PRVI ŠOK! ITALIJANI DOŽIVELI BOLAN PORAZ: Tauns dominirao, SENZACIJA na Svetskom prvenstvu u senci DIVLJANJA besnog selektora

MUNDOBASKET

Mundobasket -

Košarkaška reprezentacija Italije doživela je bolan poraz na Svetskom prvenstvu.

Od evropske selekcije bila je bolja Dominikanska Republika koja je pobedila rezultatom 87:82.

To je prvi šokantan ishod utakmice na ovogodišnjem Mundobasketu.

Selektor Italije, Đanmarko Poceko, isključen je sa utakmice već u prvom poluvremenu. Neprimereno se ponašao Italijan, divljao je kraj terena, a sudije to nisu želele da tolerišu.

Njegov tim se u nastavku loše snašao, pa je, nakon što je imao 19:13 posle prvih 10 minuta, došlo do velikog pada.

Dominikanska republika je drugu četvrtinu rešila u svoju korist, a timovi su na poluvreme otišli pri rezultatu 39:38.

Treća četvrtina donela je puno problema za Italiju, a Dominikanska Republika je preuzela kontrolu i stigla do dvocifrene prednosti u tom periodu igre.

Posle treće deonice Dominikanska Republika imala je 69:56, a u poslednjoj četvrtini je zadržala prednost i zabeležila trijumf iako je Italija u samoj završnici pogodila neke teške šuteve i uspela da smanji zaostatak.

Karl Entoni Tauns, Dominikanska Republika, Italija

Karl Entoni Tauns je dominirao od prvog minuta, a utakmicu je završio sa 24 poena, 11 skokova i pet asistencija. Odličan je bio i Feliz sa 24 poena i po pet skokova i asistencija.

Italija je u prvom kolu pobedila Angolu, dok će u trećem, poslednjem u grupi A igrati protiv Filipina.

Dominikansku republiku čeka duel protiv afričke selekcije, nakon što je na otvaranju prvenstva pobedila Filipine nakon produžetka.