ZVEZDA SILOVITA NA OTVARANJU EVROLIGE: Crveno-beli RAFALOM TROJKI razbili Asvel u prepunoj Areni!

evroliga

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Asvel na otvaranju Evrolige rezultatom 94:73 (29:18, 23:13, 17:24, 25:18).

Zvezdu su do pobede predvodili Šabaz Nejpir sa 21, Rokas Giedraitis sa 17, Marko Simonović sa 14 i Nemanja Nedović sa 12 poena.

Kod Asvela bolji od ostalih bio je Žofri Lovernj sa 18 poena i šest skokova, a pratili su ga Timoti Luvavu Kabaro, Nando De Kolo i Majk Skot sa po 13 poena

Zvezda je zaigrala sjajno od starta i rafalom trojki stekla dvocifrenu prednost već u prvoj četvrtini 29:18.

U istom ritmu nastavila je i drugoj četvrtini, postigla čak 12 trojki za poluvreme i sa +21 otišla na odmor 52:31.

U trećoj četvrtini Zvezda stiže do maksimalnih +25, a potom Asvel koristi opuštanje crveno-belih za -14 na kraju treće četvrtine 69:55.

U poslednjoj deonici Zvezda je održavala stečenu prednost i došla do ubedljive pobede.

Najefikasniji u srpskom timu bili su Nejpir sa 21 i Gedraitis sa 17 poena. Pratio ih je Simonović sa 14 poena.

Inače, meč je odigran u prepunoj Areni pred 18 hiljada gledalaca!

U narednom kolu Zvezda gostuje Žalgirisu, dok će Asvel ugostiti drugog srpskog predstavnika Partizan.

1 / 57 Foto: Petar Aleksić

Četvrta četvrtina:

Kraj utakmice.

39. minut - Mitrović pogađa nakon sjajnog rolinga 90:72

38. minut - Opet mini serija Asvela 86:72

37. minut - Pogađa i Hanga njegovi prvi poeni na meču 86:67

Crvena Zvezda, Asvel, Crvena Zvezda- Asvel

36. minut - Sjajna akcija i poeni Gedraitisa 84:66

35. minut - Mitrović siguran sa penala 79:63, pa potom trojka Dalibora Ilića 82:63

33. minut - Ne daju se Francuzi vraćaju se na +14, ali Šabaz Nejpir nova trojka 77:60

31. minut - Gedraitis polovićan sa penala 70:55, potom Simonović pogađa 72:55. Potom pogađa i Nedović, Zvezda je brzo vratila veliku prednost 74:55

Treća četvrtina:

30. minut - Kraj treće četvrtine +14 za Zvezdu 69:55

28. minut - Nedović trojkom prekida neprijatnu seriju gostiju 67:50

27. minut - Nova serija Asvela 64:50

26. minut - Nedović sjajno seče loptu i pogađa u kontri 64:43

25. minut - Mini serija Asvela 62:43, Ivanović traži tajm-aut

23. minut - Zakucavanje Simonovića, pa trojka Gedraitisa, egzibicija crveno-belih 62:37

22. minut - Nejpir nastavlja gde je stao, nova trojka 57:37

21. minut - Lovernj trojkom otvara nastavak igre 52:34

Crvena Zvezda- Asvel, Crvena Zvezda, Asvel

Rezime prvog poluvremena - Crvena zvezda je uništila Asvel brzom igrom i fantastičnim šutem. Podatak da su domaći pogodili 12 trojki, to dovoljno govori...

Nejpir i Gedraitis su sjajni, ubacili su ukupno 27 poena. Litvanac ima jedan poen više. Prati ih Simonović sa 10 poena. Mnogo razloga za zadovoljstvo imaju navijači Zvezde.

Druga četvrtina:

20. minut - Raspucana Zvezda, nova trojka, broj 12! Šabaz Nejpir, 52:31 na poluvremenu

19. minut - De Kolo pogađa dva od tri bacanja 46:29, a onda nova trojka sjajnog Gedraitisa 49:29

17. minut - Rokas Gedraitis fanatastično šutira nova trojka 46:27

16. minut - Trojka Gedraitisa za +15, 42:27

15. minut - Sjajna finta i poeni Nejpira, vraća Lovernj 39:27

14. minut - Nedović pogađa posle prodora uz faul 37:22

13. minut - Teodosić postiže svoje prve poene na meču. I to trojku 34:20

13. minut - Nando de Kolo prekida seriju promašaja 31:20. Ivanović traži tajm-aut.

12. minut - Još uvek bez u drugoj četvrtini, Zvezda igra dobru odbranu, ali promašuju u napadu

Prva četvrtina:

10. minut - Završena je prva četvrtina +11 za Zvezdu 29:18

9. minut - Adam Hanga za sedmu trojku Zvezde iz devet pokušaja, 29:16

8. minut - Simonović poentira nakon odličnog prodora 26:14

7. minut - Majstorija Nejpira za 24:14

6. minut - Lovernj najraspoloženiji kod gostiju, a potom Gedraitis za tri 22:12

5. minut - I Nejpir za tri 17:7! Tajm-aut Asvel.

4. minut - Neverovatno Zvezda ima 4/4 za tri na startu. Nova trojka Simonovića, pa Gedraitis za dva 14:6

3. minut - I Nejpir pogađa za tri 9:4, Zvezda šutersi raspoložena na početku utakmice

2. minut - Opet Lovernj, pa trojka Simonovića 6:4

1. minut - Lovernj postiže prve poene na meču, Lazić uzvraća trojkom 3:2

1. minut - Utakmica je počela

- Utakmici prisustvuje 18 hiljada ljudi u Areni

- Zvezda kreću u petorci Nejpir, Lazić, Gedraitis, Simonović, Kuzmić

1 / 18 Foto: Petar Aleksić

BLOG UŽIVO:

- Novak Đoković prisustvuje utakmici, pozdravljen je ovacijama

- U dvorani je i Boriša Simanić

- Košarkaši Zvezde izašli su na zagrevanje.

1 / 17 Foto: Petar Aleksić

.- Atmosfera u Areni uoči meča

00:12

Atmosfera u Areni uoči meča

- Lažna uzbuna u " Areni"! Šabaz Nejpir ipak je u timu! Testiranje semafora zbunilo je sve u dvorani. Međutim, van tima je, ipak, Jago uz Bjelicu i Bolombija.

- Zvezda igra protiv Asvela i tradicije

- Nažalost u sastavu Zvezde neće biti sjajni Amerikanac Šabaz Nejpir najveće pojačanje u prelaznom roku, barem tako stoji na zvaničnom semaforu u "Štark areni"

Šabaz Nejpir, KK Crvena zvezda, Zvezda, Crvena zvezda

Nejpir ima problema sa povredom na startu sezone. Propustio je gostovanje u Laktašima i duel sa Igokeom, a prethodno nije bio sa timom ni na pripremnom turniru u Nikoziji.

Crveno-beli na poziciji plejmejkera trenutno mogu da računaju na Miloša Teodosića i Jaga dos Santosa.

Dejan Davidovac

- U tim se vratio Dejan Davidovac, koji je nedavno sa Srbijom osvojio srebrnu medalju na Mundobasketu u Manili.

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Asvel u na otvaranju nove sezone Evrolige.

Zvezda je kompletno renovirala tim u prelaznom roku, ima velike ambicije i po mnogim mišljenjima ima najjači tim u istoriji,a li to treba potvrditi na parketu.

Crveno-beli su dobro otvorili sezonu, ubedljivom pobedom na nezgodnom gostovanju u Laktašima.

Duško Ivanović

Trener crveno- belih Duško Ivanović izuzezno je oprezan oprezan je pred ovaj meč.

"Idemo meč po meč. Napravili smo skup dobrih igrača koji tek treba da budu dobri. Naša očekivanja su najveća. Ali, za nas je ovo najopasnija i najteža utakmica, jer je prva. Igrači jedva čekaju da počne. Sve to treba da se uskladi, da ne izgorimo. Nadam se da smo dovoljno iskusni da možemo da odigramo na 40 minuta", rekao je Ivanović i dodao

"Ja mislim da nije bilo sakrivanja na pripremnom meču. Ali niti smo mi, niti oni bili kompletni. Njima nisu igrali dva igrača De Kolo i Lovernj i videli smo da se sve vrti oko njih. Sa njim i bez njih to su dve potpuno nove ekipe".

Nije želeo mnogo da govori o povređenim igračima, pa ni o Nemanji Bjelici.

"Videćemo sutra. Sutra nam je veoma važna utakmica".