CRVENA ZVEZDA ZGROMILA PARTIZAN: Crveno-beli pred svojim navijačima razbili crno-bele u večitom derbiju

19. kolo

Drugi ovosezonski večiti derbi u Evroligi pripao je Crvenoj zvezdi.

Crveno-beli su u okviru 19. kola kao domaćini savladali Partizan rezultatom 88:72 (24:13, 26:16, 15:19, 23:24).

Posle ovog kola Zvezda ima učinak 8-11. Partizan je sada na 10-9.

U narednom kolu crveno-beli gostuju Asvelu, dok crno-beli gostuju Fenerbahčeu.

Nedović je sa 16 poena bio najefikasniji u Crvenoj zvezdi. Po 14 poena su postigli Giedraitis i Gilespi, a 13 Teodosić. Dvocifreni su bili Hanga sa 11 i Dos Santos sa 10.

Kod Partizana Panter je postigao 17 poena, Doužer 12, Kaminski i Naneli po 11, a 10 Kaboklo.

Zvezda je mnogo bolje ušla u meč, sa mnogo većom željom i energijom. Nije bilo puno poena na startu, ali je Zvezda u drugom delu prve četvrtine dodala gas i stekla dvocifrenu prednost.

Crveno-beli su većim delom utakmice držali dvocifrenu prednost, koja je često iznosila više od 20 poena, da bi Partizan u 37. minutu prišao na devet poena.

Imali su gosti dva šuta za tri i dodatnu dramu, međutim nisu uspeli. U nastavku je Giedraitis pogodio trojku i otklonio dramu.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 88:72 (24:13, 26:16, 15:19, 19:22)

4. ČETVRTINA

40. minut - Naneli smanjuje na 84:72. Nedović postiže 16. poen - 86:72. Giedraitis stavlja tačku na ovu utakmicu - 88:72.

39. minut - Panter smanjuje na 82:70. Teodosić do kraja za 84:70.

38. minut - Partizan je promašio dva šuta za tri i dodatno smanjenje, a onda je Giedraitis na suprotnoj strani postigao trojku - 80:68. Nedović posle prodora diže na 82:68.

37. minut - Kaminski je precizan sa linije slobodnih bacanja - 77:65. Njegovih osam poena. Kaminski postiže trojku - 77:68. Serija Partizana 13:3 i tajm-aut za domaći tim.

Navijači su počeli da bacaju predmete na teren, sudije su ponovo pozvale spikera da upozori navijače.

36. minut - Kaminski sa bacanja smanjuje na 74:59. Njegovih šest poena. Jago poentira uz prekršaj - 76:59. Pogodio je dodatno bacanje - 77:59. Panter je pogodio trojku pod faulom - 77:62. Pogodio je dodatno za svoj 15. poen - 77:63.

35. minut - Kaminski smanjuje na 74:57.

34. minut - Smit smanjuje na 71:55. Nedović postiže trojku, treća za Zvezdu u poslednjoj četvrtini - 74:55.

33. minut - Jago pogađa trojku - 71:51. Doužer uz zvuk sirene pogađa svoj 12. poen - 71:53.

Navijači Crvene zvezde su upalili baklju, pa je spiker morao da upozori navijače sa porukom da će sudije prekinuti utakmicu ukoliko bude upaljena još jedna baklja.

31. minut - Hanga pogađa za tri, njegova treća trojka - 68:48. Doužer vraća trojku za 68:51.

delije, baklja, večiti derbi, Crvena zvezda, Partizan

3. ČETVRTINA

30. minut - Gilespi pogađa za 64:46. Panter smanjuje na 64:48. Teodosić je polovičan sa penala - 65:48.

28. minut - Naneli je ponovo precizan - 60:44. Gilespi popravlja promašaj Jaga - 62:44. Ponjitka posle ofanzivnog skoka precizan - 62:46.

27. minut - Naneli je smanjio na 58:42, a Sferopulos zatražio tajm-aut. Teodosić je fauliran, imaće dva bacanja pošto je Partizan izašao iz bonusa. Pogodio je oba za 60:42.

26. minut - Bolomboj je polovičan sa linije penala - 58:38. Kaboklo je prvi dvocifreni igrač u Partizanu, poentirao je posle ofanzivnog skoka - 58:40.

25. minut - Teodosić je zaustavljen nepropisno u prodoru. Pogodio je oba bacanja - 57:36. kaboklo rešava napad crno-belih - 57:38.

24. minut - Vukčević je precizan za dva - 53:36. Bolomboj pogađa prve poene iz igre - 55:36.

23. minut - Šesti poen Kabokla - 53:34.

22. minut - Naneli u kontri postiže trojku - 52:32. Bolomboj je polovičan sa penala - 53:32.

21. minut - Nedović je fauliran pri šutu. Pogodio je oba za 52:29. Njegovih devet poena.

Partizan, Crvena zvezda, večiti derbi, Delije, Kosovska kletva, navijači

Zvezda je odigrala sa mnogo većom energijom prvo poluvreme. Pogodila je sedam od 14 trojki, a ima i 60 odsto za dva (12/20).

Partizan je pogodio tek dve od devet trojki (22.2 odsto), a ima 50 odsto za dva (9/19).

Crveno-beli su nešto uspešniji u skokovima (17-14), ali prave dominaciju u protoku lopte. Imaju 15 asistencija, po četiri osvojene i izgubljene lopte.

Crno-beli imaju samo dve asistencije, ali i devet izgubljenih lopti za 20 minuta.

Gilespi je sa 10 poena najefikasniji, Giedraitis ima devet, a Hanga osam poena.

Kod Partizana Panter je najbolji strelac sa devet poena, a Doužer ima sedam poena.

2. ČETVRTINA

20. minut - Nedović postiže trojku - 47:29. Teodosić pogađa trojku uz zvuk sirene - 50:29. Arena je u transu posle sjajne igre crveno-belih u prvih 20 minuta.

19. minut - Panter je postigao svoj deveti poen - 44:27. Naneli smanjuje za 44:29. Prvi tajm-aut na utakmici za Sferopulosa.

18. minut - Panter postiže svoj sedmi poen - 44:25.

Zvezda ima 14 asistencija, Partizan samo dve za 17 minuta. Crno-beli imaju i osam izgubljenih lopti, a crveno-beli dve.

17. minut - Kaboklo je zaradio treću ličnu grešku, a Partizan izašao iz bonusa. Jago se upisao u strelce sa linije slobodnih bacanja - 42:23. Jago u kontri pogađa za najveću prednost - 44:23.

16. minut - Kaboklo smanjuje na 38:23. Nedović pogađa za 40:23.

15. minut - Giedraitis postiže nove poene - 38:19. Doužer iz ekstra poseda pogađa za dva - 38:21.

14. minut - Hanga u kontri pogađa za +20 - 36:16. Panter preko ruke pogađa svoju prvu trojku, a drugu Partizana - 36:19.

13. minut - Giedraitis postiže novu trojku - 32:16. Treća asistencija Teodosića. Giedraitis pogađa nova dva poena - 34:16.

12. minut - Još jedna asistencija Teodosića i zakucavanje Gilespija - 29:16.

11. minut - Teodosić trojkom otvara drugu četvrtinu - 27:13. Smit vraća trojku - 27:16.

Neverovatno zvuči podatak da je Partizan bez ijedne asistencije u prvih 10 minuta. Zvezda ima čak osam asistencija.

1 / 95 Foto: Petar Aleksić

1. ČETVRTINA

10. minut - Gilespi još jednom zakucava - 22:11. Njegov šesti poen. Kaminski je precizan sa bacanja - 22:13. Gilespi uz zvuk sirene postiže svoj osmi poen - 24:13.

9. minut - Giedraitis je precizan sa penala - 18:9. Gilespi zakucava za prvo dvocifreno vođstvo crveno-belih - 20:9. Anđušić je fauliran za dva slobodna bacanja. Pogodio je oba - 20:11.

8. minut - Doužer u prodoru pogađa za dva pod faulom - 14:8. Doužer je iskoristio dodatno slobodno bacanje - 14:9. Gilespi postiže prve svoje poene - 16:9.

7. minut - Hanga pogađa trojku posle ofanzivnog skoka Bolomboja, druga trojka crveno-belih - 11:6. Hanga od table pogađa drugu vezanu trojku - 14:6.

5. minut - Kaboklo postiže prve poene - 8:6. Televizijski tajm-aut. Malo poena na početku utakmice.

4. minut - Prodor Nedovića i njegovi prvi poeni - 5:4. Davidovac pogađa prvu trojku na meču - 8:4. Partizan je izgubio već četiri lopte u prva četiri minuta, Zvezda samo jednu.

3. minut - Panter cepa mrežicu sa dugom dvojkom za prvo vođstvo gostujuće ekipe - 3:4.

2. minut - Topić pogađa za dva pod faulom - 2:0. Pogodio je i dodatno bacanje - 3:0. Doužer postiže prve poene za crno-bele - 3:2.

Crvena zvezda startuje sa petorkom: Topić, Lazić, Nedović, Davidovac, Bolomboj

Partizanova startna petorka: Doužer, Panter, Ponjitka, Vukčević i Kaboklo

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN

Hala: Arena

Sudije: Fernando Roča, Karlos Peruđa, Pjotr Pastušjak

CRVENA ZVEZDA: Teodosić, Hanga, Davidovac, Lazić, Tobi, Bolomboj, Ilić, Nedović, Giedraitis, Gilespi, Topić, Dos Santos. Trener: Joanis Sferopulos

PARTIZAN: Smit, Vukčević, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Anđušić, Doužer, Ponjitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović.

Izlazak košarkaša Crvene zvezde

Izlazak košarkaša Partizana

Delije SKANDALOZNIM UVREDAMA dočekale Obradovića i Savića

Partizan dobio prvi ovosezonski evroligaški derbi

Crno-beli bez jednog od najboljeg igrača stigli na megdan Zvezdi

Definitivno, oslabljeni i jedni i drugi

Objavljeni su sastavi za večerašnji meč. U timu Crvene zvezde nema Luke Mitrovića, u timu Partizana nema Zeka Ledeja, kao i od ranije odsutnih Uroš Trifunović i Aleksa Avramović.

Naneli u ŽESTOKOM OKRŠAJU sa Delijama

Crveno-beli će morati bez jednog od najboljih igrača protiv Partizana

Legendarni košarkaš izneo očekivanja PRED DERBI

Saša Obradović blagu prednost daje Crvenoj zvezdi

Obe ekipe oslabljene?

I Crvena zvezda i Partizan su imali određenih kadrovskih problema pred meč. Crveno-beli se nadaju da će u timu biti Luka Mitrović. Pouzdani centar se povredio na utakmici protiv Panatinaikosa i nije ga bilo u timu protiv Fenerbahčea. Crno-beli imaju većih problema. Sigurno je da u timu neće biti Alekse Avramovića, a pod znakom pitanja je Zek Ledej. U timu bi mogao da se nađe Uroš Trifunović, koji izlazi iz povrede.

Partizan u nizu od tri pobede

Poslednja tri večita derbija pripala su crno-belima. Partizan je slavio u poslednjoj utakmici prošle sezone, u majstorici ABA lige, a zatim i u prve dve utakmice ove sezone, u Evroligi i ABA ligi. U sve tri utakmice crno-beli su igrali pred grobarima.

Drugi večiti derbi u Evroligi ove sezone

Aktuelno 19. kolo Evrolige donosi drugi večiti derbi u ovom takmičenju.

Košarkaši Crvene zvezde od 20 časova u beogradskoj Areni dočekuju Partizan, što znači da će na tribinama biti samo pristalice crveno-bele boje.

Tim trenera Janisa Sferopulosa je trenutno 14. na tabeli sa učinkom 7-11. Četa Željka Obradovića je u grupi od sedam timova koji imaju po deset pobeda i osam poraza.

Zvezda u meč ulazi na krilima trijumfa nad Fenerbahčeom u Istanbulu.

"Derbi je uvek derbi. Veoma važna utakmica za nas, igramo pred našim navijačima. Očekujemo tešku utakmicu, nezavisno od toga kako ste igrali pre, nezavisno u kakvom stanju dolaze timovi, ovo su jedinstvene utakmice. Imamo igrače koji znaju da igraju ovakve utakmice i moramo da budemo spremni fizički i psihički da se borimo za pobedu. Ne brojimo samo pobede, zato što su utakmice u Evroligi od velikog značaja. Pobedili smo pre dva dana i želimo da tako nastavimo. Ne želim da upirem prstom igde, naročito ne na stanje na tabeli u Evroligi, važno je kako se mi osećamo i da pobedimo utakmicu", rekao je grčki trener.

U prvom duelu u sezoni, crno-beli su pobedili sa 88:86, a pred meč trener Partizana Željko Obradović kaže:

"Sledi utakmica protiv najvećeg protivnika za nas - Crvene zvezde. Dolazi u dobrom trenutku i za njih i za nas. Rival je odigrao zaista dobru utakmicu protiv Fenerbahčea, mi smo odlično igrali protiv Asvela i nadamo se da će biti dobra utakmica. Poznajemo koševe i ambijent u Areni, ali će ovaj put biti malo drugačije. Tako je kako je, treba biti koncentrisan na utakmicu. Znamo šta nam je posao", istakao je Obradović.