MONSTRUOZAN TRIPL-DABL NIKOLE JOKIĆA! Srbin je razmontirao nemoćni Portland! Ovo što radi je SUROVO! (VIDEO)

NBA

Maestralni Nikola Jokić je vodio Denver do pobede nad Portlandom rezultatom 120:108.

Srpski košarkaš je dominirao celo veče i već za tri četvrtine je upisao tripl-dabl učinak, a utakmicu je završio sa impresivnim učinkom od 27 poena, 22 skoka i 12 asistencija.

Bio je to 120. tripl-dabl učinak za Jokića kada je reč o utakmicama ligaškog dela, a 15. ove sezone.

Imao je i dve blokade i jednu asistenciju, iz igre je pogodio 11 od 16 šuteva, uključujući i trojku iz jedinog pokušaja, a precizan je bio i u sva četiri pokušaja sa linije slobodnih bacanja.

Denver je krenuo jako i posle prvih 12 minuta imao 13 poena prednosti, ali je usledio žestok odgovor Trejlblejzersa koji su do poluvremena smanjili zaostatak na četiri poena.

Nakon tri deonice, ekipa iz Kolorada je imala osam poena prednosti, što je značilo da će i u poslednjoj četvrtini biti posla za Jokića i prvu ekipu Majkla Melouna.

Taj posao su Nagetsi dobro odradili i tako stigli do 34 pobede, a ostali na 16 poraza. Portland je 34 put izgubio uztakmicu ove sezone u kojoj ima 15 trijumfa.

Za ekipu Denvera Aron Gordon je dodao 18 poena, Kentavijus Kaldvel-Popu 16, a Džamal Marej 13 uz 10 asistencija i devet skokova.

U poraženom sastavu istakli su se Skut Henderson sa 30 i Anferni Simons sa 29 poena.