PARTIZAN PONOVO SLAVIO U TRILERU NAKON PRODUŽETKA: Crno-beli posle NEVIĐENE DRAME slomili Monako u prepunoj Areni!

EVROLIGA

Košarkaši Partizana savladali su Monako posle produžetka u utakmici 12. kola Evrolige rezultatom 89:85

Gledali smo neverovatan meč.

Partizan je sjajno počeo i poveo 11:2, ali se Monako nakon tajm-auta eskpresno vratio u meč i poveo 12:13.

Do kraja poluvremena gosti su bili u blagoj prednosti, uz mnogo promašaja na obe strane.

Monako je dominirao u skoku, a problem za Partizan su tri lične greške Bruna Kabokla.

Treća deonica bila je izjednačena i bilo je 51:51 pred poslednju deonicu.

Tada se Partizan se odvojio i došao na 63:55 pet minuta pre kraja.

Međutim Monako se opet vratio i došlo se u egal završnicu.

Partizan je potom propustio šansu da još više uveća prednost i dozvolio Monaku da se vrati. Trojkom Džejmsa, Monako je na tri minuta pre kraja prišao na samo poen zaostatka (65:64).

Usledila su uzbudljiva poslednja dva minuta u koje su ekipe ušle izjednačene (66:66) i gde je Partizan propustio lepu priliku da reši pitanje pobednika posle 40 minuta.

Doužer je odigrao sjajnu odbranu na Džejmsu i omogućio Panteru da donese crno-belima četiri poena prednosti na 22 sekunde pre kraja (70:66).

Kada je delovalo da će Partizan prelomiti meč, Džejms je pogodio dve trojke, drugu na dve sekunde pre kraja, i tako svom timu doneo izjednačenje 72:72. Pokušao je Panter u preostalom vremenu da donese pobedu Partizanu, ali nije uspeo pa je meč otišao u produžetak.

Tu se ipak Partizan bolje snašao i zabeležio veliku pobedu nakon dramatične završnice koja se odužila zbog spornih situacija.

Partizan trenutno ima skor 6-6, dok je Monako na 7-5.

Najzaslužniji za pobedu Partizana bili su kapiten Kevin Panter sa 25 i Džejms Naneli sa 23 poena, Pi Džej Doužer je dodao 15, a Bruno Kaboklo 13 poena.

U timu Monaka najbolji je bio Donatas Motiejunas sa 23 poena, Majk Džejms je utakmicu završio sa 16 poena, dok su Alfa Dijalo i Džon Braun ubacili po deset poena.

1 / 58 Foto: Nenad Kostić

- KRAJ MEČA VELIKA POBEDA PARTIZANA!

Prvi produžetak:

45. minut - Doužer pravi faul u napadu. Obradović traži čelendž koji, Doužer polovičan sa penala 85:83. Smajlagić pogađa sa penala, a potom Motijunas 87:85. Naneli sa penala postavlja konačan rezultat 89:85

44. minut - Braun krade loptu 82:81, a onda i Lojd 82:83, Vraća Doužer 84:83

43. minut - Pogađa Kaboklo 82:78

42. minut - Ponovo Panter Ii Motijunas. Dominiraju obojica 80:78

41. minut - Motinujas pogađa vodi Monako 73:74, ali vraća Panter 75:74

KK Partizan, KK Monako, Partizan Monako

Četvrta četvrtina:

40. minut - Panter krade loptu Džejmsu i pogađa izn kontre 70:66. Džejms pogađa za tri 70:69. Naneli fauliran pa siguran sa penala 72:69. A onda Džejms nova trojka dve sekunde pre kraja za produžetak 72:72. Čudno je da Partizan nije pravio faul u ovoj situaciji.

39. minut - Kaboklo polovičan sa penala 67:66, Monako gubi loptu. Novi faul i ponovo bacanja za Kabokla. Ponovo polovičan 68:66

38. minut - Motijunas ponovo izjednačenje 66:66

37. minut - Panter siguran sa penala za Partizan, Lojd za Monako 65:61. Potom Džejms pogađa za tri 65:64

36. minut - Pogađa Braun na sistenciju Džejmsa, a onda i Dijalo u kontri 63:59. Tajm-aut Željko Obradović

35. minut - Panter siguran sa penala 63:55

34. minut - Sjajnu odbranu igra Partizan u poslednjoj četvrtini. Doužer pogađa nakon prodora 61:53

32. minut - Anđušić pogađa 55:53, a potom i Doužer za velikih + 5 u ovakvom meču. Nova trojka 58:53

31. minut - Sjajan poen Dožera nakon okreta 53:51

Treća četvrtina:

30. minut - Nije bilo promene do kraja treće četvrtine 51:51

28. minut - Hol za novo poravnanje, a onda trojka Ledeja 51:48. Okobo vraća za tri 51:51

27. minut - Naneli, 17 poen, 48:46

26. minut - Fantastični Naneli nova trojka 46:46

25 minut - Međutim odmah mini serija gostiju Montijunas vezuje 5 poena 43:46

Partizan, Monako

24. minut - Naneli pogađa trojku uz zvuk sirene, njegov već 12 poen, 39:41 Panter pogađa trojku uz faul iz jako teške pozicije, serija 7:0, 43:41

23. minut - Montejunas pogađa za tri 36:41

22. minut - Džejms sa jedne, Panter sa druge strane, 36:38

21. minut - Sjajna asistencija i zakucavanje Smajlagića 34:36

21. minut - Utakmica je nastavljena

1 / 40 Foto: Nenad Kostić

Partizan je sjajno počeo i poveo 11:2, ali se Monako nakon tajm-auta eskpresno vratio u meč i poveo 12:13. Do kraja poluvremena gosti su bili u blagoj prednosti, uz mnogo promašaja na obe strane. Monako je dominirao u skoku, a problem za Partizan su tri lične greške Bruna Kabokla.

Druga četvrtina:

20. minut - Završeno je prvo poluvreme 32:35

- Kaboklo dobija treću ličnu grešku , mora iz igre.

18. minut - Naneli pogađa iz okreta, a onda i trojku vraća Partizan 30:31

17. minut - Hol zakucava nakon promašaja Džejmsa 25:31

16. minut - Okobo pogađa sa poludistance, vode gosti 25:29

15. minut - Sjajni Kaboklo ponovo pogađa nakon ofanzivnog skoka 25:23

14. minut - Pogađa Kaboklo uz faul 23:23

13. minut - Dialo uz faul, potom Naneli sa poludistance, pa Okobo pogađa iz okreta 20:23

11. minut - Kemba Voker pogađa za tri, potom poeni Nanelija 18:16

Prva četvrtina:

10. minut - Završena je prva četvrtina 16:13

9. minut - Naneli konačno pogađa za Partizan 14:13

8. minut - Dijalo za tri, Monako se potpuno vratio 12:12

7. minut - Loši minuti Partizana, Matijunas pogađa za tri 11:7

5. minut - Braun pogađa nakon ofanzivnog skoka 11:4

4. minut - Panter ponovo sa poludistance, pa onda nakon kontre Kaboklo zakucava za erupciju u Areni 11:2. Saša Obradović traži tajm-aut.

3. minut - Kaboklo pogađa nakon ofanzivnog skoka, a potom i Panter za tri 7:2

2. minut - Dožer postiže prve poene na meču 2:0. Monako je već izašao iz bonusa što bi Partizan morao da iskoristi.

1. minut - Utakmica je počela.

Partizan

- Doček za Sašu Obradovića uz par zvižduka i uvreda manjeg dela navijača Partizana.

00:33

Doček za Sašu Obradovića

Partizan

- Predsednik Partizana Ostoja Mijailović najavio je nova pojačanja

Košarkaši Partizana dočekuju Monako u utakmici 12. kola Evrolige.

Partizan trenutno ima skor pet pobeda i šest poraza i još uvek nije među prvih deset, dok je Monako sa skorom 7-4 na deobi treće pozicije.

Željko Obradović

Trener crno-belih Željko Obradović izneo je svoje impresije pred ovaj meč.

"Tim koji je prošle godine bio na fajnal-foru, sasvim zasluženo. Igraju izvanrednu košarku. Imaju još bolji roster nego što su imali. To je podatak da budemo svesvni protiv koga igramo i da bi trebalo da igramo svih 40 minuta na visokom nivou, ako želimo da dobijemo utakmicu."

Partizan i dalje muče povrede.

"Imali smo dosta problema na utakmici u Železniku. Neće biti na meču sa Monakom Trifunović i Kaminski, ostali izgledaju bolje i verovatno će igrati"

Saša Obradović

Trener Monaka Saša Obradović očekuje jako težak meč u prepunoj " Areni"

"Imaćemo veoma napornu i tešku nedelju. Partizan ima prednost, jer igra pred svojim navijačima, koji će reagovati na svaku akciju. Ovo će biti energetski veoma zahtevna utakmica. Partizan je u odnosu na prošlu sezonu potpisao nove igrače, a sada može da računa i na Kevina Pantera, koji se oporavio od povrede. Pobede u finišu protiv Fenerbahčea i Panatinaikosa su im ulile mnogo samopouzdanja", rekao je Obradović, prenosi zvanični sajt kluba.

Utakmica se igra u "Beogradskoj Areni" sa početkom u 20. 30 časova.