PARTIZAN U POSLEDNJOJ SEKUNDI PAO U VITORIJI: Crno-beli posle TRILER završnice izgubili od Baskonije na debiju Duška Ivanovića

EVROLIGA

Košarkaši Partizana poraženi su od Baskonije na gostovanju u utakmici 6. kola Evrolige rezultatom 84:83.

Najefikasniji kod Partizana bili su Džejms Naneli sa 16, Tristan Vukčević sa 13 i Zek Ledej i Ognjen Jaramaz sa po 11 poena.

Baskoniju su do pobede predvodili Čima Moneke sa 16, Markus Hauard i Tadas Sedekerskis sa po 14 i Vanja Marinković sa 12 poen

Prva četrvtina bila je vrlo izjednačena. Domaćin je uglavnom bio u blagom vođstvu, ali je Partizan svaki put stizao prednost za potpuni egal posle prvih 10 minuta, 23:23

Partizan je odlično počeo drugu četvrtinu, poveo 23:29, najviše zahvaljujući sjajnom Simonu Vukčeviću ali onda potpuni pad i serija Baskonije 15:0 za 38: 29.

Na poluvreme Baskonija odlazi sa +6 48:42

U trećoj četvrtini potpuni preokret.

Partizan je odličnom odbranom i sjajnom serijom 16:2 opotpuno preokrenuo rezultat i pred poslednjih 10 minuta imao + 3 pred polsednju deonicu 63:66

Tokom čitave četvrte četvrtine vođena je izjednačena borba i u poslednja dva minuta Partizan je ušao sa poenom zaostatka 77:78.

Na 13 sekundi do kraja posle poena Nanelija Partizan je imao poen prednosti, a Baskonija poslednji napad. Baskonija je promašila šut za tri poena, ali je Moneke izborio ofanzivni skok, fauliran je od Jaramaza i 1,1 sekundu do kraja imao dva slobodna bacanja.

Moneke je oba puta bio precizan i doneo prednost Baskoniji. Partizan je imao poslednji napad, ali nije uspeo da uputi šut ka košu i Baskonija je stigla do pobede.

U narednom kolu, Partizan će dočekati Fenerbahče, dok će Baskonija gostovati Olimpijakosu.

Partizan

Četvrta četvrtina:

40. minut- Moneke nakon skoka poentira 82:80. Naneli pogađa uz faul, siguran sa penala 82:83. Faul nad Monekeom koji ima bacanja za pobedu u poslednjoj sekundi, pogađa oba 84:83

39. minut - Mekintajer krade loptu Anđušiću i pogađa iz kontre, ali potom trojka Jaramaza 80:80

38. minut - Sederskis siguran za penala za novo vođstvo Baskonije 78:77

37. minut - Vanja Marinković pogađa za tri 76:77

36. minut - Hauard ulazi u seriju, nova trojka 73:75. Nakon tajm-auta sjajan prodor Jaramaza i pogodak 73:77

35. minut - Ledej za dva, pa Hauard za tri 70:74

34. minut - Hauard pogađa za Baskoniju 67:72

33. minut - Trifunović nakon asistencije Doužera pogađa 65:72

31, minut - Vukčevič postiže važne poene 63:68

Treća četvrtina:

30. minut - Vanja Marinković pogađa tri penala, pa Moneke iz prodora 63:66 za kraj treće četvrtine.

29. minut - Naneli pogađa za tri, maksimalnih +8 za Partizan 58:66

28. minut - Opet Jaramaz pogađa iz reketa 58:63

27. minut - Sederskis prekida seriju Partizana, pogađa uz faul 58:61

26. minut - Jaramaz pogađa sjajna serija Partizana 55:61

25. minut - Ledej pogađa za vođstvo Partizana,a onda i Anđušić za tri 55:59

24. minut - Ledej krade loptu Haurdu, Partizan na -1, 55:54. Ivanović traži tajm -aut.

23. minut - Naneli pogađa za tri 53:50

22. minut - Kocar pogađa uz faul, 51:42, ali potom Anđušić uzvraća istomm merom 51:45

Na poluvreme Baskonija odlazi sa +6 48:42.

Druga četvrtina:

20. minut - Naneli siguran sa penala , a potom i Smailagić za 46:42 Miler Mekintajer siguran sa penala za 48:42 na poluvremenu.

19. minut - Lep roling Ledeja, 43:38, ali onda Marinković pogađa za tri 46:38

18. minut - Kaminski je pogodio iz reketa, potom Moneke fauliran za tri, pogodio je samo jedno 41:34

17. minut - Lepa akcija domaćina i zakucavanje Monekea 40:32

16. minut - Ledej trojkom prekida serija Baskonije od 15:0, 38:32

15. minut - Nova trojka, Moneke ovaj put 36:29

14. minut - Sad se Baskonija vraća serijom, 28:29. a Vanja Marinković trojkom donosi preokret 31:29. Obradović nakon serije domaćina od 10:0 , prinuđen da zatraži tajm-aut 33:29

12. minut- Nova trojka sjajnog Tristana Vukčevića 23:29

11. minut - Vukčević fauliran na šutu tri, bez greške, 23:26

Prva četvrtina:

10. minut - Smailagić pogađa uz faul 23:23, ovi rezultatom završena je prva četvrtina.

9. minut - Partizan se brzo vrača, Vukčević pogađa 21:20

7. minut - Mini serija domaćina 21:16

6. minut - Partizan raspoložen za tri Vukčević i Trifunović su pogodili 17:16

5. minut- Rajeste pogađa za tri, a potom Sederskis siguran sa penala 15:10

3. minut - Lepa akcija Partizana i poeni Kaminskog 8:5, a potom trojka Naneli za izjednačenje 8:8

2. minut - Ponovo Kostelo ovaj put nakon prodora uz faul 6:3

1. minut - Kostelo trojkom otvara meč, potom Anđušić pogađa uz faul, 3:3

1. minut - Utakmica je počela

- Duško Ivanović je dočekann ovacijama.

.- Pre početka utakmice održana je mala svečanost.Pušten je film o legendarnom argentinskom košarkašu Luisu Skoli koji je svojevremeno nosio dres Baskonije.

Košarkaši Partizana gostuju Baskoniji u Vitoriji u utakmici 6. kola Evrolige.

Partizan ovaj meč dočekuje u dobrom raspoloženju nakon dve pobede nad Crvenom zvezdom u Evroligi i ABA ligi i sa skorom 2-3 u elitnom takmičenju.

Ipak trener crno-belih Željko Obradović oprezan je pred ovaj meč.

"Ono što za nas važi posle dve odigrane utakmice protiv našeg velikog protivnika Crvene zvezde je da idemo maksimalno motivisani, da vidimo u kakvom su oni stanju. Biće mnogo motivisani sa novim trenerom posle serije loših rezultata u poslednje vreme. Svaka utakmica u Evroligi je važna, probaćemo da nastavimo sa dobrim igrama", naveo je.

Željko Obradović

On je rekao da španska ekipa ima određenih problema sa povređenim igračima i da se očekuje reakcija te ekipe posle promene trenera, koji odlično poznaje igru Partizana jer je donedavno predvodio Zvezdu.

"Pričao sam sa igračima, moramo da nađemo energiju i motivaciju. Brzo se zaboravlja sve i kad se pobeđuje i kad se gubi. Okrećemo se novom protivniku, Panter i Ponitka neće biti sa nama, biće ista ekipa kao u poslednjoj utakmici protiv Crvene zvezde", naveo je trener Partizana.

"Koncentrišemo se na ovo što je sada, imaju neke nove igrače, neke su zadržali, znamo na koji način igraju. Novi trener uvek proba da donese nešto novo, videćemo kako će izgledati, ali je mnogo važno kako ćemo mi izgledati", dodao je Obradović.

Duško Ivanović

Sa druge strane Baskonija je u velikoj krizi, što je rezultiralo smenom trenera,a na klupu je seo dojučerašnji trener Crvene zvezde Duško Ivanović koji će debitovati na ovom meču što daje posebnu zanimljivost predstojećem duelu.

"Svi igrači su motivisani. To je put koji moramo da pratimo, da budemo strpljivi i da verujemo u sebe. Igrači to razumeju i nadam se da sutra mogu da odigraju dobru utakmicu - kazao je iskusni stručnjak i potom dodao:

- Da bismo pobedili moraćemo da odigramo dobru odbranu protiv jednog od timova sa najboljim ofanzivnim talentom u Evropi. Moraćemo to da radimo jako dobro i da budemo strpljivi u napadu - dodaje Duško.

Ivanović je lepim rečima govorio o večerašnjem rivalu.

- Vrlo dobro se međusobno poznajemo. To je tim sa dosta talenta i koji igra intenzivnu odbranu. Težak rival, to je tim koji je prošle godine morao da bude na Fajnal foru - podsetio se Ivanović.

Baskonija nakon pet utakmica ima skor 1-4.

Utakmica se igra u Vitoriji sa početkom u 20.30 časova.