Stjepanović treći na Svetskom kupu

Plivanje

Stjepanović je treće mesto osvojio u disciplini 200 metara delfin, sa vremenom 1:56,18 minuta

Mladi srpski plivač Velimir Stjepanović osvojio je bronzanu medalju na ovogodišnjem Svetskom kupu u Dubaiju.Stjepanović je treće mesto osvojio u disciplini 200 metara delfin, sa vremenom 1:56,18 minuta.Zlatnu medalju osvojio je olimpijski šampion Južnoafrikanac Čad Le Klos, a srebro Japanac Seto Daija.Srpski plivač je posle pet minuta pauze plivao trku na 400 metara slobodno, koju je završio na osmom mestu u vremenu 4:06,18.

Stjepanović je jedini srpski plivač na ovogodišnjem Svetskom kupu u Dubaiju, a u sredu ga očekuje učešće u još dve discipline, 200 metara slobodno i 100 metara delfin.

Jutarnje kvalifikacije počinju u devet sati, dok su večernja finala na programu od 18 sati po lokalnom po vremenu.