DRUGI PORAZ: Odbojkašicama Srbije samo set protiv Japana

liga nacija

Odbojkašice Srbije su zabeležile i drugi poraz u okviru četvrtog vikenda Lige nacija u Tokiju.

Nakon Tajlanda, selekciju koju predvodi trener Branko Kovačević, savladala je i reprezentacija Japana 1:3 (25:19, 14:25, 23:25, 14:25), ali su naše odbojkašice popravile utisak.

Podmlađena reprezentacija Srbije igrala je sjajno u prvom setu i u potpunosti nadigrala domaćina. Japanke su uzvratile istom merom u drugom delu igre, a treći set je doneo najveću neizvesnost. Domaća selekcija je konstantno imala prednost, ali su se Srpkinje u finišu vratile u igri i izjednačile na 22:22. Ipak, nakon jednog čelendža, Japanke su došle do novog vođstva i uspele su da okončaju set u svoju korist. U četvtom setu nije bilo dileme, i Japan je rutinski stigao do pobede.

U reprezentaciji Srbije najefikasnija je bila Lozo sa 17 poena, dok su po 11 zabeležile Lazović i Aleksić.

U poslednjem, trećem kolu četvrtog vikenda, u četvrtak, 13. juna, Srbija se sastaje sa Brazilom od 8.40 časova po srednjeevropskom vremenu.