TEŽAK PORAZ PARTIZANA U MADRIDU: Real prekinuo seriju crno-belih i pokazao zašto je lider Evrolige

16. kolo Evrolige

Košarkaši Partizana poraženi su u utakmici 16. kola Evrolige u Madridu od Reala rezultatom 91:75 (26:19, 22:17, 28:15, 15:24).

Real je upisao 15. pobedu, dok je Partizan posle niza od pet uzastopnih pobeda doživeo poraz, i to sedmi. Crno-beli su ostali na devet pobeda.

Musa je bio najefikasniji u domaćem timu sa 23 poena. Hezonja i Poarje su postigli po 14 poena.

U timu Partizana Kaboklo je postigao 18 poena, a Vukčević 12. Obradović je daleko pre kraja meča povukao Pantera, Ledeja i nosioce igre na klupu,

Real je već u finišu prve četvrtine počeo da pravi razliku. Od rezultata 12:12 domaćin je napravio seriju 10:2. Briljirao je Džanan Musa koji je postigao 11 od prvih 12 poena svog tima.

Već početkom druge četvrtine domaćin je stekao dvocifrenu prednost i praktično je nije ispuštao do kraja meča. Crno-beli su puno grešili u prvom delu i imali dvocifren broj izgubljenih lopti

Domaći tim je išao i do 27 poena viška, ali je Partizan u finišu uspeo da smanji i ublaži poraz.

Crno-beli mogu ipak da budu zadovoljni španskom turnejom, pošto su ostvarili jako bitnu pobedu na teškom gostovanju u Valensiji.

Partizan će u narednom kolu dočekati Virtus iz Bolonje, dok će Real gostovati Asvelu. Pre toga crno-beli gostuju Zadru u ABA ligi.

REAL - PARTIZAN 91:75 (26:19, 22:17, 28:15, 15:24)

4. ČETVRTINA

40. minut - Koprivica smanjuje na 91:73. Koprivica za kraj i konačnih 91:75.

39. minut - Hezonja u kontri poentira za dva - 91:68. Koprivica je precizan za dva pod faulom - 91:70. Pogodio je dodatno bacanje, njegovih sedam poena - 91:71.

38. minut - Hezonja iz velike udaljenosti pogađa trojku - 87:66. Koprivica zakucava za 87:68. Vukčević je dobio dve tehničke greške. Fernandez sa penala povećava na 89:68.

37. minut - Hezonja postiže svoj deveti poen - 84:64. Vukčević pogađa iz ekstra poseda - 84:66.

36. minut - Poarje ponovo precizan - 82:59. Vukčević pogađa trojku - 82:52.

35. minut - Ponjitka je poentirao, njegov četvrti poen - 80:59.

34. minut - Naneli smanjuje na 78:57. Poarje upisuje nova dva poena - 80:57.

33. minut - Jaramaz smanjuje na 78:55.

32. minut - Poarje zakucava za 78:53.

31. minut - Smailagić smanjuje na 76:53.

3. ČETVRTINA

30. minut - Naneli smanjuje na 76:51.

29. minut - Trojka Kozera za 74:47. Ledej smanjuje posle ofanzivnog skoka - 74:49. Poarje povećava na 76:49.

27. minut - Musa postiže svoj 20. poen - 69:44. Smailagić je pogodio trojku, njegovi prvi poeni na meču - 69:47. Poarje povećava na 71:47.

26. minut - Partizan je odavno izašao iz bonusa, Real nema nijedan faul u trećoj četvrtini. Kampaco je sa penala pogodio oba bacanja - 65:44. Ledej pravi nesportski faul na Kozeru. Pogodio je oba - 67:44.

25. minut - Ndiaj pogađa za tri poena - 62:44. Kaboklo je zaradio četvrtu ličnu grešku, problem za crno-bele jer je on najraspoloženiji. Kozer pogađa sa linije penala jedno od dva - 63:44.

24. minut - Naneli smanjuje preko Tavaresa za 57:44. Kampaco pogađa pored Ponjitke - 59:44.

23. minut - Musa povećava na 55:42. Partizan je propustio šansu da se spusti na jednocifreni zaostatak. Ndiaj pogađa pod faulom za dva - 57:42. Promašio je dodatno bacanje.

22. minut - Kaboklo vraća trojku, njegova treća i 15 poena ukupno - 51:39. Tavares popravlja promašaj Muse - 53:39. Kaboklo još jednom pogađa trojku, četvrta njegova i 18 poena - 53:42.

21. minut - Partizan je promašio prvi napad u drugom poluvremenu, a na suprotnoj strani je Kozer pogodio trojku - 51:36.

Real je pogodio sedam trojki, kao i 13 šuteva za dva. Domaćin je upisao 17 skokova, od toga pet u napadu, ima čak 13 asistencija.

Musa je postigao 16 poena, Hezonja sedam, a Kampaco šest.

Partizan ima skromniji šut i za dva i za tri, ima dva skoka više od toga pet u napadu, ali nije poentirao iz drugog pokušaja.

Partizan je izgubio čak 10 lopti, duplo više od domaćina, i to uglavnom u situacijama kada je hvatao promašaje Reala i pokušavao da organizuje kontru.

Kaboklo ima 12 poena, Vukčević sedam, Ledej pet, a Panter skromna četiri poena.

Partizan ima veliku podršku u Vizink areni u Madridu

Partizan, Real, grobari

2. ČETVRTINA

19. minut - Vukčević je fauliran pri šutu. Pogodio je oba bacanja - 48:36. Njegovih sedam poena.

18. minut - Hezonja pogađa za tri - 45:32. Obradović odmah zove tajm-aut. Vukčević smanjuje svojim petim poenom na 45:34. Rudi Fernandez pogađa novu trojku za Real - 48:34. Sedma trojka domaće ekipe.

17. minut - Naneli se upisuje u strelce - 42:30. Smailagić na drugi obruč u kontri pogađa za 42:32. Partizan je smanjio sa 17 razlike.

16. minut - Ponjitka postiže prvi koš - 40:28. Poarje povećava na 42:28.

15. minut - Kaboklo zakucava - 40:26.

14. minut - Vukčević pogađa svoju prvu trojku - 38:24. Hezonja pogađa za dva - 40:24.

13. minut - Ljulj u tranziciji pogađa trojku - 38:21.

12. minut - Musa ponovo precizan za dva pod faulom - 32:19. Ovog puta je sigurniji Musa - 33:19. Njegovih 16 poena. Panter smanjuje na 33:21, njegov četvrti poen. Poarje povećava na 35:21.

11. minut - Hezonja u kontri poentira za 28:19. Nova kontra Reala, Musa je pogodio pod faulom - 30:19. Tajm-aut za Obradovića posle samo minut igre u drugoj četvrtini. Promašio je Musa, ali je Real ponovo imao ofanzivni skok.

Vizink arena je pozdravila veterane Partizana koji su uoči ovog meča igrali sa veteranima Reala. Partizan je uveo praksu da pre mečeva u Evroligi igraju i veterani.

Za crno-bele su igrali: Toza Zorkić, Milenko Tepić, Predrag Šuput, Saša Pavlović, Uroš Tripković, Novica Veličković, Vladimir Petrović, Branko Sinđelić, Ratko Varda i Luka Bogdanović.

Trenerski tandem činili su Miško Marić i Goran Ristanović.

1. ČETVRTINA

10. minut - Tavares je precizan za 26:17. Panter pogađa prve poene na meču - 26:19. Tavares je fauliran u prodoru, promašio je prvo, promašio i drugo bacanje.

9. minut - Tavares postiže prve poene za prvo dvocifreno vođstvo domaćina - 24:14. Kaboklo drugom trojkom smanjuje na 24:17.

8. minut - Ledej prekida nalet domaćina - 19:14. Kampaco pogađa novu trojku - 22:14. Serija Reala 10:2.

7. minut - Ndiaje posle ofanzivnog skoka za 16:12. Kampaco sam za tri pogađa - 19:12.

6. minut - Kaboklo na skoku u napadu za 12:12. Prvi poeni crno-belih posle druge šanse. Musa u kontri postiže svoj 11. poen - 14:12.

5. minut - Kozer je precizan za tri - 10:8. Doužer postiže svoje prve poene - 10:10. Musa ponovo pogađa za dva - 12:9. Njegovih devet poena.

4. minut - Musa pogađa prvu trojku za domaći tim, pogodio je svih sedam poena za Real - 7:5. Ledej je namestio ruku i vratio trojku - 7:8.

3. minut - Musa posle ofanzivnog skoka pogađa za dva - 4:5.

2. minut - Kaboklo pogađa trojku - 2:5.

1. minut - Džanan Musa je dvojkom otvorio 28. međusobni duel Reala i Partizana - 2:0. Kaboklo se upisao u strelce prvi iz crno-belog tabora - 2:2.

Anđušić u startnoj postavi kao iznenađenje Obradovića za domaći tim.

Doužer, Panter, Anđušić, Ledej i Kaboklo startuju za crno-bele.

Kampaco, Kozer, Musa, Ndiaje i Tavares za domaćina.

REAL - PARTIZAN

Hala: Vizink centar

Sudije: Robert Lotermozer, Jozep Bisang, Kristaps Konstantinovs

REAL: Kozer, Fernandez, Abalde, Kampaco, Hezonja, Alocen, Rodrigez, Poarje, Tavares, Ljulj, Ndiaje, Musa. Trener: Ćus Mateo

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Anđušić, Doužer, Ponjitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović

Košarkaši Partizana u derbiju 16. kola Evrolige gostuju Realu, aktuelnom šampionu i lideru ovog takmičenja.

Utakmica je na programu od 20.45 časova u sportskom kompleksu "Siudad Real Madrid".

Uoči utakmice Real je prvi sa 14 pobeda i jednim porazom. Crno-beli su na četvrtoj poziciji sa devet trijumfa i šest poraza, ali su ekipa sa trenutno najboljom formom i pet vezanih pobeda.

"Pričati o tome kakav Real ima kvalitet, svima dobro je poznato. U odnosu na roster koji su imali prošle godine dodali su fantastičnog plejmejkera Kampaca, koji je pokretačka snaga ovog tima, uz sav kvalitet tima koji su imali. Rezultati najbolje govore na koji i na kakav način igraju u Evroligi i ACB. Očekuje nas zahtevna utakmica. Treba da zaboravimo utakmicu sa Valensijom potpuno i izađemo pred Real Madrid, da damo sve od sebe i energetski budemo na nivou kao protiv Valensije defanzivno, napadački da igramo bolje i što je jako bitno – da pogađamo otvorene šuteve. Probaćemo i probali smo da neke stvari postavimo, da neke ispravimo. Neke stvari koje su jako bitne za utakmicu sa Realom", istakao je Obradović.

Kapiten crno-belih Kevin Panter je pred ovaj meč poručio:

"Biće to dobra utakmica. Očigledno je da je svi jedva čekaju. Dva tima koji igraju veoma dobro u Evroligi u ovom trenutko, tako da bi trebao meč da ima veliki takmičarski naboj", kratko i jasno je poručio kapiten.