CRNO-BELI PREŽIVELI DRAMU U PODGORICI! Partizan TEŠKOM MUKOM srušio ŽESTOK OTPOR Mege!

idu ka trofeju

Košarkaši Partizana uspeli su da se plasiraju u polufinale ABA Superkupa.

Crno-beli su, u jednom veoma dramatičnom meču, savladali Megu sa, na kraju ubedljivih, 89:78. Dobila je četa Željka Obradovića 11 razlike ovaj susret, ali daleko od toga da je sam meč bio lak.

Posle egala u prvoj četvrtini, crno-beli odlaze na odmor između dva poluvremena sa plus osam (51:43), i pored toga što su u drugoj deonici imali i plus 16 (49:33).

Odlično je krenula Mega u treći period, pokazali su mladi momci iz ovog tima da se neće predavati, te su stigli do izjednačenja i u poslednju deonicu se ušlo u potpunom egalu - bilo je 67:67.

Ipak, tada na scenu stupa iskustvo čete Željka Obradovića, tandem Panter - Kaminski odigrao je odlično kada je bilo neophodno, pa je Partizan stigao do pobede i plasmana u polufinale gde će igrati protiv Igokee (utorak, 18.00). Konačan rezultat bio je 89:78, a u crno-belom timu posebno su se istakli Naneli sa 13 i Kaminski sa 12 poena, ali su dvocifreni bili i Doužer (11), Panter (10) i Trifunović (10).

Sa druge strane blistao je Jelavić sa 21 poenom, 14 je dodao Đurišić, dok je 11 imao Iljasoglu.

Uživo prenos:

Partizan - Mega 89:78 (25:25, 26:18, 16:24, 22:11)

40. minut: Kovačević smanjuje na 85:77, ali Iljasolu šalje Pantera na liniju penala. Ovaj pogađa samo jedno za 86:77. Miljenović je takođe pogodio jedno slobodno bacanje za 86:78, ali Jaramaz pogađa uz faul i stavlja tačku na ovu utakmicu. Partizan odlazi u polufinale ABA Superkupa, a konačan rezultat je 89:78.

39. minut: Iljasolu promašuje oba slobodna bacanja - deluje da Mega ne može da se vrati. Ledej pogađa za plus deset na 1:08 do kraja. Čini se da će Partizan na megdan Igokei.

38. minut: Sjajno zakucavanje Smailagića - trenutno je 83:75 i deluje da Partizan ide ka pobedi.

37. minut: Trifunović pogađa u poslednjoj sekundi napada i vodi Partizan na plus šest, trenutno je 81:75. Tajm-aut za Megu.

36. minut: Ne predaje se Mega - Jelavić zakucava za 79:75.

35. minut: Naneli je promašio jedno od dva slobodna bacanja, tako da je Partizan na plus četiri (77:73). Mega pravi faul u napadu, a Doužer pogađa za 79:73.

34. minut: Panter asistira za Kaminskog, a ovaj pogađa za 76:71. Ovaj tandem vodi crno-bele ka pobedi protiv Mege! Pokušala je Mega da "iseče" seriju Partizana tajm-autom iz kog je Đurišić stigao do dva slobodna bacanja i pogodio oba za 76:73.

32. minut: Frenk Kaminski drži crno-bele u vođstvu, novi sjajan poen u finišu napada za 71:69. Iljasolu vraća egal, ponovo je nerešeno, ovog puta 71:71, ali Kevin Panter pogađa važnu trojku za 74:71.

31. minut: Kaminski se vratio na teren i pogodio za dva poena i novo vođstvo Partizana. Kovačević uzvraća i ponovo je egal - 69:69.

30. minut: Mega stiže do izjednačenja na početku poslednjeg minuta treće četvrtine (64:64), ali Smailagić pogađa uz faul, koristi i dodatno bacanje te crno-beli imaju plus tri (67:64). Topić za kraj treće četvrtine asistira Jelaviću za 67:67! Imaćemo dramu u Podgorici.

KK Partizan, KK Mega

29. minut: Doužer prekida seriju Mege i pogađa za 64:62.

28. minut: Topić pogađa uz faul i Mega se u potpunosti vratila, sada je 62:61! Željko Obradović pokušava da iseče seriju Mege tajm-autom! Posle minuta odmora Topić daje i bacanje za 62:62.

27. minut: Jović pogađa za 62:57, a Partizan se prekombinovao u napadu, tako da će Mega imati priliku da dodatno smanji prednost. To koristi Filip Jović i sada je samo minus tri - 62:59.

26. minut: Nema nameru Mega da se preda i preko Filipa Jovića stiže do minus pet (60:55). Deluje da ćemo imati dramatičnu poslednju četvrtinu. Promašio je Anđušić trojku, ali Smailagić skače u napadu i vraća crno-bele na plus sedam.

24. minut: Mega je u seriji i prišla je na minus pet (56:51). Ipak, Kevin Panter pogađa sa poludistance za 58:51, a Ledej koristi kontru za plus devet (60:51).

22. minut: Uroš Plavšić pogađa uz faul, ali promašuje dodatno bacanje, tako da je trenutno plus osam za Partizan (53:45).

21. minut: Balša Koprivica otvara drugo poluvreme svojim poenima i vraća Partizanu plus deset.

- U pauzi između dva poluvremena - pogledajte šta je Alen Smailagić uradio sudijama ovog meča pred sam start utakmice. Više informacija OVDE.

20. minut: Jaramaz pravi naivan faul i šalje Miljenovića na liniju penala. Ovaj ipak maši jedno, a Mega stiže na minus osam (49:41). Uroš Trifunović uzvraća i pogotkom vraća Partzianu plus deset, Kovačević postavlja konačan rezultat prvog poluvremena - 51:43. Najbolji u timu Partizana bili su Naneli sa 12 i Trifunović sa osam poena, dok su se kod Mege istakli Đurišić sa 12 i Jelavić sa deset postignutih poena.

19. minut: Mega smanjuje na 11 razlike, a zatim Kobzisti spušta na minus devet iz kontra napada (49:40).

18. minut: Konačno jedan "miran" minut bez poena na obe strane.

17. minut: Uz Nanelija, "upalio" se i Anđušić koji pogađa trojku, ali momentalno vraća Đurišić, tako da je trenutno 49:36.

16. minut: Nova trojka nezaustavljivog Nanelija koji šutira tri od četiri sa distance! Partizan ponovo ima ogromnih plus 15 - trenutno je 46:31. Mega uzvraća u sledećem napadu i Đurišić pogađa dva bacanja za 46:33.

15. minut: Anđušić pogađa trojku, a zatim i krade loptu posle čega Doužer daje lake poene za plus 15. Partizan lomi otpor Mege, ali Petar Kovačević pogađa uz faul i smanjuje na 43:31.

14. minut: Plavšić pogađa posle tajm-auta Mege, prekida seriju Partizana i smanjuje na 35:28. Ipak, Naneli se ne gasi - nova trojka za plus deset! Trenutno je 38:28.

13. minut: Trojka Nanelija za najveću prednost Partizana! Crno-beli vode 33:26! Zatim i kontra, Vukčević ostaje sam ispod koša i crno-beli odlaze na plus devet - 35:26!

12. minut: Naneli pogađa za 30:26 i Mega pokušava da prekine seriju Partizana od 5:1 tajm-autom.

11. minut: Doužer pogađa za tri i crno-beli ponovo vode na startu druge četvrtine. U narednom napadu jedno slobodno bacanje pogodio je Plavšić i smanjio na 28:26.

10. minut: Jelavić je pogodio trojku za izjednačenje (22:22), ali je Đurišić napravio drugi faul i poslao Nanelija na liniju penala, a ovaj je pogodio jedno za 23:22. Topić je pogodio trojku za 23:25, da bi Doužer uzvratio dvojkom za 25:25. Ovim rezultatom se otišlo na prvi odmor. U timu Partizana po šest poena imaju Ledej, Trifunović i Kaminski, dok su kod Mege bolji od ostalih Jelavić sa osam i Đurišić sa sedam poena.

9. minut: Đurišić igra sjajno i postiže svoj sedmi poen za 20:19, ali Kaminski u sledećem napadu vraća Partizan na plus tri (22:19).

8. minut: Odličan potez Kaminskog i Partizan vodi 18:15. Jelavić uzvraća iz reketa te smanjuje na 18:17. U sledećem napadu Tristan Vukčević daje poene posle skoka u napadu i vraća crno-bele na plus tri (20:17).

7. minut: Zek Ledej na maestralan način zaustavlja Đurišića rampom, a zatim je i fauliran, te je dobio priliku da sa linije penala vrati prednost Partizanu. To je iskoristio, pa crno-beli opet vode, sada 14:12. Mega je promašila svoj napad, a zatim je fauliran i Kaminski koji je pogodio oba bacanja i doneo crno-belima plus četiri (16:12). Ipak, Đurišić vraća udarac pogođenom trojkom za 16:15.

6. minut: Ledej pogađa dva slobodna bacanja i Partizan ponovo vodi, ovog puta 12:10. Nikola Đurišić uzvraća i vraća rezultatski egal svojim poenima (12:12).

5. minut: Još jedna trojka Trifunovića za 10:8, ali Iljasoglu probija odbranu i vraća rezultatski egal, trenutno je 10:10.

4. minut: Nikola Topić pogađa trojku i Mega ide na plus četiri. Trenutno je 4:8. Uzvraća Uroš Trifunović i vraća Partizan na minus jedan (7:8).

3. minut: Zek Ledej pogađa za Partizan i smanjuje na 2:3. Posle faula Koprivice Iljasoglu pogađa dva slobodna bacanja i vraća Megu na plus tri (2:5). Ubrzo uzvraća Panter i svojim prvim poenima smanjuje na 4:5.

2. minut: Iljasoglu pogađa trojku na isteku drugog minuta utakmice i Mega stiže do prvih poena, te vodi sa 3:0.

1. minut: Nervozan početak oba tima i bez pogodaka posle prvog minuta igre. Evo i koje petorke su počele meč:

- Neposredno uoči meča između Partizana i Mege pojavila se informacija da crno-beli neće biti kompletni. Poljak Mateuš Ponitka ostao je u Beogradu, a kako Mozzart sport saznaje, u pitanju je lakša povreda koja zahteva terapije i mirovanje.

Mateuš Ponitka

- Pobednik meča između Partizana i Mege u polufinalu će igrati protiv Igokee koja je u četvrtfinalu savladala Cedevita Olimpiju sa 75:65.

Uvod:

Košarkaši Partizana kreću u pohod ka prvom trofeju ove sezone. Četa Željka Obradovića stigla je u Podgoricu gde će pokušati da osvoji trofej u ABA Superkupu. Prvi protivnik aktuelnom šampionu ABA lige biće Mega, a srpski derbi na programu je u ponedeljak u 15 časova.

Partizan je veliki favorit, kako na ovom meču, tako i na čitavom turniru pošto Crvena zvezda neće nastupati u Podgorici. Željko Obradović izneo je svoja očekivanja pred utakmicu protiv Mege.

- Čeka nas mlada ekipa, napravili smo skauting i spremali se za prvu utakmicu, da ne razmišljamo previše, nadamo se, o narednim protivnicima. Pre svega, drago nam je da smo u Podgorici, koristim priliku da se zahvalim svim ljudima koji učestvuju u organizaciji ovog turnira. To je lepa ideja, vratio se Superkup posle nekoliko godina, ali kako god bilo radi se o prvim zvaničnim utakmicama - rekao je, između ostalog, Obradović.