FILIPOVIĆ HEROJ MEČA Vaterpolisti gubili 10:6, na kraju izvukli remi sa Mađarima 4 sekunde pre kraja

Delfini se izvukli

Rio 2016 -

Vaterpolo reprezentacija Srbije remizirala je golom Filipa Filipovića 4 sekunde pre kraja meča sa Mađarskom 13:13 (3:5, 3:4, 3:2, 4:2) na startu Olimpijskog turnira u Riju.

1 / 3 Foto: Reuters

Prva četvrtina je bila efikasna sa obe strane, a rival našeg tima je sve vreme vodio, čak i sa 5:3 posle gola Vamoša. U drugoj deonici Srbija je nastavila loše, čak nije iskoristila napad sa 2 igrača više u vodi. Na sreću tada je i golman Mitrović bio na mestu.

Prvi gol u nastavku postigao je Filipović, ali mu se odmah na drugoj strani revanširao Danijel Varga, koji je iskoristio peterac, koji je skrivio Jakšić. Srbija u prvom poluvremenu, nikako nije uspevala da dođe do igre, čak je u tri navarata bila na tri gola zaostatka 4:7, 5:8 i 6:9, koliko je bilo na poluvremenu.

Iako je selektor Savić na gol u nastavku meča poslao Pjetlovića Mađari su stigli do 6:10, posle čega se srpski golman bolje snašao. Naš tim je to iskoristio i golovima Jakšića, Filipovića i Ćuka došao na gol zaostatka. Do kraja četvrtine, imali smo napad za izjednačenje, ali je posle prečke Filipoviča, Mađarska u kontri postigla gol za 9:11.

U poslednjoj četvrtini Srbija je golovima Nikića nekoliko puta imala šansu da izjednači. Do toga je i došla posle gola Filipovića 3 minuta pre kraja.

Vamoš je vratio vođstvo Mađarima a Srbija je do remija došla golom Filipovića 4 sekunde pre kraja.

U drugom kolu, Srbija se za dva dana sastaje sa Grčkom, a početak je zakazan za 14 sati po našem vremenu.

Prva četvrtina

Rival srpskog tima, koji na takmičenju ima najveće ambicije je reprezentacija Mađarske. Mađarska i Srbija spadaju u krug reprezentacija koje su kandidati za medalju, a naša selekcija želi da najsjajnijom medaljom sa Olimpijskih igara zatvori krug najznačajnijih trofeja, pošto je zlato sa Igara jedino što nedostaje timu selektora Dejana Savića.