JEDNOM PARTIZAN I VAZDA PROTIV NEMACA: Navijači Partizana u transu posle MAGIJE ASANA na Mundijalu

katar 2022

Mundijal 2022 -

Posle Saudijske Arabije veliku senzaciju u Kataru je priredio i Japan, koji je u prvom kolu grupe E savladao Nemačku sa 2:1 i to nakon preokreta u drugom poluvremenu. Slično je bilo i na meču između Saudijske Arabije i Argentine.

Apsolutni heroj Japana bio je Takuma Asano. Fudbaler Bohuma i bivši član Partizana na teren je ušao u 57. minutu i razbio koncepciju Hansija Flika. Zaigrao je na poziciji takozvane "lažne devetke", uvlačio se iza leđa odbrani nemačkog tima, bio permanentna opasanost, zakuvao situaciju pre prvog gola i postigao drugi.

Sjajna partija Asana, pokrenula je lavinu komentara navijača Partizana, za koji je ovaj Japanac igrao skoro pa dve sezone i na 56 utakmica dao 22 gola. Asano se nije na lep način rastao sa crno-belima, pošto je raskinuo ugovor zbog neisplaćenih plata.

Pristalice crno-belih su svesne kakvog igrača su olako izgubili, pa su odmah usledili i brojni komentari na Tviteru, koje možete pogledati ovde: