SRBIJA RAZBILA NEMAČKU U DOHI: Navijači pokazali KLASU, očekujemo lepe vesti sa Mundijala! VIDEO

KATAR 2022

Mundijal 2022 -

Zvuči nerealno rečenica da su fudbaleri Srbije razbili Nemačku u Dohi?

U realnosti i nije tako. Svetsko prvenstvo u Kataru je prilika da svoje umeće isprobaju i navijači reprezentacija učesnica. I to u malom fudbalu.

Zvanični turnir počinje 29. novembra, a grupe su istovetne onim pravim. Tako će Srbija igrati protiv Brazila, Kameruna i Švajcarske.

Da možemo da se radujemo lepim vestima sa ovog turnira potvrđuje današnja pripremna utakmica u kojoj je Srbija razbila Nemačku rezultatom 10:4. Naši momci su od starta zaigrali upravo na nemački način, disciplinovano i snažno, pa su već u uvodnim minutama poveli sa 2:0.

Nemci su na trenutak živnuli i smanjili na 2:1, ali je usledio srpski odgovor u vidu četiri uzastopna gola. Bilo je jasno da se Nemci neće oporaviti od nokdauna, iako su poznati po svojoj devizi da se ne predaju do kraja. Ali, danas su se namerili na mnogo bolje kolege iz Srbije.

Turnir se igra po sistemu 4+1 igrač na terenu sa veštačkom travom i rukometnim golom. Igra se dva puta po 10 minuta.