PRVI BOD TSC U EVROPI! Ludnica u Bačkoj Topoli: Pantović iščupao remi protiv Olimpijakosa u 90. minutu

LIGA EVROPE

Fudbaleri TSC i Olimpijakosa odigrali su 2:2 u meču drugog kola Lige Evrope.

Strelci za gostujući tim bili su Masuras u 17. i Podense u 57. minutu, dok su pogotke za tim iz Bačke Topole postigli Đakovac u 63. i Pantović u 90. minutu.

Olimpijakos je od samog starta meča napadao, dok se domaćin sasvim solidno brano - sve do 17. minuta kada su ih gosti kaznili preko Masurasa koji je glavom zatresao mrežu TSC. U nastavku je tim iz Bačke Topole zaigrao daleko agresivnije, pa je golman Paskalakis imao pune ruke posla.

Podense u 57. minutu duplira vođstvo gostiju, što je izabranike Žarka Lazetića dodatno motivisalo da napadnu gol Olimpijakosa, šanse su se ređale, a iz jedne takve u 63. minutu Đakovac smanjuje zaostatak.

Samo pet minuta kasnije grčki tim ostaje na terenu sa igračem manje jer je pocrveneo Ntoi posle rušenja Jovanovića, a pravi spektakl usledio je u samom finišu meča kada je TSC preko Pantovića stigao do izjednačenja u 90. minutu susreta.

U sledećem kolu 26. oktobra TSC će dočekati Frajburg, a Olimpijakos će u Atini igrati protiv Vest Hema.

TSC, Olimpijakos

TSC - OLIMPIJAKOS 2:2

2. POLUVREME

90. minut - IZJEDNAČENJE! Miloš Pantović postiže pogodak za 2:2

81. minut - Olimpijakos sve više napada sa igračem manje, Jovetić je bio u prilici, ali je izblokiran

79. minut - Dvostruka izmena kod TSC: Stanić uzmesto Pantovića, Antonić umesto Vulića

74. minut - Petrović je bio u šansi, lopta je završila tik pored stative

71. minut - CRVENI KARTON ZA NTOIA! Ntoi je kao srušio Jovanovića koji je hitao ka golu gostiju, a sudija nije mnogo razmišljao - odmah mu je pokazao crveni karton

68. minut - Nastavlja TSC da pritiska Olimpijakos: Rakonjac je iz slobodnog udarca naciljao gol gostiju, ali je golman Paskalakis oprezan

63. minut - GOL! TSC smanjio zaostatak! Đakovac postiže pogodak. Odmah posle izmene kod gostiju, brza akcija TSC-a, Jovanović je proigrao Đakovca, koji je savladao golmana gostiju

60. minut - Dupla izmena u Olimpijakosu: Jovetić je na terenu umesto strelca drugog gola Podsensea, dok je Solbaken ušao umesto strelca prvog Masurasa

59. minut - TSC žestoko uzvraća, opasno je pred golom gostiju. Marko Rakonjac je šutirao, ali je golman Olimpijakosa uhvatio loptu u letu

57. minut - GOL! Grčki tim DUPLIRAO VOĐSTVO - strelac je Podense

47. minut - Drugo poluvreme tek to je počelo, a medicinske ekipe su na terenu - Radin je neoprezno "uleteo" Kamari u noge i povredio obojicu

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

TSC

1. POLUVREME

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena!

45. minut - Igraće se još jedan minut u prvom poluvremenu

43. minut - Opet se igra prebacila ispred gola domaćina

38. minut - Posle primljenog gola snage na terenu su sada potpuno izjednačene

32. minut - KAKVA ŠANSA ZA TSC! Marko Rakonjac je imao sjajnu priliku za izjednačenje - šutirao je snažno, ali iznad prečke

28. minut - Domaćin posle primljenog gola zaigrao daleko agresivnije - TSC opasno preti grčkom timu. Rakonjac je odbio nalet Recosa, šutirao, lopta je stigla do Jovanovića, koji je bio u ofsajdu

25. minut - Sada je TSC imao lepu šansu - Stanić je centirao, ali je Stojić bio u ofsajdu iako je dobro zahvatio loptu

20. minut - Olimpijakos posle prvog gola sve više preti - Podense je šutirao, golman domaćih Ilić je dobro reagova i izbacio loptu van terena. Usledio je korner koji gosti nisu realizovali kako su osmislili. Odbrana TSC je poslala loptu daleko od gola...

17. minut - GOL! Gosti vode u Bačkoj Topoli: Masuras je glavom zatresao mrežu domaćina

10. minut - Opasna situacija pred golom TSC - Fortunis je uputio jak šut ka golu domaćina, ali se Čalušić našao na pravom mestu, te se lopta odbila od njega i sprečio verovatno čist gol

2. minut - Igra se za sada odvija ispred gola domaćina, gosti napadaju sa svih strana, TSC se dobro brani

18.45 - Meč je počeo!

navijači olimpijakosa
navijači olimpijakosafoto: Starsport©

SASTAVI

TSC: Ilić - Cvetković, Čalušić, Antonić, Petrović - Radin, Stojić, Đakovac, Stanić - Jovanović, Rakonjac

Olimpijakos: Paskalakis - Rodinei, Recos, Ntoi, Kuini - Heze, Kamara - Masuras, Fortunis, Podense - El Kabi

UOČI MEČA

Trener fudbalera TSC-a Žarko Lazetić izjavio je da je Olimpijakos ekipa sa "puno kvaliteta", ali i dodao da se njegova ekipa dobro spremila za ova duel.

"Oni imaju 47 titula, i ako gledamo istoriju i tradiciju onda mi i ne treba da izlazimo na teren. Ali fudbal se igra 11 na 11. Olimpijakos je favorit. Opasni su sa loptom i u organizaciji napada. Navikli su da igraju protiv niske zone i uvek imaju 60, 70 odsto posed lopte. Imaju puno šuteva, igrača između linija koji stvaraju višak. Naš cilj je da ih odaljimo od gola", poručio je Lazetić.