poludistance, ali je Alibegović naleteo na tu loptu i posle ofanzivnog skoka doneo svojoj ekipi bitne poene 65:56

28. minut - Naneli je ostao sam na trojci i pogodio 58:56

27. minut - Konačno laki poeni za Matijasa Lesora 58:53

25. minut - Edo Murić je trojkom iz velike udaljenosti odbio nalet košarkaša Partizana, domaći tim vodi rezultatom 56:51

24. minut - Kevin Panter stiže do novih poena posle sjajne kontre, crno-beli su spustili na -3

23. minut - Dragić na fenomenalan način prekida mini seriju Parnog valjka 53:46

22. minut - Panter poentira posle solo prodora, kapiten Partizana na svom kontu ima 12 poena

21. minut - Jam Madar postiže trojku na isteku napada 51:44

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme!

20. minut - Alibegović postiže poene posle ofanzivnog skoka, i to uz faul Lesora 50:41 Pogodio je i dodatno slobodno bacanje, Cedevita prvi put vodi dvocifrenom razlikom 51:41

19. minut - Egzum donosi vrlo bitne poene ta svoj tim 42:40 Na drugoj strani Ferel pogađa trojku, domaći tim vodi rezultatom 45:40

18. minut - Ponovo su košarkaši Partizana "zaspali" u odbrani, što koristi Alibegović i zakucava za +4

17. minut - Lesor je promašio prvo, a pogodio drugo slobodno bacanje 38:38

Navijači Partizana pevaju "Kosovo je srce Srbije"!

00:18

Kosovo je srce Srbije

16. minut - Omić je pogodio uz faul, a onda uspešno realizovao dodatno slobodno bacanje 36:37

15. minut - Egzum pogađa dva slobodna bacanja 33:37

14. minut - Panter u karakterističnom stilu postiže nove poene 31:33 Ponovo kapiten Partizana cepa mrežicu sa poludistance, trener domaćeg tima je zatražio tajm aut!

12. minut - Matković pogađa sa poludistance, onda Egzum poenitra na polaganju 31:28

11. minut - Laki poeni za Lesora posle sjajnog solo prodora 29:28

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina!

10. minut - Matković zakucava posle sjajne akcije, a onda Egzum pogađa trojku sa pola terena u poslednjoj sekundi prve deonice 29:26

9. minut - Ferel pogađa veoma težak šut 22:23 Još jedna trojka za Marka Jeremića 25:23

8. minut - Dve vezane trojke za domaći tim, ovog puta Jeremić pogađa 19:21

7. minut - Ponovo Naneli cepa mrežicu van linije 6,75, ali na drugoj strani Dragić vraća trojku 16:21

Košarkaši Partizana imaju veliku podršku na današnjoj utakmici!

00:25

Navijači Partizana u Stožicama

6. minut - Košarkaše Partizana služi šut na današnjoj utakmici, novu trojku je postigao Džejms Naneli 13:18

5. minut - Panter trojkom, prekida seriju Olimpije od 8:0, 13:15

4. minut - Mini serija domaćina 9:12

3. minut - Serija Partizana, Panter pogađa uz faul 5:12

2. minut - Jeremić postiže trojku 5:3, vraća Smailagić istom merom 5:6

1. minut - Omić postiže prve poene na današnjem meču 2:0 Na drugoj strani Smailagić poenitra pod faulom, potom je dao i slobodno bacanje 2:3

Uoči meča:

Crno-beli žele da večeras reše posao i obezbede plasman u finale, gde je svoje mesto već obezbedila Crvena zvezda.

Pred ovu utakmicu, trener Parnog valjka Željko Obradović rekao je da njegova ekipa mora da poradi na skoku.

- Pričali smo o tome da su igrači Cedevita Olimpije, pre svega Omić, ali i ne samo on dobri u skoku. Nisam to video, da neka ekipa toliko skokova upiše kao oni protiv nas u prvoj utakmici. To se ne dešava ni na prijateljskim utakmicama gde je jedna ekipa iz nižeg ranga. Daćemo sve od sebe da to ne bude tako u drugoj utakmici. Pokušao sam sinoć da raspredim minutažu koliko je to moguće jer znamo da nas već sutra, nepunih 48 sati od prvog duela čeka novi meč - kazao je Obradović.

Partizan

Trener Cedevita Olimpije Miro Alilović istakao je da je prioritet timska igra s dobrom kolektivnom odbranom.

- Moraćemo da odigramo drugačije u odnosu na prvi susret. Prioritet je timska igra s dobrom kolektivnom odbranom. U napadu bi priča trebalo da bude slična. Lopta treba da kruži i moramo da imamo bolju selekciju šuta. Uz to bih izdvojio kontrolu skoku, s akcentom na defanzivni skok. Očekujem mnogo borbeniji pristup moje ekipe. U ovoj utakmici, pred domaćim navijačima i punim tribinama moramo da se predstavimo u najboljem mogućem svetlu - rekao je trener tima iz Ljubljane.

Ukoliko Cedevita večeras pobedi Partizan, odlučujući meč se igra narednog utorka u beogradskoj "Štark areni".