EPSKA POBEDA PARTIZANA! Ataman pao u paklu Arene - Panatinaikos vodio 10 razlike u 33. minutu, a onda se DESILO ČUDO!

evroliga

Košarkaši Partizana pobedili su Panatinaikos sa 92:87 (78:78) posle produžetka u meču 11. kola Evrolige!

Meč je rešen posle velike drame i dodatnih pet minuta! A, čovek odluke bio je Kevin Panter.

Prvo je poenima u finišu meča vratio Partizan, a zatim i u produžetku ubacio neke od ključnih poena. Uz podršku neverovatno Doužera koji je odirao najbolji meč od kako je došao u Partizan. Naravno, uz njih je Ledej odigrao najbolje meč u sezoni i ubacio čak 23 poena!

Partizan, Panatinaikos

Inače, ceo meč bio je izuzeno uzbudljiv i pun preokreta.

Slabo je Partizan izgledao do 17. minuta! Odbrana gotovo da nije postajala, pa su izuzetno lako gosti dolazili do poena. Napad crno-belih je izgledao sasvim korektno, ali je nedostajala ta agresivnost.

1 / 23 Foto: Nenad Kostić

A, onda je došla u finišu prvog dela igre. Tada su crno-beli stegli defanzivu u serijom 11:0 potpuno okrenuli rezultat u svoju korist. Na poluvreme su otišli sa plus jedan - 39:38. Ledej je blistao, ali na drugoj strani su dosta problema zadavali visoki igraci Balcerovski i Lesor.

U drugom poluvreme videli smo veliku borbu! Odbrane su uzele reč, očigledno je Obradović podviknuo, pa su crno-beli delovali daleko ozbiljnije u defanzivi. Naravno, to je uzrokovalo i malo slabiji napad. Vodio je srpski klub i šest poena razlike, ali ne zadugo...

Dobar finiš treće četvrtine vratio je Panatinaikos potpuno u igru, čak im je obezbedio jedan poen prednosti na kraju ovog dela igre. Na ulasku u poslednjih deset minuta raspala se igra crno-belih! Bio je to pravi košmar za više od 20.000 navijača, jer Panteru i drugovima ništa nije polazilo za rukom, pa je Panatinaikos došao čak i do 10 poena viška u 33. minutu.

Ali onda je usledio čudesan finiš Partizana i potpuni povratak u meč (Panter vezao sedam ključni poena), a zatim i velika pobeda. Jedan tajm-aut Obradovića promenio je mnogo toga na parketu... Kao da je drugi tim Partizana izašao na parket!

U redovima pobednika Ledej je ubacio 23 poena, pratio ga je Doužer sa 16, Panter sa 13 i Kaboklo sa 12 poena.

Na drugoj strani, Nan je postigio 19, a Lesor 16 poena.

Evo kako je izgledao tok meča u Areni:

Kraj meča - 92:87! Panter bacanjima rešava i definitivno meč.

45. minut - 90:85 - Ledej!

45. minut - 88:85, Šta radi Partizan?! Brzaju u napadu i rešavaju ih posle 10-tak sekundi... Slukas to, srećom, ne koristi, jer promašuje jedno bacanje.

45. minut - 88:84, Prvo Nan pogađa trojku, a zatim i Lesor polovičan sa penala.

44. minut - 88:80! Anđušić! Skok u napadu i poeni za crno-bele. Veliko vođstvo!

44. minut - 86:80! Panter! Gori Arena! Fantastična energija igrača Partizana i veliko vođstvo na 120 sekundi do kraja.

43. minut - 84:80, Posle fantastične odbrane, Partizan dolazi do plus četiri. Doužer sjajan, dolazi do 16 poena.

42. minut - 82:80, Dva poena Doužera i to preko Lesora. Problem - četiri lične ima Ledej.

42. minut - 80:80, Mitoglu koristi nesporazum u odbrani Partizana i postiže lake poene pod košem.

41. minut - 80:78, Kaboklo zakucava! Odličan početak dodatnih minuta za crno-bele.

Produžetak! Partizan je imao poslednji napad, ali je Panter izgubio loptu dve sekunde pre kraja pri pokušaju da dođe do pozicije za šut.

40. minut - 78:78, Nan promašuje zicer, a Panter pogađa! Drama! Do kraja 30 sekundi.

39. minut - 76:78, Panter! Čudesna trojka preko ruke! Crno-beli su potpuno u meču... Do kraja 70 sekundi.

38. minut - 73:78, Panter dolazi do svog četvrtog poena večeras.

37. minut - 71:78, Doužer iz driblinga, preko ruke, pogađa za tri poena! Eksplodirala je Arena, ali Grent uzvraća na isto tako lud način!

37. minut - 68:75, Mitoglu pogađa dva penala posle faula Ledeja. Do kraja 2:45.

37. minut - 68:73, Kaboklo! Vezuje četiri poena i crno-beli se potpuno vraćaju u meč.

36. minut - 66:73, Pogađaju crno-beli tri vezana bacanja i dolaze na sedam poena minusa.

Lesor dobija tehničku grešku zbog simuliranja

35. minut - 63:73, Loše, loše... Napad je ponovo veliki problem! Sada čak i ofanzivnim skokom PAO muči Partizan.

34. minut - 61:67, Nan precizan za tri poena. Šteta! U momentu kada su domaći bili u naletu. Uzvratio je Ledej pogotkom za dva.

33. minut - 59:64, Konačno! Doužer pogađa trojku, a zatim i Kaboklo zakucava u kontranapadu!

33. minut - 54:64, Ništa se ne menja ni posle tajm-auta. Mitoglu pogađa uz faul, ali promašaju dodatno bacanje! Nan potom iz kontre donosi "zelenima" plus deset. Raspala se igra Partizana.

32. minut - 54:60, Pogađa i Lesor. Obradović traži minut odmora.

Panter još uvek nije postigao nijedan poen. Kapiten crno-belih ima šut 0/5

31. minut - 54:58, Posle početničke greške Jaramaza, Grigonis donosi svom timu četiri poena prednosti.

30. minut - 54:56, Mitoglu pogađa sa zvukom sirene i donosi grčkom timu prednost pred početak poslednjeg kvratala.

29. minut 54:54, Ledej prvo promašuje dva penala, pa u sledećem napadu pogađa dva puta sa linije za jedan poen. Na drugoj strani Nan postiže nove poene.

29. minut - 52:52, Ledej je fantastičan večeras! Drži Partizan u igri, ali Nan pravi dosta problema u ovim momentima odbrani crno-belih.

28. minut - 50:50, Naneli pogađa i prekida seriju rivala, ali brzo gosti vraćaju u potpuni egal.

26. minut - 48:47, Lesor zakucava uz faul! Brzo se gosti potpuno vraćaju u meč. Lesor je ubacio 11 poena za "zelene".

25. minut - 48:44, Grent pogađa za dva, ali generalno odlična odbrana Partizana u nastavku. Napad je korektan, ali je izuzetno važno da su Obradovićevi izabrani podigli agresivnost.

24. minut - 48:42, Nesportska lična za Grenta! Crno-beli to koriste i sa jednim od dva pogođena bacanja, a zatim i poenima Ledeja dolaze do najveće prednosti.

23. minut - 45:42, Smailagić sa jedne, a Lesor sa druge strane. Francuz je doduše imao dva dobra napada u kojima je ubacio četiri poena.

21. minut - 43:38, Kakav početak drugog poluvremena! Četiri poena crno-belih uz ogromnu energiju u odbrani.

Poluvreme - 39:38, Lesor zakucavanjem prekida seriju crno-belih i ujedno stavlja tačku na prvo poluvreme. Velika borba u Areni. Partizan se vratio iz minusa od osam poena, sjajno serijom u finišu prvog poluvremena.

Partizan, Panatenaikos

20. minut - 39:36, Smailagić brutalno zakucavanje! Serija Partizana 11:0.

19. minut - 37:36, Ledej igra fantastičan meč! Već je na 12 poena. Uz to i tehnička za klupu Panatinaikosa.

18. minut - 34:36, Smailagić! Fantastičan povratak Partizana. Ataman mora da traži minut odmora.

17. minut 32:36, Ludilo u Areni! Ledej pogađa za 3+1! Ovo se izuzetno retko viđa, trojka uz faul sjajnog krila crno-belih.

17. minut - 28:36, Malo bolji napad crno-belih, ali Balcerovski im pravi velike probleme pod košem. Već je na sedam poena.

16. minut - 26:34, Prvi poeni Nanelija, ali na drugoj strani Grent lako pogađa.

15. minut - 24:32, Bez ikakve potrebe, Kaminski konstatno protestvuje kod sudija i dobija tehničku zbog toga. Minut odmora traži Obradović.

15. minut - 24:31, Posle tajm-auta Balcerovski pogađa uz faul Kaminskog. Sve ostaje što smo već napisali - odbrana je problem.

13. minut - 24:28, Nije ovo Partizan kakav Obradović želi da gleda. Odbrana je slaba, a napad nije dovoljno tečan.

12. minut - 22:26, Dva bacanja pogađa Vukčević, posle nesportske Mitoglua, ali potom Avramović promašuje dve vezane trojke. Nan na drugoj strani pogađa za dva.

11. minut - 20:24, Grigonis pogađa za tri. Potpuno otvoren šut, loša odbrana domaćeg tima.

Kraj prve četvrtine - 20:21. Kaboklo je postigao poene uz faul (promašuje bacanje) i time su crno-beli došli do "minus jedan" na kraju prvog kvartala.

8. minuta - 18:19, Avramović! Trojka Alekse za potpuni delirujum!

7. minut - 15:19, Kaboklo! Odličan njegov "ulazak" u meč. Zakucavanje koje diže Arenu na noge.

6. minut - 13:17, Panter i Avramović su po prvi put na parketu. Videćemo da li će sa njima Partizan delovati malo bolje. Kaminski je na pet poena, nakon dva ubačena "penala".

5. minut - 11:15, Ledej je već na šest poena, ali odbrana crno-belih je izuzetno "tanka" za sada.

4. minut - 7:12, Tri bacanja gosti pogađaju i povećavaju prednost. Grent je bio siguran posle faula Smailagića na šutu za tri poena.

3. minut - 7:9, Igra se izuzetno brzo, Doužer mora agresivnije u odbrani. Slukas ga lako probija i postiže 2+1.

3. minut - 5:4, Lesor postiže svoje prve poene, a Ledej na drugoj strani vraća prednost crno-belima.

2. minut - 3:2, Kaminski već ne promašaju! Prvi poeni za crno-bele.

1. minut - 0:2, Doužer je prošio otvrenu šut za tri poena na početku. A, gosti ubacuju dva bacanja.

Počinje meč u Areni.

Košarkaši Partizana večeras od 20.45 u Areni nastavljaju takmičenje u ovogodišnjem izdanju Evrolige, a protivnik je Panatinaikos.

Izuzetno je emotivno bilo u Areni pred početak meča o tome čitajte više u ovim tekstovima:

Crno-beli dočekuju jednog od kandidata za najviši plasman u želji da se nakon poraza u Istanbulu od Efesa vrate na pobednički kolosek. Grčki tim se sa skorom 6-4 nalazi na četvrtom mestu tabele.

Nakon nešto slabijeg početka, Atinjani su podigli nivo igre i u seriji su od četiri uzastopne evroligaške pobede.

Taj turbulentni početak bio je i očekivan, jer su "zeleni" ove sezone doveli ogroman broj novih igrača i promenili kompletan tim od prošle sezone. Trener kluba iz OAKA arene Ergin Ataman je konačno posložio kockice i deluje da ekipa igra onako kako on želi.

Željko Obradović, Ergin Ataman

Kada je reč o crno-belima, oni imaju skor 4-6 i nalaze se na 13. poziciji, međutim, kada "parni valjak" igra kod kuće, to je potpuno drugačija ekipa u odnosu na gostovanja. Podrška navijača ni ovog puta neće izostati, nema sumnje da će dupke puna Arena dočekati grčki klub, a ono što će biti i te kako zanimljivo jeste povratak Matijasa Lesora u Beograd. Bivši centar crno-belih sada nosi dres Panatinaikosa, a za godinu i po dana je svojom energijom osvojio srca svih navijača Partizana, pa će mu sigurno Grobari upriličiti lep doček.

Aleksa Avramović, Kevin Panter, Partizan

Ono što može da raduje Željka Obradovića i nešto na čemu navijači mogu da temelje samopouzdanje jeste povratak Kevina Pantera i Alekse Avramovića. Kapiten se vraća na teren nakon više od mesec dana, jer je poslednji meč odigrao u evroligaškom derbiju sa Crvenom zvezdom 26. oktobra, kada su se i pojavili problemi s kolenom i zadnjom ložom.

Takođe, na teren se vraća i Aleksa Avramović, za koga ne treba trošiti reči koliko je važan u rotaciji beogradskog kluba. I jedan i drugi su spremni i biće značajna pojačanja protiv tima koji je projektovan i sklapan da se bori za naslov prvaka Starog kontinenta.